47pfl6008k/12 nie włącza się, dioda miga 2 razy

goobi01

New member
Witam,
posiadam tv Philips 47PFL6008K/12 i mam tego typu problem że telewizor się w ogóle nie włącza, czerwona dioda miga 2 razy potem krótka przerwa i znowu miga 2 razy i tak w kółko. Czy ktoś wie co się mogło uszkodzić i czy będą ewentualnie części do kupienia jeszcze gdziekolwiek? (tv ma bodajże ok. 8 lat)

Pozdrawiam
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Nic już nie zrobisz , chyba że dorwiesz płytę główną z czym to jest jak trafienie 6 w lotka , Ja bym na twoim miejscu już sobie odpuścił ten model .

Te płyty były awaryjne i się dziwię że tyle ci wytrzymał . Odpuść sobie bo raczej na 99.9% nie znajdziesz płyty a jak by ci się udało to też cena nowej sięgała ponad 800 zł około 2 lata temu widziałem ale już teraz raczej nie kupisz
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zapytaj w serwisie Philipsa, jak Ci wycenią będziesz wiedział czy warto wymieniać czy lepiej kupić nowy model.
 

ZeljkoC

New member
I just fixed this TV myself with no extra knowledge....i checked everything I could find online in one day....took apart the motherboard, heated the ceramic heatsink to 130 degrees celsius, removed it with a wooden stick so I didn't damage any components, insulated with aluminum foil all over the board except the processor and heated it to 180 degrees celsius for 5 minutes, I used a multimeter with a thermal probe ... reballing or owen does not work, this chip has some balls below against repair, when they melt due to the heat they make contacts and need to be replaced...then i used a thermal silicone pad that is used in a pc graphics card...it's been 2 months and my tv still works yes the ceramic heatsink gets hot enough so yes I am thinking of upgrading it with some larger aluminum...
 
Do góry