47LV4500 czy wystarczajaco płynny obraz??

soulraver84

New member
Witam ,
Mam zamiar kupić telewizor LG model jak w temacie . Priorytetem dla mnie jest przede wszystkim płynność obrazu (moja żona twierdzi , że mam hopla na tym punkcie :) ) . Nie obchodzą mnie żadne dodatkowe rzeczy typu SMART czy 3D , przede wszystkim płynność. Szperałem troche na temat tego modelu i niby ma prawdziwe 100hz. Niestety znalazłem go tylko w sklepie internetowym , więc nie mam możliwości jego oceny.Proszę o pomoc :)
Aha , czy z odległości ok 3 metrów przy 47 calach nie będzie ''pixelozy'' , czy nie lepiej wybrać 42 ???
Z góry dziękuję i pozdrawiam :)
 

soulraver84

New member
czy to ze on jest 2011 jakos ustepuje jakoscia od nowszych? Nie obchodzi mnie design ani jakies 3d czy smarty. Chce miesc ladny plynny obraz. nic poza tym.
 

bob1969

Member
Bez reklam
Nie wiem czy ustępuje czy nie ustępuje. Ja bym nie kupował sprzętu, który gra w sklepie co najmniej 8 godzin dziennie od 2 lat.
 

soulraver84

New member
ale on jest ze sklepu internetowego wiec chyba raczej nigdzie nie grał. Jeszcze ogladalem ostatnio ten model Panasonica TX-L42E6YK ale on chyba ma tylko 50 hz . A co jesli chodzi o rozmiar , czy na odleglosc 3 mterow starczy 42 czy 47??
 

soulraver84

New member
no wlasnie zrodlo to cyfrowka ale tylko pare kanalow hd dodam ze czesto ogladamy filme z pendriva ale zazwyczaj nie w hd . Czy cos zmienia sie w technologii produkcji matryc . Czy te produkowane np z 2011 sa dalej ladowane do nowych modeli?? Mam wrazenie ze tylko design zmieniia sie w tych telewizorach i nic poza tym...
 

bob1969

Member
Bez reklam
Napewno nie pchają takich starych matryc. W 2011r. chyba właśnie pojawiły się pierwsze tv z podświetleniem edge led. A więc choroby wieku dziecięcego ... do dzisiaj nie opanowane.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam,jeżeli ma być LG to polecam model 47" LA 690 lub LA 740.Rozważ również TV Samsunga UE 46" F6500 lub F6770 możesz sobie ustawiać płynność indywidualnie jak lubisz.O LG 47LV4500 i Panasonicu TX-L42E6 zapomnij moim zdaniem. 3m to 46"-55".
 

RHJG

New member
Bez reklam
To jaki ma być ten budżet?.Jak Panasonic to Panasonic TX-L42ET60E,LG 42" LA 660,690,740,Samsung UE 40"F6500,F6770
 

soulraver84

New member
No i kupiłem w końcu . Mój wybór padł ostatecznie na model Lg 47ln575v. Telewizor co prawda ma tylko 50 hz ale płynność obrazu nie odbiega od 100hz. Nowoczesny design oraz masa funkcji w SMART , Płynny i ostry obraz. Jedyny mankament jaki zauważyłem to delikatny clouding choć moja żona mówi , że nic nie widzi i że ja mam zwidy :) . Zwracam się do Was z pytaniem czy istnieje możliwość zamaskowania tego cloudingu przez zmiane ustawień ekranu?? Pozdrawiam
 

Lemil

Banned
czy istnieje możliwość zamaskowania cloudingu przez zmiane ustawień ekranu?
Nie. Dobrze skalibrowany telewizor i źle skalibrowany telewizor będą mieć taki sam clouding. Na to nie ma rady. W każdym razie w dobrze skalibrowanym telewizorze clouding mniej się rzuca w oczy. Chodzi o to, że źle skalibrowany telewizor gubi szczegóły w ciemnych partiach obrazu i tam, gdzie jeszcze coś powinno być widoczne w źle wyregulowanym telewizorze nic już nie widać no i te chmury wyłażą dużo częściej i są bardziej widoczne.
 

Lemil

Banned
Żeby telewizor nie gubił szczegółów w cieniach, to trzeba mu ustawić dobrze jasność. Mówiąc bardziej dokładnie, to musi być dobrze ustawiona gamma. Najbardziej optymalna pod tym względem jest gamma 2,22. W każdym razie chodzi o to, żeby na planszy testowej były widoczne wszystkie ciemne pola. W teorii powinno się ustawiać tak, żeby pole 16 było już niewidoczne. To znaczy powinno być na poziomie czerni tła. Ale w telewizorach LCD wygląda to tak, że 16 jest widoczne, a nawet jeszcze kilka innych też. Czyli widać pole 16 jako jaśniejsze niż czerń i powiedzmy jeszcze może się wybić z tła jeszcze kilka pól. Teoretycznie przyjmuje się, że 16 to czerń a poniżej 16 to ciemniejsze niż czerń i tego nie powinno być widać, ale według mnie to się nigdy nie udaje na wyświetlaczach LCD. Na dobrze skalibrowanym telewizorze LCD zawsze jest widoczne jeszcze coś poniżej 16.

Ale tu ostrzegam. Na oko to jest bardzo trudno zrobić. Jak to powinno wyglądać w praktyce, to można się przekonać, jak się już skalibruje telewizor powiedzmy CalMANnem czy ChromaPure.

A ustawiając na oko to nie powinno się robić tak, że pole 16 jest już niewidoczne. Wiem, że to może wywołać burzę, ale naprawdę skalibrujcie sobie porządnie telewizory do 2,22 i sami zobaczycie, że jednak będzie widać coś poniżej 16.
 

soulraver84

New member
najśmieszniejsze jest to , że ten clouding nie jest widoczny na czarnych polach tylko na jasnym jednolitym ekranie a szczegolnie gdy jest np. scena z ujeciem na jasne niebo i kamera przesuwa sie po niebie .Wyglada to wtedy jakby obraz miejscami byl lekko "brudny". Gamma jest ustawiona na 2.4.
 
Do góry