46TL938G - kalibracja obrazu

Grappens

New member
Witajcie.
Od wczoraj jestem posiadaczem Toshiby 46TL938G. Ktoś juz może posiada ten model i ma dobrze skalibrowany obraz? Bo te tryby gotowe jakoś nie za dobrze sie sprawują.

pzdr
 

bielikk

New member
Bez reklam
Grappens - siadasz przed TV - pilot w rękę i sam ustawiasz (kalibrujesz) obraz "pod siebie", nikt za ciebie tego nie zrobi. Jeżeli nawet ktoś poda ci gotowe wartości: kontrastu, nasycenia, gammma, balansu bieli itd. to też będziesz miał wątpliwości czy nie można lepiej ustawić TV. Jest z tego jeszcze dodatkowa korzyść - poznasz wszystkie funkcje TV i nauczysz się go obsługiwać.
 

methodini

New member
Też się o to samo pytałem, tylko że do modelu 40 calowego - ale to żadna różnica... i póki co nie uzyskałem jeszcze odpowiedzi. Początkowo oglądałem w trybie "autoview" od momentu jak postawiłem tv na stoliku i było ok, potem zmieniłem testowo na dynamiczny i teraz już każdy inny wydaje mi się dziwny, także uważaj z dynamicznym bo jak już go raz ustawisz to potem wszystko inne wydaje się szare, sine, brązowe i ciemne ;)

Próbowałem sam kalibracji na bazie testowych obrazów Burosch'a - które do tego służą, i kiedy ustawiłem optymalnie parametry obrazu według wskazań do tych zdjęć testowych to na cyfrowej tv i usb nie byłem zadowolony z tego co ujrzałem (być może to wpływ trybu dynamicznego , o czym już była mowa).

Jeżeli chcesz możesz sam się pobawić w kalibracje, może uda Ci się spasować obraz pod siebie, a jak znajdziesz optymalne ustawienie to daj znać.

Tu jest link :
Burosch Testbilder für Full-HD Fernseher - Download - CHIP Online
 

Grappens

New member
O, super, dzięki za odpowiedź. Dziś będe miał trochę więcej czasu to siądę i spróbuję się pobawić z tymi obrazami Burosch'a, a nuż cos mi z tego wyjdzie. Natomiast z tych gotowych profili to najbardziej mi spasował hollywood dzień, pozostałe jakieś takie albo przesycone, ale za ciemne.
Skoro masz ten sam model to spytam jeszcze czy miałeś problem z ustawieniem EPG? Bo u mnie ani jeden ani drugi nie śmiga. Połącznie z internetem mam. I jeszcze jedno pytanko, odtwarza ci pliki .mkv?
 

methodini

New member
Skoro masz ten sam model to spytam jeszcze czy miałeś problem z ustawieniem EPG? Bo u mnie ani jeden ani drugi nie śmiga. Połącznie z internetem mam. I jeszcze jedno pytanko, odtwarza ci pliki .mkv?

Jeżeli chodzi o EPG to tam jest do wyboru ten MediaGuide i nadawcy, ja korzystam z tego drugiego, a telewizję mam z kablówki. Wszystko działa, co prawda korzystam z modułu CAM zamiast dekodera na tym tv, w przypadku dekodera jest o niebo więcej funkcji u mojego dostawcy oraz dużo większa łatwość w poruszaniu. Jak podłączałem net kablem do tej toshiby to sprawdzałem też MediaGuide, włączał się ale nie wyświetlał mi wtedy informacji o programach - nie wiem czy to tylko u mnie czy tak już ma. Wina łącza też to raczej nie była, bo net 50 MB.

MKV odtwarza jak najbardziej, musisz tylko zwracać uwagę na dźwięk, bo DTS z usb nie pójdzie - chyba, że sobie przekonwertujesz w prosty sposób za pomocą "MKV2AC3" na komputerze.
 

Grappens

New member
Miałeś rację co do tych .mkv, tych z DTSem nie chce odtwarzać, ale te z AC3 śmigają dobrze. U mnie niestety ani MediaGuide ani od nadawcy nie chodzi. Wyświetla że NIEDOSTĘPNY. Mam podpięty kabel UPC z którego łapie mi jakieś 10 darmowych programów, ponadto mam OPENBOX S9 przez który odbieram CYFRE +.
EDIT: uruchomiłem skanowanie po raz kolejny, tym razem złapał mi jakies kodowane programy z UPC i na nich działa EPG.
 
Ostatnia edycja:

lukpep

New member
DTS mozna wypuscic bez ruszania optykiem np. na kino - wystarczy wlaczyc w wysciu automatyczne zamaist PCM.

co do kalibracji to nie ma co szukac ustawien kogos innego i kopiowac - niestety matryce kompletnie nie sa powtarzalne i parametry moga byc zupelnie inne - do poczytania:
http: // blog.*********************************.pl/2012/05/ustawienia-kalibracyjne-do-skopiowania/

linka nie moge wplepic wiec wpisac w google: ustawienia kalibracyjne do skopiowania i pierwszy link
 

goostry

New member
Pomóżcie mi z podłączeniem do neta tez mam tego tv od wczoraj i mam problem w zaden sposób się nie da, ciągle wyskakuje coś z szyfrowaniem.
 

Grappens

New member
Witam.
Wciąż mam problemy z prawidłowym skalibrowaniem obrazu. Wyświetlane kolory w standardowych trybach hollywood są mniej więcej takie: czarny jest zbyt czarny, jaśniejsze jego odcienie zlewają się w jedną czarną plamę, natomiast biały jest zbyt jasny i ostro daje po oczach. Próbowałem to ręcznie skalibrować, powyłączałem wszelkie ulepszacze obrazu ale bezskutecznie. Ktos może miał podobny problem z kalibracją?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Ustaw poziom czerni / bieli na środek, zmniejsz ostrość i kontrast.
Ew. użyj opcji autoview, tam jest dobra paleta szarości.
 

Grappens

New member
Ustawiłem tak jak radziłeś:
Poziom czerni / bieli mam na średni
ostrość -20
kontrast 40
I trochę się polepszyło ale obraz w dalszym ciągu jest trochę ciemny, ale i jednocześnie biały za jasny.
z autoview ciężko podpatrzeć ustawienia gdyż żadnego nie pokazuje.

Co jest powodem albo który parametr ustawienia jest odpowiedzialny za efekt mrugania białego koloru na ciemnym tle. Mam tak np przy białym napisie na czarnym tle, bądź cienkich białych liniach na ciemnym tle.
 
Do góry