47-48'' wybór między 3 modelami - prośba o pomoc

freyu

New member
Witam serdecznie! Jako, że kilka lat temu będąc przed wyborem kupna tv, korzystałem z pomocy i wiedzy użytkowników tego zacnego forum, to i teraz postanowiłam zaczerpnąć tu wiedzy i pomocy.
Szykuje się do zakupu tv w rozmiarze 47-48'' i poczytawszy testy i opinie użytkowników na forum doszedłem do wniosku, że najbardziej odpowiadające mi cenowo i parametrowo modele to:

1. Samsung SAMSUNG UE48H6640 (ewentualnie SAMSUNG UE48H6400)
2. Philips 47pfs7109 (tu mnie kusi ambilight)
3. PANASONIC TX-48AS650

Jeśli dobrze zrozumiałem wpisy to każdy z tych modeli posiada matrycę z natywnym 100hz?

Teraz pytanie, który wybrać? Dodam, że teraz posiadam plazmę Panasa 37''. Jakieś konkretne zastrzeżenia do któregoś z modeli? Jakieś znaczące wady, które by ewentualnie eliminowały zakup któregoś z modeli?
Nie mam jakichś strasznych wymagań. Tv do oglądania tv nc+ i filmów głównie mkv, poużywałbym funkcji smart. 3D jako zbędny dodatek.
Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i pomoc. Z góry dziękuję!
 

freyu

New member
Dzięki za odpowiedź, faktycznie mój błąd z Panasem. Z tego co czytam to 47AS650 ma matrycę IPS. To wada czy zaleta? Poza tym chyba te tv jakoś znacznie się nie różnią? Jeśli dobrze doczytałem to 650 ma możliwość nagrywania przez USB, ma pasywne 3D i slot karty SD. Dodatkowo jakby nieco więcej formatów video obsługuje. Teoretycznie więc wydaje się ciut lepszy?
A tak z ciekawości to dlaczego właśnie Phillips? Wg testów i opinii Panasy mają bardzo dobrą jakość obrazu.
 
Ostatnia edycja:

freyu

New member
Ok, rodzaje matryc generalnie ogarniam i wiem, że IPS ma swoje zalety. Tylko potrafię je sobie "wpasować" w smartfonach i monitorach natomiast jak się ona ma do TV? Bo gdzieś mi mignęło zdanie jakiegoś użytkownika, że to raczej wada, co mnie własnie zdziwiło. Na jakimś anglojęzycznym forum także przewagę miał AS640 w stosunku do AS650.
 
Do góry