47"-55" do 3500

sirchaser

New member
Prośba o pomoc w wyborze TV (w innym wątku pytałem o 50-55" 3d FullHd do 5500PLN, dlatego otwieram kolejny wątek)

To ma być "zwykły" tv do obejrzenia serialu albo jakiegoś filmu na HBO HD. Bez wodotrysków, ale żeby nie wkurzał jakimiś tam duszkami.

Dzisiaj widziałem Panasonica 47ET60- ma 3d itd, ale może jest coś innego co lepiej spełnia moje oczekiwania (nie potrzebuję 3d w tym TV). Jakiegoś Sony (chyba KDL-46R470A) w podobnej cenie.

Dodatkowo co myślicie o TOSHIBA 50L2333, PANASONIC TX-L50EM5, Thomson 50FU6663 (50" , 3000pln)?
Albo Thomson 55FU4243 55'', 3000PLN

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3-3,5m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? pokój jasny, słońce z boku
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Samsung LCD 32''
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Wifi.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? Kablówka HD
10.Jakie urządzenia ? PS3 + amplituner
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 2-4
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? matową
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Seriale, HBO HD
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Nie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? PS3 50/50
16.Preferencje co do marki ? Brak (z zastrzeżeniem wysokiej jakości , tj. żeby po 6mcach się nie rozleciał)
17.Preferencje co do wielkości ? 47-55" (im większy tym lepiej)
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? Słaby obraz. Ma być niezwodny i wysokiej jakości (bez uszkodzonych pixeli, duszków itp) + dobry obraz (ale nie jestem 'videofilem' - aktualny 3letni LCD jest ok... ;) )
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3500
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? 3D niekonieczne
 
Ostatnia edycja:

sirchaser

New member
A te Thomson'y? 50FU6663, 55FU4243 ? Cieżko mi się połapać w ich oznaczeniach, stronę mają beznadziejną a na sieci nie ma za wiele info.
Skoro potrzebuję "zwykłego" ale "poprawnego" TV (tj. nie jakości Tesco) to czy nie są to właśnie takie modele? O matrycy w FU6663 czytałem, rozumiem, że model w FU4243 jest niższy - jak tam z matrycą?
 

sirchaser

New member
Jeszcze jedno - jak sprawdzić matryce w sklepie? Poprosić o odpakowanie i podłączenie mogę, ale na co zwrócić uwagę? Jakie proste testy przeprowadzić?
 

kamko

New member
A co możecie powiedzieć na nowy telewizor Toshiby 50L2333, który można otrzymać w cenie poniżej 3000? Co prawda nie posiada wifi, 3d, ale cena jak na 50" rewelacyjna
 
Do góry