47lk950

adamo159

New member
Witam bardzo serdecznie w Nowym roku.
Chciałbym prosić o test lub informację o LG 47LK950 - telewizor 47" full HD, z LG Cinema 3D. Jednak w necie prawie zero informacji o tym modelu.
Cena bardzo przystępna więc chciałbym wiedzieć czy warto rozważyć jego zakup.
 

adamo159

New member
Mogę podzielić się opinią - zdecydowałem się i od tygodnia testuję ten model TV.
Na początek trochę danych :
Cechy podstawowe:
Rodzaj wyświetlacza - LCD TV
Wielkość ekranu (cale) - 47
Obraz:
Rozdzielczość - 1920x1080, Technologia podświetlenia - LCD, Współczynnik kontrastu dynamicznego - 150.000:1, Czas reakcji matrycy - 2,4 ms, System udoskonalenia płynności obrazu - TruMotion 100 Hz, Kreator obrazu - Tak, Tryb 3D - Cinema 3D, Typ okularów 3D - Polaryzacyjne CINEMA 3D, 5 par w zestawie , Konwersja obrazu 2D do 3D - Tak, Tryb ekspercki według ISF - Tak, Kąt oglądania - 178 / 178 st. ,
Dźwięk
:

Mono/Stereo/Dual - Tak/Tak/Tak, Moc RMS - 10W + 10W, System dźwięku przestrzennego - Infinite Surround, Dekoder Dolby Digital - Tak, Czysty głos II - Tak
Inne:
Dekoder MPEG-4 AVC (H.264) - Tak , Teletekst - 1000 stron, Multisystem (PAL, Secam, NTSC) - Tak
Eco - Funkcje oszczędzania energii:
Inteligentny czujnik - Tak , Inteligentny system oszczędzania energii - Plus ,
Teraz trochę wrażeń z oglądania:

Obraz płynny aż do "bólu" , kolory świetnie odwzorowane, kontrast mimo, że nie jest podświetlany LED-ami na bardzo wysokim poziomie. Telewizor bardzo dobrze oddaje czerń - jest głęboka, bez "szarego nalotu" (miałem wcześniej Philipsa - i miał z tym problemy). Jedynym małym minusem i to szukanym na siłę to lekki efekt "teatralności" przy włączonych poprawiaczach obrazu.
Efekty 3D - za nie odpowiada LG Cinema 3D - są rewelacyjne :) , doskonale widoczne i to pod różnymi kątami (oglądanie całą rodziną wreszcie wygodne) - a reakcja rodziców nie znających technologii 3D bezcenna - hahaha. Doskonale odtwarza filmy z pena , zarówno 3D jak i 2D - na razie nie udało mi się znaleźć pliku z którym sobie nie radzi (jedynie nie próbowałem mkv z DTS-em - podobno nie radzi sobie z dzwiękiem w DTS).


Moja ocena - baaardzo wysoka, a przy jego cenie przy przekątnej 47" - chyba bezkonkurencyjny :)
Osobiście polecam zakup :)
 

Attachments

  • LG-47-LK-950-S-Full-HD.jpg
    LG-47-LK-950-S-Full-HD.jpg
    10,9 KB · Wyś: 4554

don111

Banned
Jedynym małym minusem i to szukanym na siłę to lekki efekt "teatralności" przy włączonych poprawiaczach obrazu.
tak, z pewnością jest to "niewielki" problem... zgaduję, że mimo tej płynności jednak nie za bardzo uśmiecha Ci się oglądać w ten sposób tak karykaturalnie wyglądające filmy ;)
 

adamo159

New member
Problem faktycznie niewielki - bo wystarczy chwilę pobawić się ustawieniami - zwłaszcza zmniejszyć poziom TruMotion - i obraz pozbywa się tego efektu. Efekt "teatralności" to właśnie ta nadpłynność spowodowana zbyt dużym stopniem poprawy obrazu - zwłaszcza na trybach predefiniowanych przez producentów. Ale za to bardzo dobrze się sprawdza w programach na żywo i hehehe telenowelach :popcorn:
 

Gleniu

New member
Hej, dzięki za informacje, chyba jedyne rzeczowe wiadomości nt. tego telewizora w całym internecie ;)

