46pfl5537k problem z 3D BLU-RAY z komputera

Tumak5

New member
Posiadam telewizor Philips 46pfl5537k, kartę graficzną GTX 550 TI, Windows 7 ultimate, kabel HDMI 1.4b, program PowerDVD 14.
Chcę odtworzyć obraz iso bly-ray w Daemon tools uruchomić film w programie PowerDVD 14 i obejrzeć film w 3D fullhd.
Film się odtwarza bez problemów, ale nie wiem jak go uruchomić w trybie 3D... Konwersja z 2d do 3d działa, ale to nie o to chodzi...
Jakie ustawienia w programie i telewizorze włączyć żeby mi to poszło?

Pozdrawiem
 

karelmar

Member
Najważniejsze to ustawienie obrazu wyjścia 24Hz na komputerze. Filmy 3D FullHD na telewizorach niestety można oglądać tylko 24Hz po HDMI 1.4. Jeżeli ktoś chce oglądać wysokiej klasy obraz 3D to
tylko przy użyciu złącza DVI-D lub Display port. Wtedy możemy się pokusić o 120Hz co daje obraz
bez ghostingu i cloudingu. Przypuszczam , że takich telewizorów z tymi złączami nie będą produkować a jedynie zmodyfikowane złącza hdmi do obsługi 4K.
 

Tumak5

New member
Jestem chyba dziedzicznym idiotą...
Poustawiałem wszystko niby jak trzeba, czyli skonfigurowałem w panelu Nvidii, uruchamia mi się telewizor w trybie 3D (czyli włącza okulary), ale jak włączę film w programie totalmedia theatre lub powerdvd 14 i film odtwarza się normalnie w 2D.
Myślałem że to kwestia filmu, ale znalazłem inny i też brak efektu 3D...

Trafia mnie normalnie....
 

damiano24

New member
W power dvd jest niebieska ikonka 3D (ja tak przełączałem sie w filmie między 2d a 3d). Jak film po wszystkich konfiguracjach i przełączaniu tym klawiszem nie będzie w 3D to już nie wiem jak pomóc.
 
Do góry