47PFS7509/12 vs 50PFH6550/88

bobihno

New member
Witam!
Tak jak w tytule, co będzie bezpieczniejszym wyborem?
Obydwa telewizory są do nabycia w podobnych cenach (~3000 zł). Tv będzie używany do nc+, filmów z dysku, youtube, ipla, tvnplayer. Ważne jest też, aby tv wyświetlał poprawnie treści 3d, w teorii powinien być w tym lepszy (chyba) PFH6550, gdyż ma aktywne 3d, ale podobno są z tym jakieś problemy. Niepotrzebne są mi żadne inne aplikacje, przeglądarki też raczej nie będę używać, grać nie będę. Zależy mi bardzo na bezproblemowym odtwarzaniu filmów z napisami z dysku zewnętrznego, o co martwię się w przypadku obu modeli.
Chciałbym również zapytać osoby, które miały styczność z obydwoma telewizorami, który z nich posiada stabilniejszy soft?
Za wszystkie uwagi, rady z góry dziękuję.
Pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:

barat

New member
Moim zdaniem jeśli nie jesteś "napalony" na Ambilight to znajdź TV 1080p za ~3tys z jak najlepszym obrazem i dokup do tego Raspberry Pi.

Ja mam 55pfs8109 z Androidem, a i tak używam KODI, a ze "smart" używam tylko Ipli/Playera i to nie zawsze ;)
 

Stefek79

New member
Mam pytanie do Ciebie , czy masz moze problem z wlaczniem tego tv . Ja mam taki sam tv jak ty ,tylko 48' a szwagier 55' obaj mamy problem z wlaczniem tv czy to wina pilota jak myslisz ?. Pomaga tylko wyciagniecie wtyczki z gniazdka .
U szwagra to juz jest tak nagminne ze chce tv zwrocic do philipsa.
 

bobihno

New member
No nie niestety, odkąd dowiedziałem się o Ambilight wybór telewizorów został mocno okrojony. Ta opcja być musi, zresztą moja luba tak się do Ambilighta przekonała, że nie ma innej możliwości : )

Co do Raspberry Pi, to bardzo fajna sprawa, ale chciałbym przy tv mieć minimalną ilość dodatków, chociaż jest to wiele lepsze rozwiązanie niż podłączanie laptopa pod tv.

Moim zdaniem jeśli nie jesteś "napalony" na Ambilight to znajdź TV 1080p za ~3tys z jak najlepszym obrazem i dokup do tego Raspberry Pi.

Ja mam 55pfs8109 z Androidem, a i tak używam KODI, a ze "smart" używam tylko Ipli/Playera i to nie zawsze ;)
 

barat

New member
No nie niestety, odkąd dowiedziałem się o Ambilight wybór telewizorów został mocno okrojony. Ta opcja być musi, zresztą moja luba tak się do Ambilighta przekonała, że nie ma innej możliwości : )

Co do Raspberry Pi, to bardzo fajna sprawa, ale chciałbym przy tv mieć minimalną ilość dodatków, chociaż jest to wiele lepsze rozwiązanie niż podłączanie laptopa pod tv.

Bierz Raspberry - z KODI na Androidzie w TV będziesz miał problemy z przekazywaniem dźwięku Dolby/DTS (passtrough) oraz nie będzie raczej działać 3D...
Pi jest tak malutkie, że spokojnie przyczepisz je gdzieś za telewizorem ;)


Mam pytanie do Ciebie , czy masz moze problem z wlaczniem tego tv . Ja mam taki sam tv jak ty ,tylko 48' a szwagier 55' obaj mamy problem z wlaczniem tv czy to wina pilota jak myslisz ?. Pomaga tylko wyciagniecie wtyczki z gniazdka .
U szwagra to juz jest tak nagminne ze chce tv zwrocic do philipsa.
Mam telewizor około tygodnia - w tym czasie włączałem/wyłączałem go może ze 30 razy ... za każdym razem bez problemu - jeszcze nie musiałem wyciągać wtyczki z gniazdka (i mam nadzieję, że nie będę musiał).

SMART w tym TV jest używany tylko czasem by odpalić coś z Ipli/Playera albo Youtube ... resztą zajmuje się Raspberry Pi z zainstalowanym OSMC.tv.
Mam połączone Raspberry => Fidelio B5 => TV i jednym pilotem obsługuję KODI na Raspberry oraz głośność soundbara :)
 

bobihno

New member
Przepraszam, wyraziłem się nieprecyzyjnie. Chodziło mi o filmy w formacie głównie mkv, z kodekiem obrazu H.264 i z kodekiem dźwięku AC-3 lub AAC, czyli takie najpopularniejsze w Internecie. Wiem, że w specyfikacjach obu telewizorków jest obsługa tych formatów, ale wiadomo jak to czasem wychodzi 'w praniu'.

Co masz na myśli mówiąc, że 3D nie będzie działać?
Bierz Raspberry - z KODI na Androidzie w TV będziesz miał problemy z przekazywaniem dźwięku Dolby/DTS (passtrough) oraz nie będzie raczej działać 3D...
Pi jest tak malutkie, że spokojnie przyczepisz je gdzieś za telewizorem ;)
 

barat

New member
Z tym 3D jest tak, że ludzie piszą iż TV nie jest w stanie "wyczuć", że na jakiejś apce Androidowej (KODI, MX Player ... Youtube) puszczony został materiał 3D i najzwyczajniej ta opcja w TV nie jest dostępna. 3D tylko z DVB-T/C oraz HDMI ...
Możliwe, że to już się zmieniło, ale sam nie wiem ;)
Ja tam i tak kupiłem Raspberry Pi ... bardzo fajne urządzonko :)

Planuję jeszcze zakupić BluRay Player, by to właśnie z niego puszczać BD 3D... skoro już mam Aktywne 3D to niech to będzie w pełnej rozdzielczości, a nie Half-SBS (najlepsze "z neta" dla 3D Aktywnego) albo Half-Over/Under (najlepsze dla Pasywnego 3D) ;)
 
Do góry