46HX750 na filmach jest blado

mario.79

New member
witam. mam ten tv i wszystko niby jest ok ale ciekawi mnie jedna kwestia. podpiętą mam cyfrę plus przez hdmi i gdy oglądam zwykle programy lub sport to jest ok, ciemny ładny nasycony obraz ale gdy włączę na film na c+ lub hbo (wszystko w hd) to obraz staje się mdły i blady, wyprany z kolorów. gdy wrócę na inny kanał to jest ok ale filmy są kiepsko wyświetlane. wy też tak macie ? to wina dekodera czy tv (kwestia ustawień - zwykle oglądam na fabrycznych). a może filmy powinny być blade (duża jasność obrazu, i szary zamiast czarnego). ja już nawet nie mówię o scenie film bo tam ciepłe2 to już tragedia.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Fabryczne ustawienia sa dosc kiepskie, poczytaj watek o ustawieniach HX750. Jaka masz ustawiona jasnosc, optymalnie jest 45-50 i sprawdz czy masz wlaczona korekcje czerni a w dodatku w Menu Ekran ustawienia wejscia video - zakres dynamiczny HDMI ma byc automat, przy innym ustawieniu czasem czern jest szara.
 

mario.79

New member
Dzięki za pomoc. Pobawiłem się jeszcze ustawieniami i wyszło całkiem nieźle. Jasność jest 45, korekcja czerni średnia, ograniczenia światła i zakres dynamiczny hdmi automat. nie wiem jak wy ale ja mam włączony czujnik światła, obraz jest ciemniejszy ale da się przyzwyczaić.
 

mario.79

New member
ale mówisz o tych opcjach w oszczędzaniu energii ? tam jest coś w stylu synchronizacja ze sceną i czujnik oświetlenia. i to mam włączone. bo jeszcze jest w ustawieniach obrazu automatyczne ograniczanie światła. a tak z innej beczki czy u Ciebie nie słychać trzasków czy strzelania czasem z tyłu telewizora ? bo ja ostatnio zacząłem słyszeć co jakiś czas i nie wiem czy wołać do tego serwis.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Powylaczaj te wszytkie duperele typu eco, czujnik swiatla, synchronizacje z obrazem wszytko OFF w zakladce ECO. U mnie tez cos tam strzeli, to plastik pod wplywem temp. musi strzelic taki urok.

Masz moje ustawienia obraz, jak dla mnie sa ok.

Kontrast - 90
Jasnosc - 45
Kolor - 60 bo lubie "cukierki"
Odcien - 0
Temp. barw - neutralne/ciepłe 1
3 redukcje szumow - wyl
MF - Standardowy
Tryb filmu - dla blu ray 24p automat1 dla zwyklego sygnalu 25/30hz automat2 ew. wylaczony, inaczej obraz co chwilke delikatnie zrywa plynnosc
Dynamiczne zwiekszanie kontrastu - Srednie
Korekcja czerni - Srednie
Ograniczanie swiatla - Srednie
Czysta biel - wyl/male
Zywy kolor - Srednie
Uwydatanianie szczegolow i krawedzi - srednie
Balans bieli - 0
 

mario.79

New member
dzięki. chyba już znalazłem Twoje ustawienia w innym miejscu i je ustawiłem kiedyś i wydawały mi się extra (nie wiem tylko ile dać podświetlania) ale resztę ustawiłem i byłem zadowolony (czasem z nich korzystałem i pewnie zacznę częściej :)) Kiedyś miałem plazmę Panasa i też mi strzelał, był ze 2 tyg. w serwisie i nie stwierdzili nic. Może tu podobnie jest że plastik z tyłu się rozgrzewa i słychać jakiś trzask. Jeśli to obudowa to trudno gorzej jakby coś było z matrycą. Bo takto odbiór jest extra, ostry, wyraźny obraz (choć na montionflow wyraźny czasem mam wrażenie że się zacina ale to może przez tryb automat film 1).
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Podswietelnie to wg. uznania. Nie wydaje ci sie, obraz zacina na automat 1 bo to jest tryb do filmow 24p z blu ray aby zlikwidowac judder i uplynnic obraz w przypadku normalnego sygnalu 25/30hz taki jak jest np w dvbt czy satelicie tryb filmu wylacz lub wlacz aut2 bo inczaje bedzie zrywal.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
O to chodzi! ;) TV jest generalnie extra, ladna czern, plynnosc i ja np. nierownomiernego podswietelnia nie zauwazylem albo jest na tyle male ze nie przeszkadza to w ogaldaniu. Troszke zaluje ze mam 40' a nie 46 ale bylo by dosc ciasno w pokoju no i cena wtedy byla o ok 1500zl wyzsza.
 

mario.79

New member
ja wczesniej miałem plazmę 37 cali i myślałem o 40 calach ale gość mnie w sklepie namówił na 46 cali i nie żałuję, zwłaszcza mecz w HD robi wrażenie. Przy 46 jest gorzej z kątami bo trzeba dalej siedzieć by była idealna czerń na całej matrycy ale takto bajka. obraz ma czasem latarki i inne dziwactwa ale cóż może przy cenie ponad 6 tyś są lepsze osiągi (choć z tego co czytam na forach to ideału nie ma nawet w wysokiej półce). trzeba się z tym pogodzić i skupić na oglądaniu obrazu a nie tv :)
 
P

pladasiek

Guest
kinomaniak

Witajcie!

Mam pytanie odnośnie kinomaniaka, zakukaj, czy można oglądać takie rzyczy na tym tv bezpośrednio, czy trzeba mieć lapa podpiętego? A jeżeli można, to czy dużo ucieka z jakości i czy mogę się cieszyć z pełnego ekranu?

Jeżeli to są pytania, to osobnego tematu, to sorki.

Pozdrawiam,
Adam
 
Do góry