48-55' do 4tys. 4K ?

Majchu

New member
Cześć !
Co prawda na pewnym forum już złożyłem zapytanie w tej sprawie ale znajomy polecił mi "Was" i użytkowników tego forum jako niezłych fachowców.

Słuchajcie szukam swojego pierwszego telewizora. Przeraża mnie ilość modeli i ich recenzji.
TV ma służyć do:
- oglądania filmów blue ray, szczególnie tych "wymagających", czyli wszelkie fantasy, s-fi (Star Wars, Hobbit, Strażnicy Galaktyki itd.),
- grania na konsoli
- oglądania meczy sportowych.
Chciałbym TV z przedziału 48-55 cali w budżecie mieszczącym się w przedziale 3000-4000. Oczywiście dopuszczam odchylenia (jeżeli są sensowne). Poproszę też o podpowiedź czy warto oglądać się jeszcze za full HD.
Nie zależy mi na telewizji - prawdopodobnie będziemy mieli najbardziej podstawowy pakiet.
Szukam telewizora na kilka lat by docelowo za ok. 4 lat kupić w dobrej cenie OLED.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 13m-17m^2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2,5-3 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2 lub opcja z dziećmi 4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Głównie na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać ale jest opcja zawieszenia (nie wiem co lepiej)
6. Jak słońce świeci w pokoju? Od prawej strony, póki co. Pierwsza połowa dnia oświetlony, wieczór nie padają bezpośrednio promienie słoneczne.
7. Jaki masz obecnie telewizor? Nie mam
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Wszystko co pozwoli na odtworzenie filmów fantasy, animacji komputerowych i gier w dobrej jakości graficznej.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Najprawdopodobniej najtańszy pakiet typu NC, Polsat itp.
10 .Jakie urządzenia? Konsola ps4 lub pro, smartfon, kino domowe.
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 1 -5
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Bardzo rzadko
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Przyrodnicze, sportowe, bajki
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Tak, odwiedzać youtube ale jakbym miał tu przyoszczędzić na rzecz innych parametrów to nie wachałbym się.
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? 20-30% czasu dziennie
16. Preferencje co do marki? Brak
17. Preferencje co do wielkości? 48-55
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Smużenie, słabe kąty widzenia, odbijanie światła dziennego, muł, brak kompatybilności z urządzeniami przenośnymi
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Zdecydowanie wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 4,000
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? Brak danych
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? YouTube

Bardzo dziękuje za zainteresowanie

Poproszę o typy budżetowe i te "mocniejsze".
 
Ostatnia edycja:

bobtong

Member
W tej że cenie tylko ks7000 ale są już końcówki...
W media expert ostatnio kolega wyłudził rabat [emoji14] na 4300 za 55 cali podzwoń popytaj po sieciówkach zawsze mów że konkurencja ma taniej ..

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 

Majchu

New member
Dzięki bobtong za poradę !

Gdzieś na forum znalazłem taką ofertę: Philips 55PFT6550/12 za 2,200zł

Zaczałem się zastanawiać czy lepiej nie wziąć dobrego FULL HD kosztem budżetowego 4K. Kurcze gdybym wziął jakiegoś 4K za 4,3zł + konsole + jakieś malutkie kino domowe to robi się nagle 5,7koła...
 

bobtong

Member
Jeżeli masz budżet na kino, tv oraz konsole.... To proponuje :
Tcl p60 55 cali 2800 lub 49 cali za 2400
Konsola ok 1000 xbox lub ps4
Nad kinem możesz się zastanowić używanym i też będzie ok
Raczej bym zapodał 4k na dzień dzisiejszy ponieważ tv kupujesz na zapewne na 4 lata po co masz się wkurzać za jakiś czas że nie masz 4k nie wiadomo czy nie złapiesz zajawki UHD :)
Podany prze ze mnie model TCl to świetnyTv w tej kategori cenowej ...Nie myśl o tej firmie jak on jakimś wynalazku ....




Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z bardzo dobrych masz :
- PHILIPS 55pus 6561 za 3650 zł
- PHILIPS 55pus 7101 za 4199 zł

Tcl 55p60 za 2850 zł
Tcl 55 s7906 za 2599 zł
Thomson 55uc 6406 za 2999 zł
I wystarczy Ci na dobre audio
 

Majchu

New member
Jeżeli masz budżet na kino, tv oraz konsole.... To proponuje :
Tcl p60 55 cali 2800 lub 49 cali za 2400
Konsola ok 1000 xbox lub ps4
Nad kinem możesz się zastanowić używanym i też będzie ok
Raczej bym zapodał 4k na dzień dzisiejszy ponieważ tv kupujesz na zapewne na 4 lata po co masz się wkurzać za jakiś czas że nie masz 4k nie wiadomo czy nie złapiesz zajawki UHD :)
Podany prze ze mnie model TCl to świetnyTv w tej kategori cenowej ...Nie myśl o tej firmie jak on jakimś wynalazku ....


