48-50 cali do 3500 zł

kamikaze111

New member
cześć!

szukam TV do salonu. pomieszczenie spore więc i TV musi być duży.
wisieć będzie w części pokoju z dala od okna, więc słońce nie będzie na niego świecić.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 46m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? od 4m do 5m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-4osób
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ?na wprost ale również bokiem
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? TV wisieć będzie zawsze w zacienionym kącie
7.Jaki masz obecnie telewizor ? brak
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? przede wszystkim dobrą jakość obrazu, smart tv
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? NC+ albo Polsat
10.Jakie urządzenia ? DVD,
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 4h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? błyszcząca
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, seriale ,sport
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? sporadycznie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? nie
16.Preferencje co do marki ? brak
17.Preferencje co do wielkości ? ok 48-50 cali
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? wystąpienia Hofmana i Macierewicza
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3500zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie mam zdania


Oto moje typy:

Samsung UE50h6400
LG 50LB670V
Panasonic TX-50AS600E


Liczę na Wasze opinie i porady.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Masz cholernie dużą odległość od ekranu.
Z wymienionych przez Ciebie ja bym wybrał Samsunga. Choć wolałbym dozbierać do czegoś w 55". Jest szansa na większy budżet?
 

kamikaze111

New member
Część wypoczynkowa będzie rzeczywiście oddalona o parę metrów od TV ale chyba 50 cali wystarczy.
Nie chcę zwiększać kwoty, bo wtedy kolejna osoba będzie pisać "dozbieraj jeszcze" i tak dojdziemy do 80000. 3500 to max :)
 

jacekcy

New member
Część wypoczynkowa będzie rzeczywiście oddalona o parę metrów od TV ale chyba 50 cali wystarczy.
Nie chcę zwiększać kwoty, bo wtedy kolejna osoba będzie pisać "dozbieraj jeszcze" i tak dojdziemy do 80000. 3500 to max :)

Spokojnie można by pokusić się o 60 cali.
Ale skoro ma to być 50 cali w kwocie do 3.500,00 zł., to bierz tego Samsunga UE50H6400. Tylko nie zapomnij go skalibrować, a będziesz zadowolony.
 

Alkor

New member
Bez reklam
Nikt cię nie zmusza do kupowania większego telewizora. Jeśli 50 cali wystarcza, to Sony 50W805B/829 wypada chyba najlepiej oprócz słabego 3D. Lepsze 3D mają Samsungi H6400 - jakość obrazu również bardzo dobra, szczególnie po kalibracji, sprawne multimedia, Smart TV. Tutaj skłaniałbym się raczej do modelu Samsung 55H6400 za ok. 4000 zł - moim zdaniem to najciekawsza opcja, najlepiej przy przysunięciu się do ekranu na 3-3.5 m.

Jednak optymalna wielkość ekranu do oglądania dobrych produkcji HD 1080i/p z dystansu 4-5 m wynosi... 100-120" i nie jest to żadna przesada, na tyle pozwalają współczesne źródła HD - bez trudu do zrealizowania z tanim projektorem 1080p za 3000 zł plus ekran.
Z telewizorem będzie trudniej, a raczej o wiele drożej - już nieco za mały, dość przeciętny oprócz wielkości Sharp 90LE757 kosztuje solidne 35000 zł, nie mówiąc o Samsungu UE110S9 za prawie pół miliona zł ;).
Z 4-5 m w ogóle nie schodziłbym poniżej Samsunga 75H6400 (12300 zł) oraz 65H6400 (~7800 zł), ale to już bliżej 3.5 m.

Nie chodzi o to, że się nie da oglądać na tv 50" z 4-5 m i że przecież prawie wszyscy tak robią. Po prostu szkoda nie wykorzystać możliwości współczesnych źródeł HD. Oglądanie dobrych jakościowo programów HD na 50" z 4-5 m przypomina bowiem jazdę Subaru Imprezą WRX po torze przy wykorzystaniu tylko pierwszych dwóch biegów.

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

eLBeG

Member
Bez reklam
Co racja, to racja... "dobra przekątna nie jest zła" hehe. Ja teraz zamierzam dobrać do 2m. odległości od tv 55". Przez tydzień patrzyłem na 47" i już mało ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dokładnie tak jest , ze człowiek się przyzwyczaja do wielkości i z czasem telewizor się "kurczy".
 

gwidongwidon

New member
Bez reklam
cześć!

szukam TV do salonu. pomieszczenie spore więc i TV musi być duży.
wisieć będzie w części pokoju z dala od okna, więc słońce nie będzie na niego świecić.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 46m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? od 4m do 5m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-4osób
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ?na wprost ale również bokiem
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? TV wisieć będzie zawsze w zacienionym kącie
7.Jaki masz obecnie telewizor ? brak
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? przede wszystkim dobrą jakość obrazu, smart tv
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? NC+ albo Polsat
10.Jakie urządzenia ? DVD,
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 4h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? błyszcząca
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, seriale ,sport
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? sporadycznie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? nie
16.Preferencje co do marki ? brak
17.Preferencje co do wielkości ? ok 48-50 cali
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? wystąpienia Hofmana i Macierewicza
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3500zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie mam zdania


Oto moje typy:

Samsung UE50h6400
LG 50LB670V
Panasonic TX-50AS600E


Liczę na Wasze opinie i porady.


z tej odleglosci to drastyczne minimum 55" nie masz forsy ,poczekaj, dozbieraj lub bierz na raty,bo bedziesz zalowal,ja bede bral do 2.5m 55" , zobacz se w sklepie sony kdl 55w805B lub w829 cena atrakcyjna -obraz zyleta,wybor twoj,pozdro.
 

kamikaze111

New member
dzięki za odpowiedzi. Czyli g Was rozmiar ma znaczenie :)

wydatków mam sporo ale może odłożę zakup na początek 2015 i z większym budżetem pójdę na zakupy
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
I to jet super rozwiązanie.
Wielkość zawsze ale to zawsze robi największe wrażenie.
 
Do góry