46TL838g - problem z DLNA ( zrywa połączenia )

posti

New member
( TV mam od 5 dni )Problem polega na tym że próbowałem różnego oprogramowania do DLNA, ps3, kooraroo i problem ten sam - po 10-15 min film przerywa i wraca do wyboru serwer na tej liście nie ma tego z którego aktualnie oglądałem, jednak pojawia sie po ponownym uruchomieniu Network MP na tv. Sprawdzałem na innym komputerze ( bo przez chwile wziełem za winnowajce mojego laptopa ) jednak to nie pomogło nadal ten sam problem. Zastanawiam sie czy moj router nie bedzie za słaby ( Cerberus Pentagram P6343 ) chodziaż nigdzie nie znalazłem " wymagań " DLNA żeby mieć pewnośc że to wina routera - może za mała przepustowośc lub brak stabilności w połączeniu. W sieci jest sporo komputerów, jako pierwszy krok odłączyłem je od sieci domowej ( bo wyświetlały sie na liscie w TV ) nadal brak poprawy. WMP nie ogarniam. Dodam że w WMP mój TV widzi jako Urządzenie Sieciowe a np Bravie widzie normalnie ( Moge PPM kliknąc na filmie i mam odtwarzaj do -> bravia - w przypadku toshiby tego nie ma ) Żadnej płyty nie mam. Chcę jeszcze sprawdzić bezpośrednie połączenie LAN żeby wyeliminować problem routera jednak na to dzisiaj nie mam czasu, wiec zamieszcze ten temat żeby więcej głów pomyślało i może pomogło.

TV - Połączenie LAN - Cerberus Pentagram P6343 - LAN do PC - reszta urządzeń to wifi.
Pozdrawiam


EDIT - gdzieś przeczytałem że ktoś miał problem i po wymianie kabla LAN przeszło

Jaki kabel lepiej stosować zwykły czy crossoverowy ?? planuję taki zabieg przeprowadzić - wymiane kabla
 
Ostatnia edycja:
G

Galnospoke

Guest
podłączam się na Sharpie i routerze d-link mam to samo:/

Napisze tak:
1) sprzet DLinka jest tragiczny jakosciowo
2) obstawiam, ze dokola Ciebie jest wiele innych sieci, u mnie z kilku jakeis 5 lat temu, zrobilo sie ponad 30ci (tak: 30ci). U mnie takze zrywalo, bo MUSI zrywac przy takim bajzlu w eterze. Jedyna opcja bylo przejscie na siec 5 GHz (a i n). I jest spokoj. 5tka jest malo popularna, a i wreszcie ta specyfikacja jest czym sensownym, a nie 2,4 rodem z mikrofalowek dostosowana do niby-przesylanie danych - byle tanio, byle szybko.
 
Do góry