Lg 47lx9500

peterka1000

Member
Bez reklam
Witam , jak w temacie , czy ktoś posiada już ten telewizorek , bo dość ciekawie wygląda i jeżeli jest taki dobry jak piszą to chętnie bym zakupił . Prosze posiadaczy w/w telewizorka o opinie na jego temat . A może jakiś teścik tutaj na forum ? . Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
test wkrótce;
005_P1200608.JPG


012_P1200620.JPG


016_P1200709.JPG
 

LUPO78

Banned
no jestem ciekawy czy się doczekamy - czy będzie tak samo jak z innym testem,który jest testem widmo do dnia dzisiejszego
 

NickSon

Member
pulsedriver
jak się ma sprawa tego backlight banding? Kiedy on występuje? czy często? czy tylko w specyficznych scenach? przeszkadza Ci to?
Przy wyborze tv porównywałeś inne marki? mam samsunga c8000 ma kilka upierdliwych przypadłości typu koszmarne kąty i zastanawiam sę nad podmianą na lx9500 Z minusów ktore wyczytalem to szyba i jej odblaski i troche słabsze 3d niż u konkurencji
 

pulsedriver

New member
NickSon
Slyszalem to pojecie backlight banding , ale jakos nie stwierdzilem tego na swoim lg , byc moze jest to cos co zobacze za jakis czas.Wczesniej posiadalem samsung le46c750 , postanowilem go zamienic na lg ze wzgledu na rozmiar i na mniejszy crosstalk.Jesli idzie o kasty widzenia jak do tej pory nie mam zastrzezen , napewno sa lepsze niz w moim poprzednim samsungu.
Do minusow smialo moge zaliczyc "odblaskowa" tafle szkla czyli ekran. Cos takiego moze irytowac w mocno naslonecznionym pokoju, ale moj samsung mial podobna przypadlosc.
Co do 3d uwazam , ze jak na tv 3d obecnej generacji trudno o cos lepszego (chyba ze panasonic plazma).Testowalem pod katem crosstalkingu i glebi na grze avatar i na filmie grand cannion adventure.W grze avatar masz kilka opcji ktore pomoga tobie wydobyc z tv odpowiedni obraz z minimalnym crosstalkiem i jak najwieksza glebia, mozesz tutaj cieszyc sie wystajacymi z ekranu poteznymi lisciami , mozesz czasami uchylac sie od nadlatujacych strzal i wszystko to przy minimalnym crosstalku, oczywiscie pod warunkiem dobrze dobranych opcji,niestety efekt ten w samsungu wystepowal w o wiele mniejszym stopniu.przed kupnem rozwazalem mozliwosc nabycia panasonica, ale moj tv bardzo czesto wspolpracuje z konsolami gier videeo i dlatego wybor padl na lcd lg
pozdrawiam
 

NickSon

Member
pulsedriver chyba tak wygląda ten banding YouTube - LG LX9500 Banding uświadczyłeś cos takiego?

a efekt halo gdy siedzisz na wprost jest widoczny? Rozumiem że pewnie on tez zależy jak wyregulujemy tv ja preferuje raczej mocne wygaszenia czyli niskie podswietlenie i tak samo bez szaleństw z kontrastem i jasnoscią Jak przy takich ustawieniach daje się we znaki to"halo"? Jeśli nie ma go na wprost to od jakiego kąta odchylenia sie zaczyna?
Widze że szybko podniemiłeś samsunga jak ocenisz płynność obrazu w LG? jeden i drugi ma 200Hz a LG nawet 400 czy nie zauwazasz jakiś ułomności systemów/polepszaczów w LG?Niektórzy kiedyś psiali że LG średnio sobie radzi z płynnością a np samsung b dobrze. Nie żałujesz podmiany Samunga na LG?
 

