46PFL6007 kalibracja

2umba2

New member
Witam! Kupiłem wczoraj telewizor 46PFL6007 wszystko ładnie śmiga, ale wyczytałem, ze Philips wymaga kalibracji obrazu. Czy ktoś posiada najlepsze parametry ustawień obrazu??
 

szybal

Banned
Witam! Kupiłem wczoraj telewizor 46PFL6007 wszystko ładnie śmiga, ale wyczytałem, ze Philips wymaga kalibracji obrazu. Czy ktoś posiada najlepsze parametry ustawień obrazu??
Wymaga lub nie wymaga ja akurat w moim 8007 mam jak dla mnie bardzo ladny obraz i kalibracja to zbędny wydatek ,chyba że chcesz pobawić się sam w kalibrowanie ale z tego co wiem bez odpowiednich urządzeń jest to bardzo trudne.
 

emer

Member
Bez reklam
a niektórzy maja w stopkach ... :D
IMO można zebrać kilka takich przykładów dla konretnego modelu - okazuje się, że parametry ustawień kalibracji są dość zbliżone (a przynajmniej niektóre z parametrów) - więc i w swoim egzemplarzu można zastosować podobne nastawy takich parametrów.
Pozostałe potestować, trochę pod siebie, trochę pod swoje indywidualne warunki oświetlenia w pomieszczeniu i jak pada światło na ekran ...
:)
 

maniek530

Banned
Czy napewno masz 46PFL6007 czy może 47PFL6007 ???
Co do kalibracji to kosztuje ona ok 300zł + dojazd (z najpopularniejszej stronki w necie ) jeśli mówimy o profesjonalnej kalibracji ale nie wiem czy ma to wogóle sens - możesz być po takiej kalibracji wogóle niezadowolony z obrazu ! Najlepiej popróbować samemu i poustawiać pod swoje "oko" i warunki panujące w pokoju.Ja próbowałem ustawień podanych na tym forum ale i tak je jeszcze trochę skorygowałem pod siebie :smile:
 

Miczu

New member
No to może zamiast mówić, że gdzieś na forum są takie ustawienia może ktoś by je podał!!!! jestem zdenerwowany, bo po przejrzeniu 40 stron komentarzy do testu 42pfl6007 nadal nic na ten temat nie znalazłem.
 

Miczu

New member
ok THX :D chill out :p Ale i tak mam stres związany z tym tv, ponieważ kupiłem go sobie jako prezent na święta i mam problem odnośnie trybu komputera i obcinania przez to obrazu ( założyłem o tym temat, jakby ktoś chciał pomóc xD). Ale pomijając to dziękuję za pomoc :)
 

Jarek.N.

Member
Nie wiem, może w 47 inaczej wychodzi. Przywróć ustawienia fabryczne i zrób jeszcze raz tę kalibrację, ale w stylu obrazu własne, potem sprawdź jak wychodzi tryb film i naturalny, one dopasowują się ze swoimi temperaturami kolorów (ciepły itd.) do własnej osobistej temperatury ustawionej w stylu obrazu własne. Mi ta kalibracja w stylu własne wygląda trochę jakby przyciemniona i lekko przebijająca pomarańczowo, a przekłada się to automatycznie na styl film i naturalny wręcz idealnie.
 

jurasko

New member
Zresetował mi się tv i ustawienia.
Czy ktoś ma może jeszcze moje ustawienia jakie podałem tutaj na forum i mógłby mi je przesłać na prv albo wkleić w tym wątku?
ps Te z mojej stopki(link nie działa)
 
Do góry