47" czy 55"? Raczej 3d Pasywne

chelek

New member
Witam.
mam problem z wyborem TV. Proszę o rady. Budżet max to 5000zł (preferuję EURO AGD, bo zakup ma być na raty 0%).
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?
- 30m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ?
-około 2,5-3m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ?
- 2, rzadko więcej
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ?
- w większości czasu na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ?
- wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ?
- na wprost TV, ale są rolety - jeśli nie wystarczą zastanawiam się nad roletami nieprzepuszczającymi światła w ogóle.
7.Jaki masz obecnie telewizor ? GRUNDIG 32" LCD
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ?
Smart TV, wejście LAN
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ?
N hd, filmy po hdmi z Popcorn Hour
10.Jakie urządzenia ?
N-ka, Popcorn Hour, Amplituner Harman Kardon (bez DTS, tylko DD)
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ?
około 4 h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?
mat lub półmat?
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?
TVN HD, Discovery HD, NSport HD...
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ?
nie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
nie, nie zamierzam grać w ogóle w gry
16.Preferencje co do marki ?
ze względu na pasywne 3d - myślę o Philipsie
17.Preferencje co do wielkości ?
55 cali
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ?
nie mam zdania
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?
wieczorem
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?
max do 5000 zl. (w EuroAGD raty 0%
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?
skłaniam się ku pasywnemu (podobno nie jest męczące), ale nie wykluczam aktywnego

Myślałem nad Philips 55PFL5507K ale ma aktywne 3d. Na 6007K niestety mnie nie stać:/
A może lepiej wziąć 47" z 6007K? Czy coś LG? (ale za tą cenę miałbym 55" tylko 620S.
Proszę o w miarę szybkie podpowiedzi w miarę możliwości.
 

chelek

New member
a może lepiej Sharp 52LE830E? Matryca matowa, podobno dobry obraz... Tyle, że za 4990 mam bez okularów:/ No i aktywne 3d:/

 

chelek

New member
To kup 47calii sie zmieścisz spokojnie , ja kupiłem i jest gites, siedze od tv 3,5m i jest ok
właśnie najbardziej do tego się skłaniam - tym bardziej, że jest Ambilight, więc będzie się wydawał pewnie trochę większy:)
A ktoś coś słyszał o Toshiba 47WL968? Nie mogę znaleźć żadnych testów, tylko suche dane:/

 

last_ninja

New member
właśnie najbardziej do tego się skłaniam - tym bardziej, że jest Ambilight, więc będzie się wydawał pewnie trochę większy:)
A ktoś coś słyszał o Toshiba 47WL968? Nie mogę znaleźć żadnych testów, tylko suche dane:/

No wlasnie - o Toshibie WL968 wielu slyszalo, ale testów brak. Z wyglądu bardzo podobny do VL963, ale "w środku" ma trochę więcej. WL968 widziałem w sklepie EURO w Częstochowie (Galeria Jurajska), z tym, ze było to ponad 2 tyg. temu i cena była grubo ponad 5 tys. PLN. Obecnie w EURO w sklepie internetowym cena jest ponizej 5 tys. zł. Toshiba ma 3D pasywne (co mi b.odpowiada), nagrywanie na zewnetrzny dysk HDD, REWELACYJNE skalowanie sygnału SD, HD bez zastrzeżen. Wygląd - minimalistyczny (taki jak lubię), ale ma szybę i dość mocno odbija światło. Myślę, że jeśli oglądasz TV wieczorem, to nie będzie problemem. Do tego (w porównaniu do serii VL), ma 7 rdzeniowy procesor (CELL, jeśli sie nie myle), dość dobry dzwięk (ale jeśli masz kino domowe, to od razu z niego skorzystasz), bowiem obudowa z tyłu jest nieco grubsza niż w poprzednich modelach, więc jest więcej miejsca na "bude" dla głośniczków - to na plus. Natomiast nie mam pojęcia, dlaczego TOSHIBA zdecydowała się powrócić do tego, że część (nie wszystkie) wyjść jest prostopadła do ściany (np. antenowe)!!! W poprzednich modelach (np. VL863) wszystko było ładnie z boku/dołu, a tu takie coś... Nie rozmumiem tego kompletnie. Ponieważ TV widziałem w sklepie, nie potrafię czegoś więcej napisać o czerni, ew. cloudingu, czy bandingu... Sorry, no bonus. Aha, podobno teraz wszystkie TOSHIBY maja czytac także napisy (w srt) do filmow puszczanych przez USB, ale jak to wygląda to nie wiem. Moze KIKI dostanie ten TV do testów? Skoro testował VL-ke, wo moze i na WL-ke przyjdzie czas... Jesli masz jakies pyt. to pisz - moze cos sobie jeszcze przypomnę. PS Toshiba ma b.ładny pilot :)
 

chelek

New member
Ech, to znowu nie wiem co wziąć. No nic, dzisiaj podjadę do Euro z drugą połówką, może coś zakupimy - ale jeszcze sam nie wiem co:) Póki co zrobiłem sobie własne zestawienie + i - wszystkich które biorę pod uwagę.
Przed Philipsem troche mnie odstrasza to oprogramowanie....
Tośka - ta lustrzana matryca....
Sharp - okulary aktywne...
Samsung - trochę za dużo tych bajerów za które trzeba płacić i okulary aktywne...

Rzuciliby dobrą promocję na któryś z tych to by mi pomogło w wyborze:)
 

last_ninja

New member
Ech, to znowu nie wiem co wziąć. No nic, dzisiaj podjadę do Euro z drugą połówką, może coś zakupimy - ale jeszcze sam nie wiem co:) Póki co zrobiłem sobie własne zestawienie + i - wszystkich które biorę pod uwagę.
Przed Philipsem troche mnie odstrasza to oprogramowanie....
Tośka - ta lustrzana matryca....
Sharp - okulary aktywne...
Samsung - trochę za dużo tych bajerów za które trzeba płacić i okulary aktywne...

Rzuciliby dobrą promocję na któryś z tych to by mi pomogło w wyborze:)

Ja bym brał Tośkę, bo w obsłudze jest naprawdę łatwa, a jeśli chce się trochę pogrzebać w ustawieniach, to opcji/mozliwosci jest od groma (kalibracja!).
Szybą się nie przejmuj - teraz taka "moda"... Jeśli masz rolety w pokoju, to będzie OK, a wieczorem - tymbardziej. Aha, 3D da się oglądać tylko w ciemnym pokoju (lub wieczorem), bo w dzień słaby jest efekt, więc szyba ci nie bedzie przeszkadzała. Dla mnie ogromną zaletą jest pasywne 3D i mimo połowy rozdzielczości FHD, ja tego nie zauważam z odległości prawie 3m (TV 47 cali).

Daj znać, co kupiłeś.
 

chelek

New member
No to zamówiłem Philipsa 55PFL6007K z XBoxem (XBoxa sprzedam). Ma przyjść w czwartek. Jak potestuję to opiszę wrażenia:)
 
Ostatnia edycja:
Do góry