46TL938G - WiFi - jest czy go nie ma

bikuss

New member
Witajcie
chce kupić ten telewizor ale w każdym źródle piszą co innego
w jednym że jest WiFi ready i trzeba jakis adapter za 160zł, w drugim sklepie piszą że ma wbudowane WiFi a na stronie producenta że to i to ;)
jak to z nim jest, ma WiFi wbudowane czy ma WiFi ready??

dodatkowo znalazłem takie coś
w jednym sklepie jest to 46TL938, w drugim jest 46TL939 a w trzecim 46TL938G - i nie mogę znaleźć różnicy pomiędzy tymi modelami

z góry dziekuje za wyjaśnienie
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Model 933 - brak wi-fi, brak przeglądarki
Model 938 - wi-fi, przeglądarka
Model 939 - wi-fi, przegląarka, identyczny jak 938
 

bikuss

New member
ale WiFi ready czy ma wbudowane?
i czym się różni 938 od 938G?
jak tam włączyć WiFi? bo w sklepie "Pan" nie jest w stanie ;) i twierdzi że go tam nie ma :)
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Brak wi-fi = wi-fi ready
wi-fi = wbudowane wi-fi
G na końcu oznacza fabrykę w Polsce i produkt na rynek europejski. Z "F" na końcu były tv na rynek Francuski, Angielski i Rosyjski.
938 i 939 ostatecznie mają wbudowane wi-fi, bez żadnych adapterów.

Wi-fi włączasz :
menu -> ustawienia -> preferencje -> ustawienia sieci
 

Tsubasa

New member
Bez reklam
Karta wbudowana w TV najczęściej do najlepszych nie należy jak i z sygnałem może być problem. Proponuje kupić router pracujący w opcji AP Klient z antenami i swatchem żeby mieć możliwość podłączenia przy okazji innych urządzeń do internetu. 8level WRT-150, WRT-300
 

bikuss

New member
Kupiłem ten telewizor i WiFi działa, choć fakt że zasięg jest średni ale router znajduje się 30cm od telewizora więc rwać nie będzie ;)
 

bartut

New member
Byłem teraz w EuroRtvAgd i sprzedawca mi mówi, że model toshiba 46TL938 (2399zł) nie ma WiFi, ma go droższy o 600zł model 46TL939 (2999zł). Jak to w końcu jest?
 

bikuss

New member
mi sprzedawca w innym sklepie w Wawie też wpierał ze 938 nie ma wifi, okazało się że podłączyli od razu przez LAN a wtedy w menu znika opcja sieci bezprzewodowej, mam u siebie 938 i mam WiFi i tak samo ma ten w RTV Euro AGD bo z tej samej hurtowni biorą co sklep w którym kupiłem ;)
a on chce sprzedać droższy żeby wiekszą prowizje zgarnąć ;) bierz 938 - ma WiFi na 100000% ;)


pojdz do RTV Euro... do tego samego Pana i powiedz że jak mu udowodnisz że jest WiFi to da Ci rabat 100zł na ten TV ;) jak zechce to odłącz z tyłu kabel LAN jeżeli podłączyli i w ustawieniach pokaż mu funkcje WiFi ;) (meny --> konfiguracja --> preferencje --> ustawienia sieci ;)
 
Ostatnia edycja:

bartut

New member
Byłem dzisiaj w sklepie z zamiarem zakupu Toshiby 46TL938 (2399zł) ale jakość obrazu jaki wyświetlał pozostawiała wiele do życzenia (sygnał z telewizji naziemnej). Jak to jest z tym telewizorem, bo opinie o nim na forum są raczej pozytywne. Szukam telewizora 46-47`` (sygnał z dekodera nc+) i sam już nie wiem jaki wybrać :(
 

bikuss

New member
nie patrz na jakość w sklepie, chyba że podłączą jakies DVD czy cos, tam masz 1 kabel rozgałęziony na 50 telewizorów i jakość jest mocno średnia, u mnie przy kablówce UPC wyświetla bardzo dobrze, a kanały HD mają super jakość :)
 
Do góry