46PY80 z wystawki

Feltam

New member
Piszę /chyba/ pierwszy raz, witam wszystkich
Mam dylemat: szukam w/w już od około m-ca. Perspektywy na połowę stycznia i wyższej cenie ( nabycie u dystrybutorów po wyższych kursach euro). a tu całkiem przypadkiem trafiam dziś na 46PY80 w cenie 4999zł ale ostatnia sztuka z wystawki. Sprawdziłem że przegrali na niej 94h, stąd moje pytanie: czy zawracać sobie nią głowę? w końcu nie wiem jak była eksploatowana, ustawienia, statyczność emitowanych obrazów, itp. Za wszelkie opinie z góry thx. A także sorry za ewentualny dodatkowy temat.
 

Feltam

New member
przerabiam to non stop / tak nawiasem, jak czegoś szukam to bez ceneo się nie obejdzie/ tylko jest jedno ale, nikt z pierwszych kilkunastu sklepów nie potwierdza dostepności, albo od razu jest info że produkt niedostępny / to się chwali/ albo co gorsza brak takowej informacji i wtedy mail'ować trzeba - odpowiedzi brzmią w chwili obecnej produkt niedostępny. Nie zmienia to faktu że wszystkie sklepy do ceny 5000 oferują towar / th-46py80/, którego nie mają, którego nie ma w hurtowniach i tak jak pisałem na wstępie może coś około połowy stycznia i nowej wyższej cenie. A pytam tylko o to: czy kupilibyście TV z przebiegiem 94h z wystawy?
 

GTT

New member
Ryzyko jest zawsze i raczej spora możliwość, że świeciła ta plazma "dynamicznie", a na pewno nie w trybie kinowym jedynym do docierania (jeśli uważasz to za ważne).
Najprościej przynieś ze sobą kartę SD z testowymi obrazami (było o tym na forum), albo przełącz tę plazmę na wolne HDMI (żeby był czarny obraz) i w zaciemnionym pomieszczeniu zobacz, czy nie ma utrwalonych powidoków.
Ktoś tu pisał o kupionym wystawowym Panasonicu 37" z przebiegiem 4500 godzin i twierdził, że obraz jest OK, tak więc trudno o regułę. Na pewno warto ją sprawdzić pod kątem powidoków.
Powodzenia!
 

Feltam

New member
GTT dziękuję za odpowiedź
raczej sobie go odpuszczę, i poczekam cierpliwie na "nowe" zasilenie magazynów. Tak jak piszesz żeby go sprzedać trzeba go ładnie zaprezentować, nikomu /obsługa sklepu/ nawet do głowynie przyjdzie żeby go docierać.
A tak przy okazji to nowy egzemplarz powinien mieć coś na liczniku godzin pracy? pytam, żeby uniknąć zakupu wystawki spakowanej ładnie z powrotem w karton. Bo te, przepracowane 94 h mają się nijak do opisanego przez GTT przypadku 4,5tyś h.
 

krystos86

New member
Ja kupilem dokladnie ten sam model z electro pod koniec listopada jakos cena 4400 z przesylka 0 godzin mial . Z tego co widze to mialem ogromne szczescie ;)

a co do docierania to chodzil w trybie normalnym ponad 300 h nastawienia ponizej 50 % dodatki wylaczone i zawsze wypelnialem caly ekran no i dlugo nie ogladalem jednego kanalu :)

teraz jest tryb eco plus niewielkie zmiany ustawien ale nadal staram sie ogladac wypelniajac caly ekran
 

GTT

New member
@Feltam - masz rację, najgorsze są takie decyzje podejmowane pod presją, tutaj przyszłych podwyżek. Jeśli będzie drożej, to symbolicznie, a nie 5% jak straszą. Ten z 4500 h to była typowa promocja sprzętu z ekspozycji, ale pewnie było to napisane maczkiem. Musiał chodzić 12 godzin przez cały rok!

@Sawim - wegług mnie tryb Eco za mocno podbija ustawienia w jasnym pomieszczeniu, do tego zbyt podkręcone ma kolory, ale to też jest indywidualną sprawą. Nie warto specjalnie się przejmować docieraniem, jeśli by to miało odebrać przyjemnośc z zakupu, ale drobne "poświęcenie się", czyli oglądanie przez pierwsze 100 godzin mniej pieknego obrazu odwdzięczy sie w przyszłości. Na oszołomienie gości można bez ryzyka odpalić plazmę w trybie Normal, niech tam :D

PS. Nowy egzemplarz nie powinien mieć więcej niż kilka, kilkanaście minut. Jeśli ma z godzinę to też nieważne, bo może dłużej go regulowali czy coś dostrajali przy kontroli. Sprawdź też ilość włączeń, kilka to też normalne.
 
