47LM660 vs 47LM670

mrokness

New member
Witam. mam przeczucie ze ta informacja juz jest gdzieś w gąszczu postów mimo wszystko zapytam o to jeszcze raz. Jaka jest różnica między 47LM660 a 47LM670. Co jest a czego nie ma w w pudle jak kupie którys z tych modeli. Jedyna różnica o ktorej wiem to kolory czarny i srebrny. Dzięki za rozjaśnienie sprawy bo 670 jest kilkaset zł droższy i nie wiem czy jest sens dopłacać tylko do koloru.
 

micmus

Member
Bez reklam
Sam telewizor różni się tylko i wyłącznie kolorem (srebrna ramka w 670 jest chyba z Alu, a czarna plastik)- na pewno nie warto dopłacać do srebrnej ramki , aczkolwiek jeśli się bardziej podoba i nas na to stać to czemu nie :)

Co do wyposażenia to nie pamiętam czy w kartonie dostaniemy więcej do 670 niech się inni wypowiedzą...
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam,z katalogu widze,że jest w LM670s jakiś zoom dżwięku 3D, w LM660s tego nie ma.W wersji LM670s nie ma 32".(ramka)
 

Duris

New member
Panowie, zastanawiam sie czy warto doplacic ponad 220 PLN za podstawe w kolorze aluminium czy tez wziac czarna. Jak sie prezentuje ta czarna ? Tandetny, okropny plastik swiecacy czy w miare normalny wygląd (z infolinii LG wiem, ze i w 670s i 660s podstawa jest z plastiku, tylko w 670s jest pokryta chromem). Bede wdzieczny za info bo zastanawiam sie czy jechac po 670s do MM (4499 PLN) czy kupic na necie 660s (4273 PLN)

PS. Nie wiecie czasem czy ta promocja z BD 660 jeszcze jest czy juz rozdali te 5100 playerow ?
 

przekorn

New member
Moim zdaniem ta srebrna podstawka jest bardziej tandetna od czarnej, wygląda jak matowy tani plastik. Czarna jest gładka i błyszcząca. Ale to sam musisz ocenić.
 

fanthomas

New member
Nie polecam LG

Nie kupujcie żadnego z tych modeli. Są bardzo cienkie więc matryca jest słabo przytwierdzona. Przez to modele te są narażone na Clouding (białe plamy na czarnym tle) jak żadne inne. Myślę, że ten problem może dotyczyć wszystkich modeli 2012. Poza tym LG nie uznaje reklamacji i zostaniecie z ręką w nocniku i beznadziejnym obrazem za prawie 5 tys. zł...
 

bosmanlublin

New member
Zmartwiłeś mnie Fanthomas :(
Z drugiej jednak strony ciężko mi uwierzyć, że przez taki design mogłoby się tak napsuć...
 

andy789

New member
Nie kupujcie żadnego z tych modeli. Są bardzo cienkie więc matryca jest słabo przytwierdzona. Przez to modele te są narażone na Clouding (białe plamy na czarnym tle) jak żadne inne. Myślę, że ten problem może dotyczyć wszystkich modeli 2012. Poza tym LG nie uznaje reklamacji i zostaniecie z ręką w nocniku i beznadziejnym obrazem za prawie 5 tys. zł...

Skąd takie info ? a co do gwarancji to jest 2 letnia
 

fanthomas

New member
Właśnie dopiero co się miałem nieprzyjemność zgłosić reklamację w LG, już trzy razy ciągle puszczają mnie na drzewo. Kupiłem TV 47lm660s niedawno, fakt dostałem BlueRay'a, chociaż nie wiem po co mi, jak na tym TV nie da się z przyjemnością oglądać filmów. Matryca jest tak luźna, że każdy dotyk generuje plamy, można odpowiednio pomasować i na środku jest w miarę ok, ale na krawędziach nie da się ich pozbyć. No chyba, jakbym przykręcił jakiś uchwyt, żeby wygenerować sztuczny ucisk, to może będzie lepiej, ale to jest chore, żeby trzeba było robić tak ze sprzętem za tyle kasy!!! Chyba są szybko i tandetnie składane, że matryce mają dużo nienaturalnych naprężeń. Nie polecam, zastanówcie się nad inną firmą, LG to tandeta i bezczelni oszuści. Ewentualnie nad plazmą, podobno mniej jest w nich problemów, chociaż po takiej obsłudze klienta z jaką się spotkałem w LG nigdy bym tej firmy nie wybrał. Serwis jest bardzo ważny przy wyborze tak drogiego produktu.
 

