46PFL4208H czy 42PFL5008H

stalak

New member
Witam kolegow,

Robie kolejne podejscie do kupna. Ostatnie zakonczylo sie oddaniem baardzo brzydko swiecacego lg 47la690 do saturna z powrotem ...

Teraz sie praktycznie zdecydowalem na ktorys z tych dwoch modeli.

Chcialem zapytac o porade ktorego wziac. 4208 nie ma 3D (ale czy w ogole jest potrzebne?) i ambilight ale jest wiekszy. Po tygodniowym uzywaniu 47 calowego lg, na chwile obecna stwierdzilem ze jak bedzie 42 to tez tragedii nie bedzie. Na zywo ambilight nie widzialem, ale ogolnie zapowiada sie kuszaco. Tak wiem nie wiem na ktory z tych modeli sie zdecydowac ... Pewnie oba beda spelniac moje oczekiwania, ale czy np 5008 w obrazie jest jakos widocznie lepszy od 4208?

Bralem jeszcze pod uwage model 4508 ale aktywnego 3d nie chce. Wiec juz chyba lepiej 4208 wziac.
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Jeżeli miałym zakupić dla siebie TV z tych modeli, które podałeś, to zdecydowanie wiąłbym 5008 - posiada Ambilight :grin:

Mam jednak ten model i czasami doprowadza mnie do szewskiej pasji.

Jednak od siebie powiem Ci, że lepiej byłoby się trochę wstrzymać, ponieważ bliżej maja będzie więcej modeli z xxx9 na końcu.
Mają one znacznie szybsze szybsze menu/obsługę, co na pewno zaoszczędzi wielu nerwów i sprawi, że korzystanie z TV stanie się przyjemniejsze ;]
 

stalak

New member
Rozumiem ze 9tka na koncu to modele na 2014. Czyli ceny beda o 1/3 wieksze niz te modele ktore wymieniam :)

A wkurza cie glownie menu - ze jest wolne? Czy jakies inne wady?
 
Ostatnia edycja:

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Tak, xxx9, to seria na rok 2014.
Co do ceny, to jeszcze dokłądnie nie wiadomo jakie będą. Jednak myślę, że warto zaczekać, bo wtedy będziesz mógł "na żywo" porównać dwa modele - jeżeli będzie dla Ciebie za drogi, to wybierzesz 5008, który wtedy może być jeszcze tańszy :grin:
 

stalak

New member
W tamtym roku to przerabialem, ceny duzo nie spadna a juz ciezko dostac te 5008 z tego co widzem. Za 2200 mam upatrzony 42pfl5038
 
Ostatnia edycja:

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
W sumie masz rację, bo tych już raczej nikt nie zamawia, skoro mają pojawić się nowe serie. I pewnie będzie tak jak w tamtym roku, że zalegające na magazynach będą w wyprzedaży (58PFL9956 był za 8 tyś :) dopiero na jesień.
Dodam, że szybkość działania obsługi TV, SMART TV działąją znacznie, znacznie lepiej. Ambilight też daje lepszą poświatę, więc myślę, że warto.
Jeżeli jednak zdecydowałeś, że chcesz kupić 5008 i nie zależy Ci na szybkości działania samego menu i obsługi TV - jak najbardziej polecem (fajnie jak by miał wersję softu 2.15 - wtedy chyba najlepiej działał ;)
 

stalak

New member
Nie naleze do osob ktore za wiele grzebia po telewizorze. Tyle co przelaczyc pomiedzy hdmi1 a hdmi1 ;) Ustawienia wole raz wybrac i miec spokoj. Co do smarta, pobawilem sie tym co bylo na LG i raczej nie przekonalem sie do tego. Co internetu, wygodniejsze jest korzystanie ze zwyklego komputera, jak dla mnie, a przez telewizor to tylko meczarnie.
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Nie naleze do osob ktore za wiele grzebia po telewizorze. Tyle co przelaczyc pomiedzy hdmi1 a hdmi1 ;) Ustawienia wole raz wybrac i miec spokoj. Co do smarta, pobawilem sie tym co bylo na LG i raczej nie przekonalem sie do tego. Co internetu, wygodniejsze jest korzystanie ze zwyklego komputera, jak dla mnie, a przez telewizor to tylko meczarnie.
W takim razie myślę, że bedziesz zadowolony z zakupu :) Co może być dla Ciebie dziwne na początku, to powolne włączenie się sprzętu i wolne przełaczanie kanałów (chyba, że będziesz korzystał z dekodera) ale co najważniejsze - z obrazu będziesz bardzo zadowolony!
 
Do góry