Ostatnia edycja:

mexxmen30

New member
Zazwyczaj sklepy nie maja tych Plazm na stanie bo wiadomo ze to drogi sprzet i troche modeli jest wiec przewaznie sa na zamowienie ja kupiłem w sklepie internetowym tez go nie mieli a za 5 dni był u mnie w domu karton orginalnymi tasmami panasonica pozaklejany i to widac ze troche ta tasma juz miała( ze nie na swiezo zaklejony)

Co do powystawowego to bym nigdy nie wziol nawet jak by miał tylko godzine nie wiadomo jak go sprzedawcy wyciagali z kartonu czy ktos z klijetow nie naciska na panel no bo cuda sie w sklepach zdazaja zreszta jak odbierałem swoja to karton tez przesledziłem czy gdzies nie spadł czy nie ma jakis odbic od kopniec czy uderzen i wszysko było oki plazma swietnie sie prezentuje na scianie po dotarciu okolo 400h mam tryb ECO z własnymi poprawkami kontrastu i kolorow za mocne były dla mnie
 

sawim

New member
GTT, dzięki za poradę. Jak się okazało już "po ptokach" - plazma wyświecila 248h, rodzina widać lubi oglądać, ja, z racji pracy jestem w domu raczej gościem. Chodziła w trybie Eco, w ciemnym pomieszczeniu, więc nie sądze żeby jej to bardzo zaszkodziło, a jeśli nawet, to mówi się trudno. Od dziś tryb NORMAL rządzi ;P
 

Feltam

New member
mexxmen30 - dzięki za komentarz, oczywiście zagadnienie stoków magazynowych jest mi znane.
Opinię o sprzedaży produktów, których nie posiadają /esklepy/ zbudowałem na podstawie wykonanych telefonów i mail'i. Dodatkowo otrzymałem info od dystrybutora iż tego modelu / TH 46PY80/ najzwyczajniej w świecie brak w magazynach. Będzie, tak jak pisałem / około połowy stycznia/. Także, nie chodzi o czas oczekiwania 5-7 dni, tylko o potrzebę stworzenia klimatu niedosytu, a co za tym idzie nowej wyższej ceny. Podobno Panasonic tak ma że to co powinien sprzedać na święta sprzedaje po :) - info od KK&RS Słupsk. A jak wiadomo rynek wszystko wyreguluje / krzywa popytu i podaży/ za dużo zawołają to konkurencja to wykorzysta :). W tej sytuacji pozostaje tylko uzbroić się w cierpliwość. I życzyć sobie takiego zakupu jak dokonałeś / mexxmen30/ Pozdrawiam
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Nie gniewaj się, ale stany magazynowe wyglądają zdecydowanie lepiej od stoków magazynowych.

I uwaga natury ogólnej. Zastanawiam się, dlaczego mając do dyspozycji poprawne znaki nawiasów () wielu z Was korzysta nadal z maszynowych //? :). Za czasów maszyny do pisania nie było innego wyjścia, ale teraz?

ArtS :)
 

awujotka

New member
Bez reklam
przecież żeby uzyskać znaki () należy wcisnąć dwa klawisze (shift+9 lub 0), a to może być dla niektórych albo za duży wysiłek, albo działanie wręcz awykonalne...:p:p:p

pozdrawiam noworocznie:)
 

Feltam

New member
uff, czyli problem w nawiasach? :)
owszem zgraliście się w tak błahej sprawie, w krótkim czasie, tylko szkoda że nie ma to związku z tematem.
ArtS007 - Tak ,masz rację, pisząc o stokach uogólniłem to zbytnio aż do problemu pozbycia się drogich plazm ze stanów magazynua przez to powstanie oczywistych pułkowników, ot tak wybiegłem w przyszłość.
Dla mnie temat chęci nabycia produktów wystawowych jest wyjaśniony (czyt. zamknięty) ...na tą chwilę:) Dziękuję wszystkim za merytoryczne komentarze. Pozdrawiam i najlepszego w nowym roku
 
Do góry