48/50" do 4000 zł - Sony KDL-50W829/815B vs Panasonic TX-48AS640E vs ???

badpixel

New member
Witam!

W tym roku muszę kupić TV. Poprzednio była plazma Panasonic 42st50e - super obraz.

Szukam teraz ok. 50" w cenie do 4000 zł. Interesuje mnie tylko jakość obrazu, czerń, kolory. SMART to tylko dodatek bo i tak obraz puszczam z kabla UPC, USB, HDD. Jak coś nie idzie to puszczam z PC po HDMI lub dongla.

Jaki LCD będzie najlepszy do 4000 zł ?

Sony KDL-50W829B/815B
Panasonic TX-48AS640E
jakiś inny

?

Pozdrawiam!!!
 
Ostatnia edycja:

WuMike

New member
Bez reklam
Co oglądasz głównie? Sport? Sony jest świetny w tej materii (praktycznie zero DSE/bandingu) oraz ma bardzo niski input lag. Czerń to także klasa sama w sobie, ale Panasonic również ma ją na wysokim poziomie.

Z tych dwóch wybrałbym Sony'ego i nie wiem, czy do 4k PLN znajdziesz coś lepszego. Nie sądzę.
 
Ostatnia edycja:

wujektimon

New member
No tez stoja przed podobnym wyborem. Sonego nie mozna latwo zawiesic na ruchomym uchwycie. W dodatku sony jest o ponad 1000zl drozszy od 48as640. Pytanie czy jest wart tego tysiaca wiecej za te 2 cale wiecej, czy bedzie zauwazalnie lepiej gral od Panasonica.
 

jacekcy

New member
Na jedno z Twoich pytań odpowiem tak:
Moim zdaniem Soniak jest lepszy od Panasa.

Dla Ciebie pozostawię pytanie:
Czy jest on wart 1.000,00 zł. więcej ?
 
Ostatnia edycja:

badpixel

New member
Na jedno z Twoich pytań odpowiem tak:
Moim zdaniem Soniak jest lepszy od Panasa.

Dla Ciebie pozostawię pytanie:
Czy jest on wart 1.000,00 zł. więcej ?

Oprócz mniejszego input laga i 2" wiecej co dokłądnie ma lepiej? Płynność bez upłynniacza? :) Odwzorowanie kolorów chyba podobne. Ponoć Sony ma trochę blade czerwienie.
 

mafia35

New member
Bez reklam
Bardzo dobry tv. Najlepszy smart, najszybszy soft, bardzo dobre multimedia i matryca z najwyższym kontrastem w klasie.

Wysłane z Galaxy S5 za pomocą Tapatalk
 

Nocny_Marek

New member
Kiki, a jakbys porównał tego panasonica 48as640 z zeszłorocznym najlepszym TV pod kątem obrazu sony KDL-40w905 ?
Są porównywalne ? Sony chyba miał gorsze kąty jak na matryce VA, ale chyba lepszy ciut obraz 2d oraz lepszy 3d ?
A skalowanie?
Pytam bo na pewno widziałeś obraz jednego i drugiego...
 

WuMike

New member
Bez reklam
^^ Zdecydowanie Sony W905A. Podobne kąty oraz czerń, natomiast procesory obrazu oraz kolory, także input lag, wreszcie 3D to to, czym Sony góruje nad AS640.

Niestety, W905 nie jest już dostępny, choć można go pewnie znaleźć w sieciówkach, jako egzemplarz powystawowy.

W829 nie jest dużo gorszy, a ma podobno ciut szersze kąty, niż W905. Traci jednak do niego w odwzorowaniu kolorów, szczególnie czerwieni.
 

Nocny_Marek

New member
^^ Zdecydowanie Sony W905A. Podobne kąty oraz czerń, natomiast procesory obrazu oraz kolory, także input lag, wreszcie 3D to to, czym Sony góruje nad AS640.

W829 nie jest dużo gorszy, a ma podobno ciut szersze kąty, niż W905. Traci jednak do niego w odwzorowaniu kolorów, szczególnie czerwieni.

Czyli wg Ciebie w829 jednak przebija to co oferuje as640 ?
 

WuMike

New member
Bez reklam
^^ To zależy. Panasonic wydaje się świecić jaśniej, więc powinien lepiej sobie radzić w nasłonecznionych pomieszczeniach. Ma poprawne kolory i nie wykazuje problemów z prawidłowym nasyceniem czerwonego, z czym W829 się boryka - oprócz podobno wersji 55", ale tego nie mogę niestety potwierdzić empirycznie, czy faktycznie ta matryca jest OK pod względem czerwieni.

Sony z kolei ma bardzi niski input lag, lepsze procesory ruchu według mnie, a także równomierniejsze podświetlenie i mniej widoczny DSE/banding.

Czerń i kąty boczne mniej więcej na równo, z tego, co zdążyłem zauważyć.

Ja wziąłbym Sony, głównie dlatego, że lepiej nadaje się do oglądania sportu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
I tak większe wrażenie zrobi wielkość.
Jeśli duży nie wchodzi brałbym Sony W905 , jeśli wchodzi to 48AS640
 
Do góry