46EX500 - kupiłem polecam

jan2500

New member
Jak duża część użytkowników szukałem przez dłuższy czas tv - pierwotnie nastawiony byłem na plazmę (sprawdzcie mój post "Plasma vs LCD - dokonałem wyboru... LCD (długie)" na forum o plazmach)


Kupiłem sonego i polecam - byłem bardzo zaskoczony jakością obrazu sd z cyfry - jest naprawdę bardzo dobrze.
Nie ma odblasków nic nie buczy. W HD obraz jest oczywiście kapitalny. Jeżeli szukasz niedrogiego TV to jest to dobry wybór. Oglądam cyfrę+ z 3-5 metrów i stwierdzam że tv mógłby być nawet większy.

Pozdrawiam szukających

 

Selbstverstand

New member
Spoko tv.

Dobrze, że jesteś zadowolony.
Ten Sony jest godzien uwagi. Ja również polecam.
Jednak co do sd, mogę wskazać cyfrowe tv sprzed 5 lat, które lepiej sobie z tym radzą.
W hd jest przyzwoicie, chociaż nie jest to najwyższa półka jakościowa w tym zakresie cenowym.
Ale jak na dzisiejsze lcd jest przynajmniej dobrze.
 

Selbstverstand

New member
josephik,
lepszym tv ze względu na obraz hd jest Panasonic S20. W tej przekątnej mowa oczywiście o plazmie. Wiem, że w tym dziale tego forum pisanie takich faktów to herezja. Tobie szczególnie ciężko może być zaakceptować taką rzeczywistość - jesteś niebieski. Spodziewam się zatem tradycyjnych niskopoziomowych odpowiedzi od Ciebie i Tobie podobnych, na to co aktualnie wypisuje.
S20 jest znacznie tańszy i gorzej (trochę) zachowa się w dzień. Jednak normalny "wideofil" nie będzie nawet brał pod uwagę tv, po którego obrazie po prostu da się rozpoznać technologię panelu. Normalni ludzie, użytkujący plazmy, nie będący w temacie tv nie mają z tym problemu.
Niewiele dodając można kupić G20, ale to już INNA PÓŁKA.
Pozdrawiam i życzę jak najwięcej doświadczeń z telewizorami wysokiej klasy, bez "motion blur".
 

josephik

New member
Słuchaj ja Ciebie nie obraziłem, zadałem tylko pytanie, bo znawcą w tym temacie nie jestem. Nie rozumiem więc skąd w Tobie ta pogarda i próba ataku na moją osobę. Niebieski mam dlatego, iż poszukuję TV dla siebie. Poświęciłem więc te 6,50 by móc zajrzeć w testy kiki i być może upewnić się w wyborze.
Napisałem w tym temacie bo waham sie właśnie między Sony 37' KDL-EX500 a Samsungiem 37' LE C650.
 

darcun

New member
Bez reklam
Selbstverstand-cyt."Tobie szczególnie ciężko może być zaakceptować taką rzeczywistość - jesteś niebieski. Spodziewam się zatem tradycyjnych niskopoziomowych odpowiedzi od Ciebie i Tobie podobnych, na to co aktualnie wypisuje.
S20 jest znacznie tańszy i gorzej (trochę) zachowa się w dzień. Jednak normalny "wideofil" nie będzie nawet brał pod uwagę tv, po którego obrazie po prostu da się rozpoznać technologię panelu. Normalni ludzie, użytkujący plazmy, nie będący w temacie tv nie mają z tym problemu."

Ja również jestem niebieski i mam plazmę 42PV80. Czy z tego powodu można uważać się za mądrzejszego?Obawiam się,że nie.
Selbstverstand-myślę,że lekko przesadziłeś.
 

