46hx700 czy 55ex500

Calis

New member
Czesc

Przyszla kolej na zakup telewizorka ( dzieki pomocy forum jestem juz bogaty w kino domowe;))
Zastanawiam sie nad kupnem 46hx700 ktorego obraz porownywalem z 46nx700 i nad 55ex500 ktorego niestety nigdzie nie widzialem ale mialem okazje zobaczyc wersje 46 cali. Pokoj jest 18m2 odleglosc ogladania 3 metry i ze swiatlem nie bedzie problemu bo sa rolety. Telewizorek ma sluzyc do odbioru kablowki kina i gry na ps3 W kwestii ps3 slyszalem ze na 46hx700 widac jakies smuzenie czy cos takiego. Czy rzeczywiscie bedzie mocno zauwazalny spadek jakosci obrazu na 55ex500 w stosunku do 46hx700? Prosilbym o pomoc ktory telewizorek bylby lepszy;)
 

kubis

New member
Ja od paru miesięcy jestem posiadaczem 46hx700 i moim zdaniem jest to bardzo dobry telewizor, obraz super a co do ps3 to grałem parę razy (nie jestem wielkim fanem gier) i żadnych smużeń nie widziałem. Spokojnie możesz go kupować.
Pzdr
 

Ares78

New member
Czesc

Przyszla kolej na zakup telewizorka ( dzieki pomocy forum jestem juz bogaty w kino domowe;))
Zastanawiam sie nad kupnem 46hx700 ktorego obraz porownywalem z 46nx700 i nad 55ex500 ktorego niestety nigdzie nie widzialem ale mialem okazje zobaczyc wersje 46 cali. Pokoj jest 18m2 odleglosc ogladania 3 metry i ze swiatlem nie bedzie problemu bo sa rolety. Telewizorek ma sluzyc do odbioru kablowki kina i gry na ps3 W kwestii ps3 slyszalem ze na 46hx700 widac jakies smuzenie czy cos takiego. Czy rzeczywiscie bedzie mocno zauwazalny spadek jakosci obrazu na 55ex500 w stosunku do 46hx700? Prosilbym o pomoc ktory telewizorek bylby lepszy;)

Obraz na ex500 nie jest dużo gorszy, ale przy 3 metrach 55 cali to niestety będzie za dużo gdyby były inne warunki to zdecydowanie lepiej brać większy model, ale nie w tym przypadku. Co do hx700 to nie za bardzo wiem o jakim smużeniu mówisz? Grałem w sumie tylko godzinkę, ale takiego problemu nie widziałem...
 

Calis

New member
Dzieki za zaangazowanie;) Kiki co do % to ciezko powiedziec ot jak bede ogladal kablowke to bede a jak bede gral to bede gral:-| Mysle ze bedzie wiecej ogladania telewizji niz grania gdyz czasu za wiele na takie przyjemnosci nie ma a wieczorkiem poprostu standardowo jakis program sie odpali;) Z tego co widze mowicie ze 55cali to za duzo na taka odleglosc. Musze sie zdecydowac do przyszlego tygodnia bo wtedy juz chce cos kupic i zamknac temat;) Najgorsze to to ze hx700 jest jak widac w necie ciezki do zdobycia;/
 

Ares78

New member
Zależy pod jakim kątem patrzysz jeżeli zależy Ci tylko na jakości obrazu a kwestie estetyczne odstawiasz na bok to ex500 wypadnie lepiej niż ex700- ma lepszą czerń i bardziej równomierne podświetlenie. Z kolei design zwłaszcza jeśli chcesz powiesić telewizor na ścianie jest na korzyść ex700 (tak samo zużycie energii). Kwestia priorytetów.
 

mrsunders

New member
Ja od paru miesięcy jestem posiadaczem 46hx700 i moim zdaniem jest to bardzo dobry telewizor, obraz super a co do ps3 to grałem parę razy (nie jestem wielkim fanem gier) i żadnych smużeń nie widziałem. Spokojnie możesz go kupować.
Pzdr
Jakie masz źródło sygnału i z jakiej odległości go oglądasz?
 