bobtong --> ale dałeś czadu teraz z tą propozycją. Coś ciekawego, mniej znanego ze świetną jakością co do ceny (wg opisów i recenzji). Brałbym 55 cali - świetna cena ! Martwi mnie tylko ta kalibracja - czy sam w domowych warunkach dam radę i 60MHZ... Przy sporcie może być problem ? Wiem, że gry wykorzystują max 50, a filmy nie potrzebują.. Dobrze myślę ?

kiki --> właśnie czytam Twój test Tcl p60. Wydaje się niezły, naprawdę.
Co do Phillipsów to dużo średnich opinii jest.
Tcl 55p60 za 2850 zł
Tcl 55 s7906 za 2599 zł
Thomson 55uc 6406 za 2999 zł


każdy z tych trzech powyżej jest w moim zasięgu finansowym. Co jes najbardziej od siebie odróżnia ? Właśnie zmierzam do przeczytania testów. Na razie jestem po P60.
Podsumuje jeszcze raz moje priorytety co do TV:

1. Filmy typu Star Wars przy warunkach najbardziej zbliżonych do kinowych.(60%)
2. Sport (20%)
3. Konsola PS 4 MOOOŻE wersja pro. (20%)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak będziesz niebieski to kalibrację masz przy zakupie gratis.
Musisz mieć sprzęt do kalibracji . Kosztuje 10.000 $
 

bobtong

Member
bobtong --> ale dałeś czadu teraz z tą propozycją. Coś ciekawego, mniej znanego ze świetną jakością co do ceny (wg opisów i recenzji). Brałbym 55 cali - świetna cena ! Martwi mnie tylko ta kalibracja - czy sam w domowych warunkach dam radę i 60MHZ... Przy sporcie może być problem ? Wiem, że gry wykorzystują max 50, a filmy nie potrzebują.. Dobrze myślę ?
Model Tcl możesz z kalibracją u kikiego załatwić..
Co do hz masz racje ...Ja osobiście wyłączone mam w tv wszelkie true motion w każdym tv ta opcja się inaczej nazywa ale ja mało sportu oglądam tylko skoki :) ...jeżeli chcesz tv przynajmnuej 100 hz to już musisz dać 1000 pln więcej

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 

Majchu

New member
Jak będziesz niebieski to kalibrację masz przy zakupie gratis.
Musisz mieć sprzęt do kalibracji . Kosztuje 10.000 $

W każdym sklepie stacjonarnym ? Niebieski ? A to nie zielony się mówi / pisze ? :)

EDIT: OK wychwyciłem, że chodzi o status forum.

Kiki --> Czy ten telewizor wyciągnie sporty drużynowe ? Nie jestem z osób, które śledzą dane ligi i codziennie coś tam ze sportu oglądają nie mniej raz w tygodniu chciałbym usiąść do jakiegoś meczu koszykowego czy piłkarskiego.

Słuchajcie, a co z filmami blue ray, które będą najczęściej oglądane na TV ? Czy 60Mhz starczy ? Jedyny parametr w tym TV, który mnie odstrasza.
 
Ostatnia edycja:

Majchu

New member
No nikt mnie nie może zapewnić w 100%, że filmy typu Star Wars (tak wiem, uparłem się ;) ), nie będą smużyć tak samo jak kanały sportowe i to mnie bardzo wstrzymuje przed kupnem.
Pewnie filmy blue ray świetnie wyglądają ale akurat te, które wymieniam są bardo efekciarskie, naszprycowane animacjami, grą świateł, walkami itd. itp.
 

bobtong

Member
No nikt mnie nie może zapewnić w 100%, że filmy typu Star Wars (tak wiem, uparłem się ;) ), nie będą smużyć tak samo jak kanały sportowe i to mnie bardzo wstrzymuje przed kupnem.
Pewnie filmy blue ray świetnie wyglądają ale akurat te, które wymieniam są bardo efekciarskie, naszprycowane animacjami, grą świateł, walkami itd. itp.
Szczerze ja nie nawidze efektu opery mydlanej w filmie z tego co wiem filmy bluary obsługują 24 hz....Mam Star Wars rouge one w hdr i nie używam żadnych upłynniaczy i jest ok jeżeli zdecydujesz się na tv z kalibracją to zapomnij o jakimś dotkliwym efekcie smużenia oczywiście wszystko zależy od tv.. Sam osobiście nie testowałem TCL..
Zawsze możesz dołożyć i wziąść 100 hz aby cie nie gryzło po zakupie ja w ciągu 10 miesięcy wymieniłem juz 3 razy tv ..a tu za mała jasność a tu za mały ekran a teraz męczą mnie kąty widzenia [emoji16]

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 

Majchu

New member
bobtong --> to się chyba nazywa natręctwo ;) ale fakt faktem mam podobnie czasem. Niestety taka losowość sprzętu, że błędy to chleb powszedni
 
Do góry