47-50 cali 3d do ok 3500zł

gulasz2004

New member
Witam

1. odległość od ekranu? 3,5m
2. jak słońce świeci w pokoju - z prawej, ale raczej rozproszone
3. Jak duży jest pokój? ok. 24 m2
4. Preferowana technologia - led 3D
5. jaki masz obecnie telewizor? Panasonic TX-L42et5e
6. jakie programy najczęściej oglądasz? Filmy i koncerty
7. oglądasz w dzień czy wieczorem: częściej wieczorem, w weekendy różnie
8. wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? Wolę bez, ale żona lubi z...
10. matryca błyszcząca czy matowa? lepsza
11. preferowana wielkość telewizora? 47-50". Większy się nie zmieści
13. czego nie lubisz w telewizorach? Smużenia i mułowatości
14. jakie urządzenia będą podłączone? UPC, BluRay, odtwarzacz multimedialny
15. ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 70/30
16. siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? w zasadzie na wprost - ruchomy wieszak
17. czy ważne jest wifi ? raczej tak, choć aktualnie mam mozliwość podpięcia kabla
18. czy będziesz korzystać z widgetów? całkiem możliwe
19. czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? nie
20. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla, Iplex, tvscreen - VOD? owszem czasami
22. ma mieć 3D? wolałbym tak - dziecina się cieszy, pasywne (ale zawsze zostanie mi obecny z 3d, więc moge przemyśleć)
23. ma mieć slot na karty SD ? nie
24. jakimi złączami i co chcesz podłączyć? HDMI, USB, wyjście - coaxial, optical
25. ile programów HD? nie liczyłem pewnie koło 15-20
26. ma stać czy wisieć? wisieć
27. rozdzielczość: Full HD
28. na czym najbardziej Ci zależy: Obraz i szybkość działania.
29. ile godzin dziennie ma grać telewizor: 3-4 h
30. sugerowana cena? do max nieprzekraczalne 3500 zł
 

gulasz2004

New member
Z podanych wybrałbym to Sony, ale 3d jest aktywne. A to go dyskwalifikuje. Nie nadążę kupować okularów. Pasywne chociaż są za grosze...
Może także Panasonica, ale gdzieś na forum czytałem o widocznych zaciemnieniach w narożnikach... Jak to jest w rzeczywistości? Generalnie jak mogę to wybrałbym 50 calowy.
A jak tam nowe sharpy wypadają?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sharpy są extra Quatrony - a to nie ta półka cenowa.

Przecież i tak odłożysz te 3D wcześniej niż myślisz. Okulary też są już nie wiele droższe od zwykłych , bo kosztują około 60 zł

Zostałbym przy Sony.
A jak będziesz zalogowany w klubie HDTV - masz specjalne ceny
Kalibrację gratis
Dostawa gratis
Oraz możliwość dokupienia tanio pełnej gwarancji Sony do 5 lat
 

firekage

New member
Bez reklam
Z podanych wybrałbym to Sony, ale 3d jest aktywne. A to go dyskwalifikuje. Nie nadążę kupować okularów. Pasywne chociaż są za grosze...
Może także Panasonica, ale gdzieś na forum czytałem o widocznych zaciemnieniach w narożnikach... Jak to jest w rzeczywistości? Generalnie jak mogę to wybrałbym 50 calowy.
A jak tam nowe sharpy wypadają?
W trakcie typowego użytkowania nie powinieneś tego zauważyć, będzie to widoczne jednak na jaśniejszych scenach i planszach, przy czym imho nie jest to uciążliwe (są odborniki, które mają z tym większy problem).

Sharpy obecnie to TV na matrycach 50Hz (mówimy o modelach np. 760 itd).
 

gulasz2004

New member
A co z tym kablem od zasilacza - czytałem, że jakiś krótki w Sony? Tv ma wisieć. A Vesa w sony jest? Czy jeszcze jakieś adaptery trzeba kupować?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kabel jest krótki ale możesz dokupić dłuższy.
Da się zawiesić wspólnie ze swoim na Vesa.
 

jacekcy

New member
Jak mawiał mój nauczyciel: "jak nie masz się czego czepić, to chwyć się prądu".
... i tak jest z tym zasilaczem, czyli czepianie się prądu (bo to zasilacz), a tak naprawdę to czepianie się PIERDÓŁ.
Sony KDL50W829 to bardzo fajny telewizorek i można przyczepić się tylko do pierdół.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Pytanie do użytkowników W829, w szczególności 55" (50" również) - jak z kątami bocznymi w tym modelu.

Gdyby nie ten szczegół - sam mam plazmę Panasonica V20 i wiem, co to znaczy - czuję, że zdecydowałbym się kupić go na kilka lat, do momentu, gdy OLED-y będą tańsze, trwalsze i lepsze, a tak, dylemat...
 

WuMike

New member
Bez reklam
Absolutnie nie katuję się, siedząc około 45 stopni z boku, przy stole jadalnym, spożywając jedzenie. Do krytycznego oglądania mam 3 miejsca: jedno na wprost i sąsiednie około 20 stopni na lewo i prawo.

Cóż, idealne kąty oraz brak problemów z niejednorodnością podświetlenia z plazmy robią swoje, ale życie to pasmo kompromisów. 42V20 jest po prostu za mała z 4m, a oglądając filmy w proporcji obrazu 21:9 (dodatkowe czarne pasy) naprawdę niewiele zostaje :)

Czy oba 55" oraz 50" W829 mają generalnie tak chwalone, dobrze i jednorodnie doświetlone matryce, czy w 55" jest z tym gorzej? Jeżeli jest ciut gorzej, 1200 PLN za 5" nie jest warte grzechu, szczególnie, gdy ogląda się sporo wieczorami.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To możesz brać w ciemno Sony.
Dla niebieskich członków jest extra cena, kalibracja gratis, dostawa gratis.
 

gulasz2004

New member
Dziękuję za informacje.Ostatnio ważniejsze rzeczy miałem na głowie niż nowy telewizor, ale wracam do tematu. Z sony zrezygnuję bo nie chce mi się kombinować z wieszaniem i wymianą kabli. Pozostaje mi jeszcze Panasonic 50AS650 albo, ostatnio widziany, Lg 50LB670. Jaka różnica jest między 670 a 671? 671 mógłbym dostać poniżej 3000 od kolegi ze sklepu. 50AS650 to minimum 3300. Ostatnie pytanie - który wybrać? Jak z odtwarzaniem multimediów w obu? A może 49UB820 tez od LG. Byłoby UHD i 3 D.
 
Ostatnia edycja:
Do góry