Duris

New member
fanthomas: jestes 1 osobą, ktora nagania na nie kupowanie tego TV. Jak go kupię, to napiszę czy choc troche z Twoich ostrzeżeń jest funta kłaków warte.
 

electro69

New member
Właśnie dopiero co się miałem nieprzyjemność zgłosić reklamację w LG, już trzy razy ciągle puszczają mnie na drzewo. Kupiłem TV 47lm660s niedawno, fakt dostałem BlueRay'a, chociaż nie wiem po co mi, jak na tym TV nie da się z przyjemnością oglądać filmów. Matryca jest tak luźna, że każdy dotyk generuje plamy, można odpowiednio pomasować i na środku jest w miarę ok, ale na krawędziach nie da się ich pozbyć. No chyba, jakbym przykręcił jakiś uchwyt, żeby wygenerować sztuczny ucisk, to może będzie lepiej, ale to jest chore, żeby trzeba było robić tak ze sprzętem za tyle kasy!!! Chyba są szybko i tandetnie składane, że matryce mają dużo nienaturalnych naprężeń. Nie polecam, zastanówcie się nad inną firmą, LG to tandeta i bezczelni oszuści. Ewentualnie nad plazmą, podobno mniej jest w nich problemów, chociaż po takiej obsłudze klienta z jaką się spotkałem w LG nigdy bym tej firmy nie wybrał. Serwis jest bardzo ważny przy wyborze tak drogiego produktu.
Witam
Czy mógłbyś dokładnie napisać co w tej sprawie stwierdza serwis LG czy byli u Ciebie w domu to sprawdzić ?:| ... wiadomo jest to specyficzny design i obudowa tego telewizora (no ale która teraz firma nie robi takich "cienkich" tv) ... ciekawe jest to że już trochę osób kupiło ten TV i jakoś nikt specjalnie nie skarży się na to co Ty (może akurat miałeś takiego pecha) wadliwy odbiornik może się zdarzyć każdemu producentowi.
Co do cloudingu też jakoś nikt specjalnie nie narzekał na to (wiadomo jakiś będzie zawsze) ale na pewno jest lepiej niż w poprzednim modelu LG z tamtego roku LW570s ... popatrz na telewizory Samsunga ile tam jest ciągle skarg użytkowników na ten problem "chmurek" na ekranie już nie mówiąc o loterii matryc (nawet w tych samym modelach) ... dodatkowo jak ktoś chce mieć 3D pasywne to już raczej większego wyboru jak ten LG w stosunku cena/jakość nie ma :-o
Pozdrawiam
ps. zastanawiająca jest jedynie bardzo słaba dostępność tych modeli LG 42lm660s (tylko około 23 sklepów w wyszukiwarce) ... natomiast panasonic czy samsung są w około 100 sklepach ... teraz pytanie czy tak duże jest zapotrzebowanie na innych rynkach europejskich i do nas tak mało trafia ... czy rzeczywiście (oby nie) :-| są jakieś kłopoty z montażem tych tv
 

RHJG

New member
Bez reklam
CYT; już trzy razy ciągle puszczają mnie na drzewo"Ja na ich miejscu spuściłbym Ciebie raz a dobrze po schodach!!! Co to za masowanie matrycy,dorośnij chłopczyku?Masz gdzieś w instrukcji takie wynalazki!!! Narobiłeś białych plam i masz do LG pretensje???Pomasować to możesz koleżanke lub kolege jak "wolisz"Twoja sprawa.A skarżyć sie po wszystkich forach jakie to be LG,a gdzie był rozum,nie robi się czegoś jak się nie umie do tego zabrać.Żeby głupota umiała fruwać..........
 

fanthomas

New member
Brawo, niby Senior member a prostacko wyzywa. Masowanie matrycy masz przy każdym przecieraniu jej szmatką, choćby z kurzu, czego nie da się uniknąć, zresztą oryginalną załączoną z TV i taka zwykła czynność nie generuje plam! Dla kogoś siedzącego w temacie to wstyd, że pisze takie bzdury. Poza tym napisałem jasno, że plamy były od samego początku a przetarcie pomogło nieco zredukować naprężenia, które powodują nieregularne podświetlenie. Raczej facet wyglądasz mi na pupilka LG, który chce zdyskredytować negatywną opinię na temat tej firmy i jej produktu. LG odpowiada, że takie plamy są normalne - to jest zgroza dopiero, skoro czytam w odpowiedziach, że nikt takich problemów nie miał, to chyba jasne jest, że mam wadliwy egzemplarz i LG powinien się do tego ustosunkować.
 

fanthomas

New member
Poza tym jesteś bardzo nielogiczny, po co cokolwiek robić jeśli jest wszystko ok? To chyba oczywiste, że plamy były już od początku. I postaraj się lepiej formatować tekst, po znakach interpunkcyjnych wstawia się SPACJĘ. Cóż, poziom forumowiczów jest różny...
A dla Was chcących kupić ten TV: jeśli zdecydujecie się zaryzykować i kupić go, to sprawdźcie go dokładnie w pierwsze 10 dni od zakupu przez internet, można go bez problemu zwrócić do sklepu. Na LG nie ma co liczyć, bo oni słabo traktują swoich klientów. Taki z tego morał.
 