Mam pytanie dotyczące input laga, na myśl o którym każdy gracz dostaje gęsiej skórki :p
Czy sam grasz? Zauważyłeś, aby input lag występował? Chodzi mi konkretnie o takie gry jak Rock Band, tam input lag (a właściwie jego brak) ma kluczowe znaczenie. Miałem okazję grać w Rock Banda na Sony Bravia, modelu nie pamiętam, ale skwituję to tak: tragedia! Input lag uniemożliwiał rozgrywkę, co prawda po kalibracji gry było lepiej, no ale nie o to chodzi, jak się kupuje nowy TV, prawda? :)

Byłbym wdzięczny za jakiekolwiek info dotyczące w/w sprawy :)

Pozdrawiam!
 

adamo159

New member
Na razie nie podłączałem kompa - więc nie wiem jak się sprawuje. Jak znajdę czas w weekend to postaram się sprawdzić i zamieścić na forum dane.
 

Soryu

New member
Bez reklam
Problem faktycznie niewielki - bo wystarczy chwilę pobawić się ustawieniami - zwłaszcza zmniejszyć poziom TruMotion - i obraz pozbywa się tego efektu. Efekt "teatralności" to właśnie ta nadpłynność spowodowana zbyt dużym stopniem poprawy obrazu - zwłaszcza na trybach predefiniowanych przez producentów. Ale za to bardzo dobrze się sprawdza w programach na żywo i hehehe telenowelach :popcorn:
Tyle, że nawet przy najmniejszych ustawieniach trumotion podczas oglądania materiału 24p występuje zauważalna "nadpłynność".
 

adamo159

New member
Witam :)
Jednej sprawy nie rozumiem - Soryu i don111 - macie LG 47lx9500 - a to temat o 47lk950 jednym z najnowszych tv z LG. Z tego co czytałem o 47lx9500 to faktycznie wielu użytkownikom mocno doskwiera nadpłynność. W modelu którego dotyczy temat po małej regulacji z predefiniowanych trybów ja osobiście nie widzę problemu - filmy ogląda się z przyjemnością. I tego Wszystkim życzę :popcorn:
 

don111

Banned
tylko pytanie - czy da się tak ustawić płynność aby przesuw był gładki bez efektu teatru ? bo wg mnie to raczej się wyklucza nawzajem, albo niepełna płynność i trochę ale jednak szarpany przesuw albo dobra płynność i teatrzyk :)
da się to wyregulować u was ?
 

adamo159

New member
Ja korzystam z ustawień w trybie eksperckim - i tak: do oglądania programów na żywo ustawiam Trumotion na 5-7 de judder i 5-7 de blur, a do filmów w zależności od jakości i (jak sam bym to określił kinowości) albo de judder na 0 (filmy w stylu dobrego kina Hoolywood dajmy na to "Złoto dla zuchwałych") a de blur albo na 0 albo 2-5 , a nowe produkcje, zwłaszcza telewizyjne zmniejszam de judder w zakresie 1-3 i podobnie de blur. I zawsze mam włączone realne kino.
I mam wrażenie, że w tym modelu właśnie ustawienie Realne Kino - sprawuje się znakomicie. Mimo ustawienia de judder na - 0 , filmy dalej są płynne, a ruch bez żadnych smug czy przekłamań. Wydaje się , że LG musiało coś poprawić w elektronice i/lub sofcie względem modelu 47lx9500 - w którym jak sami piszecie to nie działa za bardzo (niestety nie miałem możliwości "pobawić się" tym modelem więc zdaję się na Waszą opinię).
Pozdrawiam i miłego oglądania :smile:
 

Soryu

New member
Bez reklam
Ten problem u mnie (przy podobnych ustawieniach jak u Ciebie) może występować z materiałem 24p, szczególnie w scenach z przesuwaniem kamery. Dlatego przydałby się jakiś materiał testowy żeby porównać. ;)
 

dempsey

New member
No i stało się zostałem posiadaczem 47lX950 czy szczęśliwym to się okaże. Jak na dzień dzisiejszy to szczerze mówiąc jestem rozczarowany jakością obrazu a w szczególności odwzorowania białego koloru (mój stary 42LG6100 ma lepszy obraz -ale muszę przyznać że musiałem troszkę powalczyć z ustawieniami).
Pewnie odwzorowanie kolorów to będzie ponownie kwestia ustawień a możliwości ustawień w trybie Expert jest bardzo dużo. 3D - bajka , obawiałem się że będzie gorzej zwłaszcza że obraz 3D uzyskiwany w trybie pasywnych okularów ( naczytałem się trochę o tej technologii a zwłaszcza jej wadach i ograniczeniach). Wielki plus za to że przy oglądaniu filmów nie mączy się tak wzrok i nie boli głowa po dłuższym oglądaniu ( bynajmniej w moim przypadku występuje to gdy oglądam w okularach aktywnych).

