47LE8500 vs 47LX9500

Aliant

New member
Witam.
Poszukuje telewizora Full LED w granicach 5500 zł. Myślałem cały czas nad zakupem LG 47LE8500 w cenie 5142 zł. Jednak ostatnio z ciekawości (nie myślałem nad zakupem telewizora z technologią 3D) sprawdziłem cenę modelu 47LX9500- wynosi ona (sic!) 5236 zł. Powiedzcie mi proszę dlaczego jest taka mała różnica w cenie tych dwóch modeli? Może telewizor z technologią 3D gorzej radzi sobie w normalnych warunkach użytkowania? Nie wiem co o tym myśleć. Z góry dziękuje za ewentualną pomoc.
 

gdn007

New member
Witam.
Poszukuje telewizora Full LED w granicach 5500 zł. Myślałem cały czas nad zakupem LG 47LE8500 w cenie 5142 zł. Jednak ostatnio z ciekawości (nie myślałem nad zakupem telewizora z technologią 3D) sprawdziłem cenę modelu 47LX9500- wynosi ona (sic!) 5236 zł. Powiedzcie mi proszę dlaczego jest taka mała różnica w cenie tych dwóch modeli? Może telewizor z technologią 3D gorzej radzi sobie w normalnych warunkach użytkowania? Nie wiem co o tym myśleć. Z góry dziękuje za ewentualną pomoc.

hej!

Jesteś dokładnie w punkcie, w którym byłem ja parę tygodni temu... Również byłem
nastawiony na 47LE8500 i któregoś dnia zerknąłem na 47LX9500 - cena okazała się
być tylko parę stówek wyższa, więc nie zastanawiałem się za dużo i wybrałem ten drugi...

Z tego co możesz poczytać na różnych portalach jakoś obrazu jest bardzo zbliżona
w obu modelach, z lekką przewagą na rzecz LX9500. Moim zdaniem nie warto brać
LE8500, bo to już trochę starszy model, a za 100 PLN więcej masz 3D z dwoma parami
okularów w komplecie!, wartymi w sklepie ok. 700-800 PLN. 3D, mimo tego, że nie jest
idealne jak np. w prawdziwym IMAXie, warte jest spróbowania - produkcje IMAXowe
są boskie :)

Poza tym obraz 3D narzuca większe wymagania technologiczne na matrycę, więc
nie masz się co martwić, że będzie gorzej niż w LE8500.

LX9500 nie ma w Polsce certyfikatu THX - nie wiem dlaczego, bo w USA ma, niemniej
i tak skalibrujesz sobie wszystko w trybie expert wedle własnego uznania.

Minus LX9500 to brak wyjścia analogowego audio - słuchawek o tak wprost do TV
nie wepniesz...

Może cena LX9500 wynika z tego, że składają je w Polsce? Nie wiem jak to jest
w przypadku LE8500...

Jeśli masz pytania pisz!

Pozdrawiam,
gdn
 
Do góry