ernet

Active member
Bez reklam
Zależy pod jakim kątem patrzysz jeżeli zależy Ci tylko na jakości obrazu a kwestie estetyczne odstawiasz na bok to ex500 wypadnie lepiej niż ex700- ma lepszą czerń i bardziej równomierne podświetlenie. Z kolei design zwłaszcza jeśli chcesz powiesić telewizor na ścianie jest na korzyść ex700 (tak samo zużycie energii). Kwestia priorytetów.

Coś za często zgadzam się z Ares'em ;-) Tak, EX500, jeśli grubość nie robi różnicy ;-).
 

Calis

New member
Mysle ze nie bede pierwsza osoba ktora napisze ze nie oglada telewizora z boku;) Czyli pozostaje 46hx700 lub 55ex500:) Do konca tygodnia zdecyduje.
 

Calis

New member
No to jeszcze nie koniec;) Zdecydowalem sie dorzucic kasy tak do max 9000k i mysle o 52 lub 55 cali w zaleznosci od firmy. Bylem juz pewien na 46hx700 i pewnie bym go kupil ale nie moge go dostac wiec kombinuje. Zbombardowano;) mnie informacjami o sharpie i tu wchodzi 52le820 oraz toshiba 55wl753. Podobno radza sobie lepiej w SD niz soniacz ale co bedzie kiedy przezuce sie za pare miesiecy na jakas hd ''n'' czy cyfre. Naprawde zglupiec mozna od informacji;) Czy ktos moze podpowiedziec na co zwrocic uwage bo ja juz nie dostrzegam roznic. Nastawiam sie na obraz, grubosc telewizora mnie nie interesuje nie musi byc z tych cienkich i 3d tez nie jestem zainteresowany. Bede ogladal TV poki co pewnie kablowke gral na ps3 i ogladal filmy w dvd oraz co wazne albo przez usb albo przez podlaczenie laptopa po hdmi do telewizora rozne seriale;) Co by sie tutaj nadawalo najbardziej? Prosze o jakies info dzieki ktoremu moglbym sie w koncu zdecydowac i wydac dobrze pieniadze w razsadnej wielkosci;)
 

mrsunders

New member
mysle o 52 lub 55 cali w zaleznosci od firmy. Bylem juz pewien na 46hx700 i pewnie bym go kupil ale nie moge go dostac wiec kombinuje. Zbombardowano;) mnie informacjami o sharpie i tu wchodzi 52le820 oraz toshiba 55wl753. Podobno radza sobie lepiej w SD niz soniacz ale co bedzie kiedy przezuce sie za pare miesiecy na jakas hd ''n'' czy cyfre. Naprawde zglupiec mozna od informacji;) Czy ktos moze podpowiedziec na co zwrocic uwage bo ja juz nie dostrzegam roznic. Nastawiam sie na obraz, grubosc telewizora mnie nie interesuje nie musi byc z tych cienkich i 3d tez nie jestem zainteresowany. Bede ogladal TV poki co pewnie kablowke gral na ps3 i ogladal filmy w dvd oraz co wazne albo przez usb albo przez podlaczenie laptopa po hdmi do telewizora rozne seriale;) Co by sie tutaj nadawalo najbardziej? Prosze o jakies info dzieki ktoremu moglbym sie w koncu zdecydowac i wydac dobrze pieniadze w razsadnej wielkosci;)
Też interesowałem się 46hx700 z podobnym skutkiem :x
Do TV HD,PS3 i DVD 55EX500 będzie dobre.Do SD z 3m często może być za duży. Jeśli odbiór SD ma istotne znaczenie lepiej kupić 46EX500, jeśli nie to "dobrze wydasz pieniądze" kupując 55EX500.
 
Do góry