Selbstverstand

New member
A ja myślę, że nie przesadziłem.
Najwyraźniej nie znasz tego forum.
josephik,
z tych 2 weź Sony. Pogrzeb jeszcze w innych testach, bo te kiki'ego są jak reklamówki producentów - mają głównie przyciągnąć mu klientów.
darcun,
niebiescy to głównie znawcy forumowi. Rozumiem kogoś kto raz zapłacił, aby znaleźć sobie tv, jak josephik. Ale jest tu wiele takich, którzy cały czas są niebiescy i specjalizują się głównie w wypisywaniu głupot, opartych częściowo o nie najlepsze testy kiki'ego. W przypadku josephik faktycznie należą się przeprosiny.
 

darcun

New member
Bez reklam
A ja myślę, że nie przesadziłem.
Najwyraźniej nie znasz tego forum.
josephik,
z tych 2 weź Sony. Pogrzeb jeszcze w innych testach, bo te kiki'ego są jak reklamówki producentów - mają głównie przyciągnąć mu klientów.
darcun,
niebiescy to głównie znawcy forumowi. Rozumiem kogoś kto raz zapłacił, aby znaleźć sobie tv, jak josephik. Ale jest tu wiele takich, którzy cały czas są niebiescy i specjalizują się głównie w wypisywaniu głupot, opartych częściowo o nie najlepsze testy kiki'ego. W przypadku josephik faktycznie należą się przeprosiny.

Myślę,że Ty jeszcze wiele w swoim życiu musisz się nauczyć.Jesteś zarozumiały co wcale nie znaczy,że bardzo mądry.
 

Selbstverstand

New member
darcun,
zajmij się swoją osobą. Mądrzej postąpisz jak będziesz się czepiał, wypisujących bzdury, niż tych co piszą obiektywną prawdę w sposób Tobie nie odpowiadający.

Tocki,
czytaj testy, których w necie jest wiele. Jak zauważysz, niektóre uwagi do opisywanych urządzeń są powtarzalne, dzięki czemu można wyciągnąć pewne wnioski. Omijaj tylko recenzje sklepów - chyba nie trzeba pisać dlaczego...
 

Tocki

Member
darcun,
zajmij się swoją osobą. Mądrzej postąpisz jak będziesz się czepiał, wypisujących bzdury, niż tych co piszą obiektywną prawdę w sposób Tobie nie odpowiadający.

Tocki,
czytaj testy, których w necie jest wiele. Jak zauważysz, niektóre uwagi do opisywanych urządzeń są powtarzalne, dzięki czemu można wyciągnąć pewne wnioski. Omijaj tylko recenzje sklepów - chyba nie trzeba pisać dlaczego...

wlasnie czytam, test a ludzie mowia co innego jedni polecaja mi Sony 40EX500 , drudzy odradzaja sony bo ta sama telchnologia a drozszy tv i polecaja LG 42SL9500 czy tam jakas Toshibe ...733.
Prosze o polecenie dobrego tv od 40 do 46 w granicach 3,5 tys
 

Mike25

New member
wlasnie czytam, test a ludzie mowia co innego jedni polecaja mi Sony 40EX500 , drudzy odradzaja sony bo ta sama telchnologia a drozszy tv i polecaja LG 42SL9500 czy tam jakas Toshibe ...733.
Prosze o polecenie dobrego tv od 40 do 46 w granicach 3,5 tys
To nie wiem kto Ci takie glupoty doradzał, bo właśnie TV, które wymieniłeś mają matryce w innych technologiach. LG i Toshiba to IPS, a EX500 to S-PVA (poza przekątnymi 37 i 60). Moim zdaniem S-PVA i jeszcze matryce Sharpa to dwie najlepiej nadające się do zastosowań telewizyjnych. Mają najszersze kąty, głęboką czerń i dają naturalne, nie platikowe kolory. Z kolei IPS lepiej nada się do gier i zastosowań jako monitor PC, ale będzie miał gorsze kąty i słabszą czerń. Cała reszta to już głównie różnice między poszczegolnymi markami w jakości skalowania SD, możliwości korekcji ustawień, estetyce telewizora, glośnikach, itp.
 
Do góry