47lv570s czy 47lv5500

maci

Member
Od jakiegoś czasu stoję przed wyborem TV, ale już najwyższa pora kupić, tylko co?

- telewizor ma być w granicach 3000 zł (max 3500zł)
- głównie cyfrowe TV SD + divx + mkv
- fajnie jakby miał smart TV
- oglądać będę z ok. 3 m
- na przeciw TV jest okno (dlatego nie plazma), choć będę zasłaniał je podczas oglądania.

Nowością jest pierwszy z wymienionych - 47lv570s ale nigdzie nie można o nim przeczytać, jedynie o bracie z funkcją 3D czyli lw570s - czy to te same TV (identyczne parametry?) i różnią się tylko 3D?

Jeszcze biorę pod uwagę samsunga 46UeD5550. Nie mam pojęcia, który z nich jest lepszy.

Wiem, że za tą cenę ideału nie znajdę, ale żeby miał chociaż przyzwoity obraz;)

Wielkość - nie mniej niż 46 i nie więcej niż 47;)

Przyznam, że uparłem się na LED ze względu na pobór prądu (u mnie TV chodzi, nawet jak się go nie ogląda) i po drugie - wygląd czyli smukłość.
Pozdr
 

and3k

New member
Ja podobnie jak Ty (tylko, że ja chcę 40/42 cale) zastanawiam się właśnie nad 42LV570S oraz 40D5500 i dziś byłem w Media-Markt z USB i oglądałem swoje filmiki na tych telewizorach.

Ogólnie mówiąc oba TV mi się bardzo podobały, jednak trochę bardziej jestem za 42LV570S który to ma DVB-S2 i pełne 100Hz (czego nie ma 40D5500) no i wygląd bardziej mi odpowiadał w LG.

Co do jakości obrazu, miałem na USB kilka filmików HD/SD i na obu telewizorach obrał był bardzo ładny. Ja fanatykiem TV nie jestem i może dlatego nie widziałem jakichś większych różnic w obrazie. Mi ogólnie obraz się podobał i myślę, że pojadę po ten LG :)
 

maci

Member
Masz rację, też muszę podjechać zobaczyć sam, jak divxy chodzą na jednym i drugim. Bo pewnie to najczęściej będę oglądał (pewnie z czasem więcej mkv;)). Choć ostatnio mam wątpliwości co do wielkości.
Byłem u sąsiada, który ma taki sam pokój i on ma 40 cali i mi się wydawał dość duży, a mojej drugiej połowie wręcz ogromny (obecnie mamy całe 20"). Boję się czy 47 calami nie przedobrze;). Chociaż sąsiad mówi, że on w ogóle nie czuję, żeby jego TV był duży, więc to pewnie przyzwyczajenie do naszych 20".

Nic jednak nie przebije wybieranie TV z kobietą. Ona chce "ten" bo jest ładny (wskazując na SONY 520);). I nie da sobie wmówić, że poza wyglądem istotne są parametry;).
 

and3k

New member
Co do wielkości, pamiętam jak wymieniałem monitor w PC z 17" na 23". Na początku była tragedia, musiałem głową ruszać z prawej na lewo bo miałem wrażenie że taki długi. Po miesiącu mówiłem, że jak bym kupił większy to tez by było ok. :)

Ja mam w pokoju aktualnie 14" TV :D siostra ma 32" i taki jakoś mały mi się wydaje. Ogólnie 40/42 cale najlepiej mi pasuje, większe to już jak na mój pokój 15m2 za duży - chyba ;)

A po drugie z tego co wyczytałem tu i tam do filmów Full HD 40" to minimum.
 

maci

Member
Moj pokój ma ok. 20m, ale TV będzie na krótszej ścianie i od TV do oka będzie ok. 2,8-3,0 m. Zastanawiam się czy 47 to nie za dużo! Z drugiej strony te 2,8-3,0 to z kanapy - czyli najbliższego miejsca. Od stołu, lekko po skosie będzie już dobre 4m.
 

chronos1

New member
Radzę brać 47 cali. Ja przeskoczyłem z panasa 32 na 47LD 750 / jasny salon a ten ma matową matrycę / i powiem szczerze , że po 3 dniach jakiś mały mi się wydawał. Teraz kupiłbym 52 cale .
 

maci

Member
Byłem w MM i przetestowałem Divx na 47lv5500 oraz Sami d5500 - i mimo poleceń przez sprzedawców Sama, obraz wydawał mi się płynniejszy na LG. Dopiero model d6100 miał taką płynność. Niby jak najpierw podłączyłem do d5500 było ok, ale po porównaniu widać było różnicę. Jeszcze do gry weszła Toshiba Sl 833. Wczoraj przyglądałem się też plazmie Panasonica - też ok, kolory bardziej stonowane były, ale też bardziej naturalne (może kwestia ustawień). W każdym razie d5500 przestał mi się podobać, choć ponoć Samsungi mają lepsze procesory (ktoś to potwierdzi??). Jeżeli uda mi się zebrać fundusze to chyba zdecyduję się na d6100, choć 3D mi zupełnie nie potrzebne, ale jednak ta płynność ruchu...Ponoć też, Samy odtwarzają wszystko, a LG nie.
A tak w ogóle to karny k***s dla EURO RTV AGD - nie pozwolono mi podłączyć pendrive'a, nie mieli też sygnału SD. Można sobie w sklepie pooglądać demo...Jakaś masakra. To jakby pójść do Levisa i nie móc przymierzyć spodni;)
 

lm648

Banned
Potwierdzam to "dobre" podejście do klienta w EURO RTV AGD - masakra, puszczają demo chyba z divix-a, sprzętu nie można dotknąć itp.
Ogólne zniechęcenie potencjalnego klienta do zakupu czegokolwiek :)))
RADA- wybrać konkurencję a w EURO RTV AGD niech te piękne dema oglądają ich sprzedawcy czego wynikiem będzie zysk ekonomiczny in. minus :)) tej super firmy :)))
 

bigbird

New member
Witam,
Podepnę się pod pytanie, też zastanawiam się nad zakupem któregoś z tych telewizorów (47lw570s i 47lw5500). Głównie będzie przeznaczony do gier (xbox 360 i ps3, oraz filmy HD). Naczytałem się o input lag'u w tych LG-kach. Może ktoś potwierdzić, że najnowszy firmware niweluje tą niedogodność...?
 

and3k

New member
Jeśli ktoś będzie jeszcze sprawdzał osobiście te modele w jakimś sklepie, to proszę niech sprawdzi jak z dostępnością funkcji internetowych. Bo tak czytam po necie i widzę, że ludzie często mają komunikat "Dostępne wkrótce" - co mnie nie za bardzo zadowala. ;-/

Pozdrawiam
 
Do góry