Speedstar

New member
Ok to i ja dodam trochę swojego grosza,a żeby nie być goło słownym dam parę linków do zdjęć LG 47LM660S, które dziś wykonałem.
Może nie są one w super jakości trochę je pomniejszyłem, zrobione aparatem Canon S5 przy zupełnie wyłączonym świetle w pokoju.
Czas naświetlania około 0.5 do 1 s dlatego podświetlenie matrycy raz wychodzi mocniej a raz słabiej, jednakże na zdjęciu i tak widać że nie jest idealnie.

Podświetlenie
podsw2.jpg | speedstar | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl
podsw1.jpg | speedstar | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl

a teraz jeszcze kolorym, zrobione Gimpem przy rozdz.1920x1080
szary szary.jpg | speedstar | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl
zielonkawy zielonkawy.jpg | speedstar | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl
niebieski niebieski.jpg | speedstar | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl
czerwony czerwony.jpg | speedstar | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl

Jak dla mnie szary i zielonkawy nie są zbyt dobre widać trochę "zanieczyszczeń" niebieski i czerwony jest ok.Dodam że na moim monitorze BenQ V2420 też LED kolory szary i zielonkawy wyglądają tak jak wyglądać powinny.
Sam nie wiem, nie jestem ekspertem ale czegoś takiego być nie powinno.

Pomijam sprawę podświetlenia gdyż jak czytam może to się zdarzyć ale co się dzieje z tymi kolorami.
Dodam że czym bardziej się przyglądam obrazowi wyłapuje na nim podczas ogladania TV np. TVP1,TVN ,Polsat czy też nawet Arte HD właśnie takie "zanieczyszczenia" nie są nagminne ale są.
Hmmm może za dużo wymagam od TV ?

Napiszcie co o tym myślicie ? i druga sprawa czy coś takiego podlega gwarancji ?

Bawiłem się ustawieniami ale efektu "zanieczyszczeń" nie udało mi się usunąć z tych kolorów, popracuje jeszcze nad tym ale skoro inne kolory są ok to te też powinny być ok.
 
Ostatnia edycja:

hd-maniak

New member
Dodam coś od siebie co do tych tv.
Posiadam już drugi taki tv LG 47LM660s wcześniejszy wymieniłem ze względu na brudne pionowe zacieki widoczne z każdej odległości. Dostałem drugi tv, który obraz ma trochę lepszy ale jest to dalej kicha totalna. W momencie kiedy oglądamy w miarę nieruchome obrazu nic złego się nie dzieje, natomiast jeśli kamera już leci w lewo lub w prawo tak jak np na meczach obraz jest tragiczny te pionowe smugi nie dość że wkurzają i nie jak to się ma do jakości obrazu to jeszcze poważnie mogą popsuć komuś wzrok.

Zachęcam wszystkich posiadaczy tego modelu na ostre domaganie się od LG naprawy tego rodzaju mankamentów tym bardziej że taki tv to parę tyś zł.

żeby było śmieszniej, drugi tv ma za to duży problem z dźwiękiem jeden z głośników wpada w drgania i drżenia przenoszą się na całą obudowę, normalnie rzęzi.

Prócz wielu ustawień i naprawdę ładnej linii tego tv ja jako osoba która przetestowała już kilka takich tv NAPRAWDĘ GO SZCZERZE NIE POLECAM!!!.

Mało tego współczuję wszystkim użytkownikom faktu że nie są wstanie sprawdzić i dostrzec mankamentów na swoim tv.

Moja żona jak jej pokaże w czym jest problem z tv to widzi i słyszy a jak nie to dla niej wszystko jest ok.
Zona śmieje się ze mnie, że powinni mnie zatrudnić na kontroli jakości w LG.

Panowie i panie prawda jest taka że miałem do czynienia z wieloma tv i jak na nowy produkt LG wychwalany przez firmę mający najnowsze techniki kontroli obrazu to jest to po prostu wielki nie wypał.

Ja zamierzam zamówić serwisanta który mi wszystkie mankamenty naprawi jak nie to mu wsadze ten tv w du...e.


pozdrawiam
 
Do góry