pulsedriver

New member
NickSon
Jesli chodzi o banding musze przyznac , ze po raz pierwszy wlasnie Ty mi na to zwrociles uwage, gdzies tam kiedys slyszalem , ze cos takiego istnieje, ale tak naprawde nie bardzo sobie zaprzatalem tym glowe.Testujac moj tv zauwazylem cos takiego(wczesniej nie widzialem) , wystepuje to sporadycznie , jest zauwazalne w minimalnym stopniu, musialem dlugo czekac na ciemne sceny i tam po przyjzeniu sie czasami wystepuje wlasnie taki fenomen, dodam tylko , ze bylo to widzialne na filmie pt "Clash of the titans". Szczerze przyznam , ze nie przeszkadza mi to.Bardziej irytujace moze byc np. dlugie dostrajanie sie okularow do nadajnika infrared, na tym polu moj byly samsung bije na glowe obecnie posiadanego lg.Nastepna sprawa ktora posiadal samsung a ktorej nie ma w lg to nagrywanie programow .Do samsunga mialem podlaczony hdd o pojemnosci 1TB , radzil sobie z tym doskonale, jest to funkcja naprawde uzyteczna a zwlaszcza przy moim dziwnym rozkladzie dnia, przyznaje , ze wlanie tego mi najbardziej brakuje.Nastepna funkcja ktora powinna byc w lg to konwertowanie obrazu 2d do 3d a zwlaszcza teraz kiedy nie ma zbyt duzego wyboru w materiale 3d taka funkcja sie przydaje, oczywiscie za jakis czas bedzie raczej malo przydatna , ale mowimy o tym co jest teraz.
Plynnosc obrazu jest dobra do bardzo dobrej.Zaskakuje mnie o wiele mniejszy efekt "teatralny", logicznie rzecz biorac skoro przy 200Hz ten efekt wystepuje to przy 400hz powinien byc jeszcze wiekszy , nie wiem jak to sie stalo , ale wlasnie ten efekt zminimalizowano oczywiscie tym razem na korzysc lg.
Wspomniane przez Ciebie halo ....niestwierdzilem
p ozdrawiam
 

guliwer777

New member
Witam
To mój pierwszy post na tym forum dlatego witam wszystkich.
Jestem zainteresowany zakupem tego telewizora, macie może jakieś nowe informacje na jego temat ?
Pozdrawiam
 

tommas3

New member
Witam

Zakupiłem ten telewizor na redconie, jeszcze przed nowym rokiem.

Znalazłem ustwienia obrazu na jakimś niemieckim forum, więc podaję na dole, sam wczesniej szukałem i bieda na polskich forach.

Co do obrazu, przeszedłem z Sony 40z5500 na 55lx9500.
HD jest super, w SD różnie bywa zależy od programu. Są takie że wyglądają lepiej jak HD gorszej jakości. Oglądam z 2 metrów, ale telewizor wcale nie wydaje się za duży, dzięki temu że obraz jest pokryty prawie do samego końca ramy.
Telewizor posiada super czerń, ramki z góry i na dole programów są całowicie wygaszone więc nic nie świeci.
Kolory są dobrze nasycone, przy odpowiednich ustawieniach nie świecą a przekazują naturalny obraz.

Z Youtube czy accuweather łączy się szybko, posiada masę innych serwisów, które cały czas są dodawane przy aktualizacji.

Co do wolnego menu, nic niezauważyłem. Jedyne co że jest szybsze jak w z5500 :). 3D nie wypróbowane jedynie z BD390, który nie ma 3D. Sama konwersja do 3D w tym przypadku jest mało widoczna. Najlepiej zaopatrzyć się w materiał 3D oraz Bluray 3D, wtedy podejrzewam że będzie wymiatać.

Jedyne wady jakie znalazłem, to przy oglądaniu materiału MKV z BD390, zdarzyło się ze przy ciemnych scenach czarny został wygaszony miejscowo co było bardzo widoczne ponieważ nie połączył się odpowiednio z szaro-czarnym kolorem. Może ze dwa razy się to zdarzyło. Pozatym zdarzają się jasne poświaty w ciemych scenach. Wszystko to pikuś przy obrazie i płynności.

Menu ustawień w stosunku do sony z5500 rozbudowane o połowe więcej.

Jeszcze o 480hz. W przypadku Sony 200hz było bardzo widoczne ze względu na efekt tetru, szczególnie po przełączeniu z 50hz na 200hz. W przypadku Lg mamy inną technologię. Obraz z wyłączonym judderem a włączonym na max nie ma już takiej różnicy a efekt teatru jest zniwelowany jak dla mnie całkowicie. W ustawieniach jest judder i blur przy motion. Blur nie używam, podejrzewam że jest to jakies upłynianie tych załączonych hz. Wszystko już nie jest tak widoczne jak w motion sony. Ale obraz jest super płynny.

Może ktoś ma jakieś inne spostrzeżenia co do ustawień?

