47pfl6907k pół roku po gwarancji - szeroki ciemny pas...

R-X

New member
Przepraszam, że wstawiam nowy post, ale jest w szoku. W grudniu 2012 kupiłem TV Philipsa 47pfl6907k - w paru wątkach wypowiadałem się na temat tego telewizora, w sumie dało się z nim żyć.

Niestety w dzisiaj tj. 25-05-2014 po włączeniu z lewej strony pojawił się przyciemniony pas o szerokości koło 20cm... Nie pomaga nic, ani reset fabryczny, ani aktualizacja oprogramowania, ani wyłączenie z zasilania i włączenie ponowne...

Niestety TV jest pół roku po gwarancji - co mam robić? Czy opłaca się naprawa? Rozumiem, że powinienem zgłosić gdzieś usterkę - pewnie na infolinię Philipsa, gdzie skierują mnie to serwisu (najbliższy 60km ode mnie, niestety - nie mam zamiaru go tam wozić osobiście, nie mam takiej możliwości)...

Usterka po gwarancji zapewne oznacza, że muszę ponieść koszty naprawy - ile to może wynieść?

Jeśli mam wydać na naprawę tyle ile kosztuje tani TV, to wolę już zamówić nowy, niekoniecznie Philipsa - przyznam, że byłem w miarę zadowolony z jakości obrazu, choć ów TV miał "jaśniejsze plamy" na obrazie, to jednak po odpowiednim ustawieniu filmy oglądało się rewelacyjnie (w moich postach możecie znaleźć ustawienia jakie sobie wykombinowałem)

Bardzo proszę o poradę, co mam robić - zlecać naprawę (gdzie?) Czy kupować nowy TV, coś porównywalnego jakościowo, ale co wytrzyma dłużej niż 2,5 roku (cena z grubsza nie gra roli, moze być nawet 5k-10k PLN lub więcej)
 
Ostatnia edycja:

R-X

New member
Raczej nie będę się użerał z naprawami - odkręciłem tylną obudowę i niczego tam nie wyszukałem, tasiemki podopinane, czyściutko, zero kurzu, niestety tasiemka od Ambilightu czasem nie łączy, ale jak się ją odpowiednio ustawi, to jeszcze działa. TV komuś sprezentuję, może jakiś dom dziecka weźmie i jakoś go sobie naprawią - nie lubię sprzedawać rzeczy uszkodzonych - może ktoś z Was chce?

A nowy TV? Niestety nie widzę innej opcji jak Philips - Ambilight zrobił swoje, no i przekonuje mnie stosunek jakości obrazu do ceny, nawet mimo tego że niemal 5k PLN poszło w błoto.

Jedyny dylemat to model - rozważam
47PFS7509 lub 48PFS8109 skłaniając się ku temu drugiemu
 

liet

New member
Ekspertyza, dzięki której poznasz ewentualny koszt naprawy to ~200-300 zł. Może się jednak zastanów czy nie sprawdzić przynajmniej ile by kosztowała naprawa? Po fakcie będziesz mógł albo naprawić sprzęt albo z czystym sumieniem sprzedać jako uszkodzony, podając potencjalnemu kupującemu koszt naprawy?
 

saint123

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak jest to tylko pasek, a nie dokładnie pół ekranu, bądź dokładna ćwiartka (zależy iloma taśmami od t-con jest sterowana matryca) to można sprawdzić czy przy poruszeniu taśm flex od matrycy będzie jakaś poprawa. O jakie taśmy chodzi niżej wideo

https://www.youtube.com/watch?v=nIQ5w9Zd0vo

Nie ma znaczenia czy samsung, Sony, Sharp itp w środku mogą być te same felerne matrycę z klejonymi taśmami flex, które z czasem się odklejają i tracą kontakt.

Profesjonalna naprawa o ile dobry elektronik będzie miał do niego serwisówke (matrycy nie tv) powinien scrossować ją za ok 300-350zł. Wówczas jest to już pewne bo z podkładaniem gumek pod taśmy to taka loteria, może pochodzić i rok, może i po 3msc to wrócić... Crossowanie jest pewne i powinno posłużyć znowu na długi czas aż kolejne taśmy, przestaną łączyć ;) wtedy można będzie juz się zastanowić nad zmianą bo łatać tego bez końca nie można. W końcu punkty do crossowania się skończą.

Na pewno nie pozbywał bym się tak szybko tego tv. Da się to jeszcze naprawić, tylko dobrego elektronika szukać i na wstępie zagadać czy crossuje matrycę. Telefonicznie odpadnie przynajmniej 3/4 z nich.
 
Ostatnia edycja:

R-X

New member
Ekspertyza, dzięki której poznasz ewentualny koszt naprawy to ~200-300 zł

Po naprawie nie będę miał żadnej gwarancji, że sprzęt nie padnie ponownie... Widziałem dzisiaj w akcji 78PLF8109 - tylko nie mieli w sklepie pilota, bo nie dostali go razem z TV, ROTFL!
 

R-X

New member
Jak jest to tylko pasek, a nie dokładnie pół ekranu, bądź dokładna ćwiartka (zależy iloma taśmami od t-con jest sterowana matryca) to można sprawdzić czy przy poruszeniu taśm flex od matrycy będzie jakaś poprawa. O jakie taśmy chodzi niżej wideo

https://www.youtube.com/watch?v=nIQ5w9Zd0vo

Nie ma znaczenia czy samsung, Sony, Sharp itp w środku mogą być te same felerne matrycę z klejonymi taśmami flex, które z czasem się odklejają i tracą kontakt. .

Dzięki za info - w moim jest matryca LG - być może tak zrobię i wtedy sprzedam.

Może zna ktoś jakiś konkretny serwis (jakiegoś elektronika) który wykonuje takie "rzeczy" z matrycami i robi to dobrze? Podejrzewam, że w mojej okolicy będzie o taki serwis trudno, a i tak będę musiał wysłać TV kurierem, bo nie mam żadnej możliwości transportu więc może być to miejsce na drugim końcu Polski...

Zakup nowego jednak jest przesądzony, stary miał świetny obraz, ale też parę bardzo denerwujących cech... czasami miałem go dość. I największy mój błąd, to fakt, że miałem go dawno reklamować z powodu plamy na obrazie, niektórym by to nie przeszkadzało, ale ja na to uwagę zwróciłem i zawaliłem sam sobie sprawę...
 
Do góry