47 PFL8404 czy 46 PFL 5605 - trudny wybór

DZIELNA6

New member
Który z tych modeli polecacie, cenowo podobne. TV podłączony będzie do kablówki cyfrowej UPC (kilka kanałów HD) bez DVD, blu-ray. Interesuje mnie przede wszystkim jakość odbioru kanałów SD.

- 47 PFL8404 klasyczny LCD, 100 Hz, Pixel Precise HD, HD Natural Motion, Ambilight Spectra 2.

- 46 PFL5605 z podświetleniem LED, 100 Hz, tylko Pixel Plus HD (starszy), HD Natural Motion,

ale bez Ambilight Spectra 2 (mogę przeboleć). Czy będzie zauważalna różnica w jakości obrazu?

 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
za mało danych .

podaj jakie masz warunki :
odległość od ekranu ?
jak słońce świeci w pokoju ?
Jak duży jest pokój ?
jaki masz obecnie telewizor?
jakie programy najczęściej oglądasz?
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ?
preferowana wielkość telewizora?
preferowana marka ?
czego nie lubisz w telewizorach?
jakie urządzenia będą podłączone ?
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ?
jakimi złączami ?
jaki masz sygnał ?
ile programów HD ?
ile godzin dziennie włączony jest telewizor ?
ma stać czy wisieć ?
jaka klasa cenowa ?
 

danch

New member
Który z tych modeli polecacie, cenowo podobne. TV podłączony będzie do kablówki cyfrowej UPC (kilka kanałów HD) bez DVD, blu-ray. Interesuje mnie przede wszystkim jakość odbioru kanałów SD.

- 47 PFL8404 klasyczny LCD, 100 Hz, Pixel Precise HD, HD Natural Motion, Ambilight Spectra 2.

- 46 PFL5605 z podświetleniem LED, 100 Hz, tylko Pixel Plus HD (starszy), HD Natural Motion,

ale bez Ambilight Spectra 2 (mogę przeboleć). Czy będzie zauważalna różnica w jakości obrazu?


Mam 5605, co prawda pierw mialem kupic 7404 (ambilight nie jest mi potrzebny) ale zbieralem sie z zakupem tyle miesiecy ze wyszedl 5605.
Pierwsze to nie patrz na lepszy procesor obrobki, jak ktos napisal. Pisanie tak na podstawie marketingowych nazw jest bez sensu. Trzeba by obejrzec manual serwisowy i sprawdzic jakie na obu TV siedza uklady, philips juz raz wydal dwa TV z roznymi systemami cos tam Precise 3d i oraz HD, ktore tak naprawde byly identyczne.
Wszystkie TV z 2010 sa na tej samej platformie TV550 (procesor PNX85500), czy to jest lepsze od tego co siedzialo w 8404 nie wiem, sprawdzac i szukac co siedzi w 8404 mi sie nie chce.
Tyle technikaliow teraz o samym 5605. Model 8404 widzialem tylko w sklepie i jakos specjalnie sie nie wyroznial, pamietam tylko ze obraz z analogowej anteny wygladal bardzo zle, straszna pixleoza.
Wydaje mi sie, ze tegoroczny model radzi z tym sobie lepiej, mam zwykla osiedlowa kablowke i jakosc kanalow analogowych mocno zalezy od bitrateu, natomiast cyfrowe (tvp1, 2, tvpinfo) wygladaja bardzo dobrze, szczegolnie nadawane ze studia czy jakies nowsze filmy. W zasadzie nic nie moge obrazowi zarzucic.
TV uzywam glownie do xboxa, ogladania filmow (divix, mkv) i czasem do TV. Gry z xboxa wygladaja ok, ale na kazdym TV za 3000+ beda tak wygladac, divix moga byc, choc na duzych powierzchniach widac artefakty kompresji, mkv juz bez takich kwiatkow.
TV nie jest idealny i gdybym kupowal jeszcze raz nie wiem czy wybralbym philipsa, poniewaz firma ta ma strasznie malo opcji konfiguracji obrazu. Jest jasnosc, kontrast, odcien (mozna ustawic wlasny z trzech skladowych) oraz gamma w regulacji 8 stopniowej. Przyznam ze nie udalo mi sie ustawic dobrego obrazu, nie wiem czy to urok lcd (to moj pierwszy lcd, przedtem bylo 29'' CRT) ale jesli czarny jest czarny to w ciemnych scenach gowno widac. Aby ciemne sceny pokazywaly wiecej detali trzeba albo zmienic parametr gamma albo podciagnac jasnosc, co powoduje ze czarny robi sie szary i bardziej wylaza artefakty komprecji obrazu. Mam wylaczone wszelkie dynamiczne podswietlania, kontrasty itd, byc moze one jakos by poprawialy ilosc detali w ciemnych scenach, ale irytuje mnie jak mi sie TV sam rozjasnia w trakcie pracy.
Philips ma problem, ktory dobrze opisal gosc na avforums recenzujac model 7605, tv ma trzy rozne system poprawy obrazu, robiace prawie to samo, a nie ma jedno dobrego Color Managment System.
 

danch

New member
wymagaj tyle od telewizora ile dałeś kasy.
Zacznij od kalibracji obrazu .

W zasadzie masz kiki racje ale w cenie kalibracji plus prezentacji moge miec lepszy wyzszy model. Dlatego pewnie wole przez miesiac bawic sie ustawieniami obrazu, czytac fora niz zaplacic 10-15% ceny TV za kalibracje. BTW kiki, czy zdjecia ktore uzywasz do testow (lokomotywa, auto w nocy na tle sciany) sa gdzies dostepne tutaj na forum do sciagniecia ?


Wracajac do moich wrazen z 5605 wczoraj uporalem sie z tym co mi przeszkadzalo najbardziej, czyli ciemne sceny, otoz o ile obraz telewizyjny i filmy z usb byly ok, to filmy z komputera (ATI 4850) czy obraz z xboxa juz nie do konca. Porownalem sobie specjalnie ten sam film (serial True Blood, duzo ciemnych i nocych scen) z komputera i usb, okazalo sie ze komputer swieci gorzej i duzo ciemniej. Podkrecenia suwakow zarowno na TV czy na karcie graficznej nie specjalnie poprawialo obraz, tzn. detale wychodzily ale calosc stawala sie mleczna. Okazalo sie ze TV lubi miec podane ograniczone RGB i taki tez format piksela w opcjach karty graficznej ustawilem, czyli pierwsze 16 odcieni czarnego z 256 pkt skali, TV interpertuje jako czarne. Teraz obraz jest ok.
Wracajac jeszcze do jakosc SD, wczoraj ogladalem Housa na TVP2, zwykla antena, program cyfrowy. Na prawde nie wiem co moglby zarzucic jakosc tego co widzialem, obraz ostry, postacie bez duchow itp, zyleta jak dla mnie. Specjalnie sprawdzilem TVP2 analogowy i poza tym ze doszedl taki specyficzny analogowy szum, to postacie itp nadal super.
 
Do góry