46PY85 vs. 46PY80 - jak znaczące w praktyce są różnice?

Foxxx24

New member
Różnice na korzyśc PY85 są następujące:

- system Intelligent Frame Creation
- obsługa pełna systemu 24p
- obsługa x.v. Colour
- dzwięk V-Audio Surround,
- system dzwiękowy BBE ViVA HD3D,
- złącze słuchawkowe również na bocznym panelu:smile:
 
Ostatnia edycja:

sanchopan

Banned
Dźwięk pomijam - nie ma jak dobry amplituner + głośniki. Najlepszy tv nie zagra tak, jak średni zestaw.:D
Ale te pozostałe różnice dot. obrazu... to zastanawia mnie jak te różnice będą widoczne W PRAKTYCE?:hmm:
Zarówno na SD jak i BlueRay?:hmm:
Bo zastanawiam się m.in. pomiędzy 42py85 a 46py80 - bo 46py85 jest jeszcze droższa...:roll: ?
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Właśnie bo istotne są roznice jakie jestesmy dostrzec sami gdyby nam wszystko pozaslaniac tak by nie znac modelu itp i czy indywidualnie wylapiemy roznice na dobrze ustawionych tv a nie to ze jest roznica w podanych danych, ktorych nie zawsze jest sie w stanie zweryfikowac ;)
Czyli najlepiej - prezentacja ;)
 

Foxxx24

New member
HePi napisał:
Na czy polega ta obsługa pełna systemu 24p. Czego 46PY80 nie robi w tym zakresie.

Różnica między pełną obsługa systemu 24p,a odtwarzaniem takiego obrazu jest mniej więcej taka jak między HD Ready,a FULL HD:)
W tym przypadku daje możliwie jak najlepszą płynnośc obrazu poprzez wykorzystanie tzw. realizmu kinowego,którego model PY80 nie posiada:)

sanchopan napisał:
Dźwięk pomijam - nie ma jak dobry amplituner + głośniki. Najlepszy tv nie zagra tak, jak średni zestaw.:D
Ale te pozostałe różnice dot. obrazu... to zastanawia mnie jak te różnice będą widoczne W PRAKTYCE?:hmm:
Zarówno na SD jak i BlueRay?:hmm:
Bo zastanawiam się m.in. pomiędzy 42py85 a 46py80 - bo 46py85 jest jeszcze droższa...:roll: ?
Różnice te będą głównie dostrzegalne przy obrazie HD i Blue-Ray,ale myślę,że najlepiej pokazałby to test porównawczy bo każdy będzie widział te niuanse w mniejszym lub większym stopniu podobnie jak przy różnicach w kontraście:)

Najprawdopodobniej kupie model PY85,ale kusi mnie też PY800;-)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ArtS007

New member
Bez reklam
A co powiesz na temat obsługi 24p w modelu PV. Rozwiń może szerzej swoją argumentację, gdyż porównanie pełnej i niepełnej obsługi do Full HD kontra HD Ready nie oddaje meritum problemu.

Tak się składa, że na brytyjskiej stronie testowej są zamieszczone testy modelu PX80 (nasz PV80) oraz PZ80 (nasz PY80). Wykazują w nim te same możliwości obsługi sygnału 24p i pokazują te same słabostki jeśli chodzi o deinterlacing. Tak więc, poza IFC nie widać innych różnic w obsłudze trybu 24p.

Mogę się jednak mylić, więc w razie czego proszę o konkrety.

ArtS :)
 

sanchopan

Banned
No ja też nie wiem...:(
Miałem na oku 42py85, ale jak zobaczyłem na www Panasonica inną plazmę fullHD 46py80 - to się zacząłem się zastanawiać, czy dołożyć do większej przekątnej. Niestety, to 46py85 trzeba dołożyć jeszcze więcej.
I stąd zastanawiam się, czy jest sens...:hmm:
 

adamys2

New member
Mam podobny dylemat SANCHOPAN :) jednak myślę,że zdecyduję sie na TH-46PY85, wydając ponad 6 koła chyba dam rade wygospodarować te 3-4 stówki wiecej :)
Prosze jeszcze forumowiczów o podpowiedz czy telewizorki z symbolem PZ są wypuszczone na polski rynek czy pochodzą zza miedzy bo ich cena jednak jest ciekawsza.
 

