47LV5500 czy 47LK530 (a moze S. UE46D5500)

kayu

New member
Wytypowałem sobie 3 modele:
LG 47LV5500 LED
LG 47LK530 LCD
Samsung UE46D5500.

Powiedzmy, że internetowe bajery nie będą decydujące - do internetu mam laptopa.
Moje uwarunkowania:
Odległość od ekranu: +- 4m.
jak słońce świeci w pokoju: telewizor na ścianie z oknem, slonce nigdy nie pada na ekran, ale pokój jasny
jak duży jest pokój: 4,5x5,5 m
jaki masz obecnie telewizor: LCD 37" hdready LE37R72B
preferowana technologia: led/lcd
jakie pogramy oglądasz najczęściej: info, dokument, czasem akcja
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem: wieczorem.
preferowana wielkość telewizora: obecny 37 to za mało
czego nie lubisz w telewizorach:
jakie urządzenia będą podłączone: UPC mediabox HD, LG BD390, pecet
ile % do telewizji, a ile do innych urządzeń: 70% UPC, 25% LG, 5% PC
siedzisz na wprost czy oglądasz również pod kątem: obecnie mam wieszak obrotowy wiec zawsze na wprost
czy telewizor ma mieć wifi: nie, jest kabel
czy ma czytać filmy przez USB: nie musi, ale moze
jakimi złączami chcesz podłączać urządzenia: hdmi, dsub
jaki masz sygnał: DVB-C UPC
ile programów w HD: naście
ile godzin dziennie ma grać telewizor: do 6 h
ile osób zasiada przed telewizorem: 2
ma stać czy wisieć: wisieć

Skłaniam się ku 47LV5500, ale LK530 kusi ceną w zamian za brak internetu. Porównywał ktoś może jakość obrazu tych dwóch powyższych ?
Czy dobrze widzę, że LK530 nie ma USB ?
 

p5zx

New member
No właśnie tu są zbieżne informacje na stronie LG jest podane tak

LG Porównaj

i według tego musi być coś zmienione ponieważ zamiast 8.000.000:1 jak u 5500 lub 570s mamy 7.000.000:1 i tak samo czas reakcji matrycy 5500 i 570s mają podane 2,4 ms a 4500 ma 2.6 ms
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do takich warunków najważniejsza jest ostrość. Jak masz wieszak obrotowy to super bo telewizor nie jest narażony na światło.
Dlatego lepszym rozwiązaniem jest Samsung d5500 .
 

sebikolo

New member
A jak jest z płynnością ruchu w d5500 w porównaniu do LK530 lub LV5500 (LV530s) ? Samsung to chyba 50Hz, LG to 100Hz. Ale jak w praktyve to wygląda?
 

kayu

New member
Jestem zadowolony. Mam tylko jeden znany problem - przy włączonym oszczędzaniu energii na Auto,średnie lub maks głupieje mi dekoder UPC Mediabox - występuje zjawisko zagłuszania pilota UPC przez podczerwień emitowaną przez podświetlenie ekranu telewizora (w dużym skrócie myślowym). Czy kupiłbym coś innego - nie wiem, pewnie nie. Nic o lepszym stosunku jakość/cena nie ma chyba na rynku.
Zaletą jak dla mnie był też rozmiar mocowania VESA - 200x200. Taki juz mialem wieszak więc odpadł mi kolejny wydatek na nowe mocowanie do ściany. W telewizorach 47" to niespotykany rozmiar VESA.
 

tommmik

New member
Dzieki Kayu za odpowiedz. Nie bardzo wiem co to jest VESA. Ale chcialbym zakupic do tego tv takie mocowanie dzieki któremu bede mogl obracac tv w dowolną strone-takie jakby ramię które sie wysuwa. Cos takiego: Ostrzeżenie o przekierowaniu

A powiedz jak kolory w tym TV? Jak z plynnoscia? Czy czarny jest czarny czy szary? Zuzycie pradu przez ten tv jest naprawde wysokie-chyba z 220w. A czy przy ogladaniu w trybie oszczednym da sie ten tv jeszcze ogladac?
 

kayu

New member
Co do zuzycia prądu - policz sobie ile prądu zużyje Ci LED, a ile LCD. Mi różnica wyszła na tyle mała, że zrównałaby różnicę w cenie telewizora po 7 latach. Jesli oglądasz duuużo TV w ciagu dnia to mozesz miec inne wyniki.
Uchwyt mam taki: UCHWYT LCD/LED WYSIĘGNIK 17-37 KOŁKI FISCHER 20X20 (2044966136) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
VESA to standard mocowania telewizora do uchwytu sciennego. liczba oznacza rozstaw śrub w milimetrach. VESA 200 to śruby rozmieszczone na planie kwadratu o boku 20 cm.
Kolory - mi się podobają, poetą nie jestem więc nie opisuję :) Jak w sklepie niedlaidiotów stał obok kilku Samsungów i leciała reklama tego sklepu, to czerwony był jak dla mnie najładnieszy właśnie w tym LG. Czarny nie jest czarny, ale lepiej wygląda niż w niektórych LEDach. W trybie oszczędnym da się oglądać, ale mówię to z perspektywy oglądania TV w nocy przy włączonej jednej żarówce w pokoju.
Płynność - nie ma aż takiej soap-opery jak w samsungu LED UE. Czasem bywa, ale to zależy od filmu/programu który jest emitowany.
 
Do góry