Obiecane ustawienia:
Backlight 35
Contrast 90
Brightness 50
V/H Sharpness 50
Colour: 50
Tint: 0
Dynamic contrast: Off
Clear White: Off
Dynamic contrast: Off
Skin color: Off
Noise Reduction Off
Digital Noise Reduction Off
Gamma Medium
Black level Low
Real Cinema Off
Colour gamut Standard
Edge enhancer Off
xvYCC Auto
Colour filter Off
Colour Temperature Warm
Gamma 2.2
RGB
Method: 2 points
Pattern: Outer
• Red contrast: 0
• Green contrast: -1
• Blue contrast: 2
• Red brightness: 1
• Green brightness: -2
• Blue brightness: 12
TruMotion Off/On
LED local dimming On
Aspect ratio Just scan
 

tommas3

New member
Aha ciekawostka dla zainteresowanych. Napisał to Pan Filip Kulpa z AudioVideo, niedługo pewnie będzie dostępny test.

"Wspomniałem wyżej o lepszej ostrośći plazm. To już subiektywne, ale jednak zjawisko bardzo czytelne. Gdy ogląda się Pioneera PDP-5090 ma się wrażenie obsolutnej ostrości obrazu statycznego i prawie statycznego. W filmach wyraźnie widać judder, ale cera tworzy aktorów ma niezwykłą ostrość najdrobniejszych detali. W praktycznie wszystkich TV LCD, nawet 200 i 400 Hz tego efektu nie ma. Jestem świeżo po teście LG LX9500. To znakomity elcedek, najlepszy jaki widziałem (przewyższa osławionego "eisowego" Philipsa 9705, który aktualnie mam w domu). Ale nie ma już tej żylety. Obraz jest lekko mdły - nawet z najlepszych, najostrzejszych produkcji Blu-ray. Dlaczego? Nie wiem. "

"ZALETY PDP
- relatywnie tanie modele plazm (np. Panasonic G20) uzyskują bardzo dobrą czerń (ok. 0,03-0,04 cd/m2), która jest tak samo dobra na wprost, jak i pod kątem. To daje im znaczną przewagą w warunkach kina domowego. Najlepsze modele LCD/LED osiągają poziom porównywalny lub nawet lepszy (LG LX9500), ale jest to okupione wysoką ceną. "

Pozdrawiam
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Napisał to Pan Filip Kulpa z AudioVideo.
Jestem świeżo po teście LG LX9500. To znakomity elcedek, najlepszy jaki widziałem (przewyższa osławionego "eisowego" Philipsa 9705, który aktualnie mam w domu).
Nie to żebym lubił lcd,ale jest kilka modeli które są warte zakupu...:wink:
Chodzi o PROFESJONALNE podejście do tematu,albo jego brak... i następnym razem warto się zastanowić zanim napisze się,że ''Lg-to nie szmelc'':wink:
 
Ostatnia edycja:

pulsedriver

New member
tommas3, nie wiem czy dobrze Cie zrozumialem,ale napisales , ze model lx9500 posiada konwersje do 3 d , jak mozesz to napisz gdzie tego szukac, ja jakos u siebie nie moge tego odnalezc
 

tommas3

New member
Sam telewizor nie ma konwersji do 3D. Posiadam BD390, który nie ma 3d ale jest możliwość konwersji. Efekt słaby, dlatego zakładam, że trzeba spełniać 3 warunki - materiał 3d, bluray 3d i nasz LG :)
 

pulsedriver

New member
tommas , przyznaje , ze bylem troche zaskoczony Twoim postem, przeszukalem po raz kolejny cale menu w moim lx9500 i nic takiego jak konwersja nie znalazlem, ale jak widac sprawa sie wyjasnila , dzieki za odpowiedz
 

amsat555

New member
Witam .

Czy zauważyliscie może w LG 55lx9500 na jasnym tle takie jasno szare pionowe pasy . Nie są one jakieś proste ale takie o nierównych końcach . Widać je na białym obrazie matrycy . Na innym tle tego efektu nie ma albo go nie widać . Czy to wina ustawien np : za duży kontrast itp czy może jakiś system działa w ten sposób . Więcej uwag do tego tv nie mam . Jest bardzo ładny i obraz w HD i Blu- rey najlepszy jaki dotychczas widziałem - dlatego go kupiłem . No bym zapomiał może ktoś wie dlaczego napisy z pena strasznie przyspieszają . Na kompie chodza idealnie . Czy to wina formatu txt , srt , czy może tak są zrobione że sie zorjeżdzają . Nie wszystkie tak chodza ale niektóre to robią . W menu jest tylko ustawienie + 10 - 10 sek. czasem to za mało .

Pozdr
 
Do góry