Prośba do Adamo159 czy mógłbyś napisać na jakich ustawieniach obrazu masz najlepszą jakość obrazu
 

don111

Banned
No i stało się zostałem posiadaczem 47lX950 czy szczęśliwym to się okaże.
LX czy LK ? ;)

I mam wrażenie, że w tym modelu właśnie ustawienie Realne Kino - sprawuje się znakomicie. Mimo ustawienia de judder na - 0 , filmy dalej są płynne, a ruch bez żadnych smug czy przekłamań. Wydaje się , że LG musiało coś poprawić w elektronice i/lub sofcie względem modelu 47lx9500 - w którym jak sami piszecie to nie działa za bardzo (niestety nie miałem możliwości "pobawić się" tym modelem więc zdaję się na Waszą opinię).
Pozdrawiam i miłego oglądania :smile:
na to wygląda... ja też mam nadzieję że to tylko sprawa "softu" w LX9500 i po cichu liczę że coś wypuszczą :)
 
Ostatnia edycja:

dempsey

New member
Napisał don111
LX czy LK ? ;)

don111 - mój błąd chodzi mi o model 47LK950.

Podłączyłem PS3 obraz byłby wypas gdyby nie ten biały kolor - nadal nie mogę znaleźć satysfakcjonujących mnie ustawień.
 

adamo159

New member
Witam
Wreszcie znalazłem trochę czasu na zabawę z imput lagiem ;)
Wyszło mi około 40 milisek. - ustawienia żywy(użytkownik), trumotion wyłączony.
 

Attachments

  • 160120122824.jpg
    160120122824.jpg
    180,9 KB · Wyś: 173
  • 160120122825.jpg
    160120122825.jpg
    184,8 KB · Wyś: 152

adamo159

New member
A co do ustawień - podaję swoje :)
dla ułatwienia sobie wychodzę z ustawień żywy i lekko modyfikuję:
podświetlenie 95
kontrast 95
jasność 50
ostrość 60
kolor 70
odcień 0
tem. barw c24
I sterowanie zaawansowane:
kont. dynam. średni
kolor dynam wysoki
clear white wysoka
odcień skóry 3
red. szumu wyłączona
cyf. red. zakł. wyłączone
gamma niska
poziom czerni niski
realne kino - oczywiście włączone
gamma kolorów szeroka

Trumotion : dla filmów kinowych wyłączone (całkiem a nie urzytkownik na 0/0) a dla programów na żywo, telenowel itp niski/wysoki .

A co do płynności filmów bez włączonego trumotion - specjalnie obejrzałem Avatara w 1080p - obraz płynny do bólu - zero zacięć, smug itp. (realne kino - włączone, trumotion - wyłączone całkiem, a reszta ustawień jak wyżej)

Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego oglądania - bo ja jestem bardzo zadowolony z tego TV.
 

szarografit

New member
Witam!

Przyglądałem się troszkę temu modelowi i zainteresował mnie. Czy mógłby ktoś zorientowany odpowiedzieć mi na kilka pytań?

1. O co chodzi z tymi problemami z bielą?
2. Widziałem w sklepach, że ramka telewizora zawiera czerwony pasek. Czy wszystkie tak mają? Czy jest szansa zakupienia tego sprzętu z paskiem w kolorze srebrnym czy jakimś innym?
3. Chyba będzie problem z aktualizacją firmware, ponieważ nie zaktualizuje się sam (brak LAN), a na anglojęzycznej wersji strony LG przy tym modelu nie ma żadnej informacji na temat update firmware. Jak myślicie?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam :)

Jacek
 

adamo159

New member
Witam.
Co do problemów z bielą - nie umiem odpowiedzieć - osobiście nie mam żadnych. Sprawdzałem na obrazach kontrolnych i nie widzę w czym miałby być problem.
Co do czerwonej wstawki - to chyba taki design ma ten TV - moim zdaniem całkiem fajnie łamie to monotonną linię czarnej ramy TV.
A co do aktualizacji - wgrywasz na pena i przez usb Tv sam zaktualizuje się.
Osobiście trafił mi się model z nowszym firmware od tego co jest na stronie LG.
Pozdrawiam :)
 
Do góry