Romanoff

New member
Chyba najrozsądniejszym byłoby porównać oba modele obok siebie i docenić zalety funkcji IFC w modelu PY85.Oglądanie obojętnie jakich przekazów,czy to SD TV,DVD,HD już nigdy nie będzie takie same .
Jak ktoś lubi płynny obraz to wybierze tylko i wyłącznie serię PY85.

Pozdro

Romanoff
 

sanchopan

Banned
Tak mi się wydaje, że chyba więcej niż 3-4 stówki...(?)
Poza tym, że oficjalnie jeszcze nigdzie nie ma - w sklepach netowych mają adnotacje, że "dostępne od 30.04" albo od maja.:D
 

whiteghost

New member
Mam obecnie podobny dylemat. Z tym, że w przypadku modeli 42''. Zdecyduje się chyba na PY80 ze względu na cenę oraz brak perspektyw na materiał HD w nadchodzącym okresie.
Przy okazji mam pytanie. Wiem ktoś czym różnią się modele PY80 i PY80P ?
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Tym, że ktoś nie dopisał literki P.

Swoją drogą piszesz, że nie masz perspektyw na sygnał HD, a myśliśz modelu Full HD. Nie lepiej PV80?

ArtS :)
 

RheeTCT

New member
Z tą literką na końcu to nie byłbym taki pewny.Przy jakimś modelu takie oznaczenie dotyczyło wykończenia(faktury)obudowy.Ta literka może oznaczac np.wykończenie błyszczące.Tutaj muszę powiedziec,że sprawa dla mnie jest istotna.Zależałoby mi na wykończeniu matowym,bo widziałem w sklepie wersję błyszczącą i nie wygląda to dobrze.To ,że błyszczy to pół biedy gorzej ,że powierzchnia jest nierówna(pofalowana).Może ktoś coś wie ,czy są wersje matowe?Na zdjęciach w kwietniowym AudioVideo jest niewątpliwie matowa.
 

whiteghost

New member
ArtS007 napisał:
Tym, że ktoś nie dopisał literki P.

Swoją drogą piszesz, że nie masz perspektyw na sygnał HD, a myśliśz modelu Full HD. Nie lepiej PV80?

ArtS :)

Zastanawiłem się nad tym - PV80. Martwi mnie tylko jej rozdzielczość 1024x768. Trochę źle się wyraziłem z tym brakiem materiału HD. Chodziło mi wyłącznie o stacje TV i Blu-Ray. W planach mam bowiem, którąś z konsol nowej generacji, a do gier te bajery od PY85, nie będą chyba aż tak przydatne. Rozdzielczość natomiast (przynajmniej tak mi się wydaje) przydałaby się wyższa. Gdyby to było 1366x768 to bym się długo nie zastanawiał, ale tak mam pewne obawy przed 1024x768.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
RheeTCT, ten panas ma tę literkę zawsze. Jej brak to po prostu skrót myślowy. Nie oznacza to jednak, że po tym symbolu nie może by innej literki, niż P. Ale tego się nie dowiesz.

ArtS :)
 

pao

New member
RheeTCT napisał:
Z tą literką na końcu to nie byłbym taki pewny.Przy jakimś modelu takie oznaczenie dotyczyło wykończenia(faktury)obudowy.Ta literka może oznaczac np.wykończenie błyszczące.Tutaj muszę powiedziec,że sprawa dla mnie jest istotna.Zależałoby mi na wykończeniu matowym,bo widziałem w sklepie wersję błyszczącą i nie wygląda to dobrze.To ,że błyszczy to pół biedy gorzej ,że powierzchnia jest nierówna(pofalowana).Może ktoś coś wie ,czy są wersje matowe?Na zdjęciach w kwietniowym AudioVideo jest niewątpliwie matowa.

O ile dobrze pamiętam, to oznaczenie P dotyczyło "wysokiego połysku" w modelach Hitachi np. 42T01 - matowe, 42TP01 - fortepianowe.
Pozdrawiam.
 
Do góry