46vl733g

skipl

New member
Co mozecie poweidziec o tym modelu ? Probuje znalezc jakies testy i konkretnych brak.
Jakie sa jego najwieksze wady ?
 

skipl

New member
Dlaczego tak malo jest testow i opinii na temat tego tv w internecie i na tym forum, pomimo tego iż jest on bardzo często polecanym do zakupu TV ?
 

skipl

New member
Mam problemy ze znalezieniem go w sklepach (a podobnoz wawa taka duza ....) i nie mogę zobaczyć jak ten model 'świeci'.
Bardzo często podajesz go w liście wartych uwagi, cena jest bardzo na + (ok 3500zl), dobra marka, res+, nie widzę opinii aby buczał, brzęczał czy strzelał, dobre skalowanie, sporo ludzi ma uboższego brata sl733 i jest bardzo zadowolonych.

Nie wiem natomiast nic na temat jak kiepskie jest podświetlenie i jak bardzo widać je w nocy, czy ma jakieś inne znane wady związane z obrazem ?

Moje warunki (który raz ja to już piszę ;)): 3.5m, duże okno z prawej strony ale promieni padających na ekran wiele nie bedzie, widny pokoj na pewno jest, oglądanie na wprost ewentualnie leżąc czyli delikatnie z kąta :) sygnal to aster cyfrowy, dvd i komputer (aster 80%).

Obecnie skreśliłem jednak g30 (obawiam sie buczenia), 814e (strzelanie do kilku h po wyłaczeniu moze zaburzyc moje plany sypialniane ;) ), g20 (za duzo bledow obrazu), samsungi (jak poprzednio buczenie). Na palecie jako last resort pozostal duzy, taniutki i blyszczacy jak nie powiem co komu 50pv350 ... nic innego w cenie do 3500zl nie widze z odpowiednio mala iloscia irytujacych wad :/ No i jeszcze LG 50pk750 (trublack) ale nie wiem czy filtr ten jest cos wart bo tv praktycznie niedostepne na wystawach ...
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
rzeczywiście nie byczy, ma dobrą powłoką antyrefleksową , ma autoview. Kąty oczywiście są ale załatwia to obrócenie telewizora w Twoją stronę. Ma extra skalowanie obrazu i podwajanie linii.Ma Chipsety H 264 , Resolution+
Jest dobrze wyposażony.
 

skipl

New member
Jakbys mial do wybory 50pk750 (trublack) i 46vl733g, cena praktycznie taka sama, ilosc i rodzaj wejsc rowniez, wiec tv porownywalne pod tym wzgledem, ale jako kryterium wyboru byla jakosc obrazu, kolory, czern i biel, brak niedogodnosci (jesli wystepuja) czyli powidokow czy podswietlenia kiepskiego, to ktory bys kupil do domu ?
Zakladajac ze nie deklasujemy zadnej marki, a czysto obiektywnie :)

Roznica pomiedzy SL a VL jest tylko w multimediach, czy jakosc obrazu jest tez zdecydowanie gorsza ? Jesli nie zalezy komus na multimediach ktore daje VL, to SL mimo mniejszej ceny nie traci na obrazie ?
 
Ostatnia edycja:

skipl

New member
Jestem juz o krok od kupienia tego tv, ale ostatenie pytania ...
1. Jego podswietlenie jest lepsze niz np. EX710 w podobnej cenie ?
2. Brdzo widoczny jest na nim clouding a nocami swiecace katy, czy tez jest to wszsytko w granicach przyzwoitosci ?

Mniej mnie obchodza multimedia raczej tylko jakos obrazu i mozliwosci przy zwyklej tv bez HD.
Design ma troche slabiutki, ale poza tym nie odija tak mocno jak inne niematowce i ma fajny obraz.

Istnieje jakis konkurent na rynku 46'' w cenie 3700, ktory nie trzeszczy (sharpy), buczy (panas plazmy niestety :( z moim szczesciem na pewno bym mial buczaca, tak jak i samungi )?

Teraz ma wchodzic nowa seria Toshib, czyli z natura rynku moznaby sadzic iz starsze modele powiny staniec ?
 
Do góry