46d6100

maci

Member
Co o nim sądzicie? Ktoś użytkuje?
Byłem przekonany najpierw do LG lv5500 potem przez chwilę do 46D5500, ale odtworzyłem sobie divxy na lv5500, D6100 i D5500. Ten ostatni jakoś najgorzej wypadł - miałem wrażenie, że obraz jest mniej płynny niż na lv5500 i 46D6100.
Generalnie 3D jest mi zupełnie niepotrzebne, ale jednak płynność ruchu jest lepsza. Tylko skoro nie chce 3D to warto dokładać do D6100, czy lepiej Lv5500 LG? Słyszałem, że Samsung ma lepszą matrycę i procesor i jest bardziej multimedialny (czyli odczytuje niemal wszystko) - to prawda?
 

Kolina

Member
Co o nim sądzicie? Ktoś użytkuje?
Byłem przekonany najpierw do LG lv5500 potem przez chwilę do 46D5500, ale odtworzyłem sobie divxy na lv5500, D6100 i D5500. Ten ostatni jakoś najgorzej wypadł - miałem wrażenie, że obraz jest mniej płynny niż na lv5500 i 46D6100.
Generalnie 3D jest mi zupełnie niepotrzebne, ale jednak płynność ruchu jest lepsza. Tylko skoro nie chce 3D to warto dokładać do D6100, czy lepiej Lv5500 LG? Słyszałem, że Samsung ma lepszą matrycę i procesor i jest bardziej multimedialny (czyli odczytuje niemal wszystko) - to prawda?


Prawda - Samsungi sa chyba najbardziej "multimedialne". Zreszta pisane bylo juz o tym w innym watku. :)
 

jarekzon

New member
Mam pytanie do kiki. Posiadam samsuga 32d6100. Pisałem już do Ciebie PW, na razie nie mam odpowiedzie, ale pytań było dużo, więc czasu na odp. też trzeba dużo. Tutaj zadam pytanie odnośnie płynności wyświetlanego obrazu. Popierwsze jakie według Ciebie są optymalne ustawienia dla płynnego obrazu w tym modelu tv, interesowały by mnie konkretne, sprawdzone liczby. Druga sprawa, to na moim tv występuje co 1 sek. szarpnięcie całego obrazu, gdy kamera przesuwa się po jakiejś scenie. Nie zawsze to występuje. Nojmocniej widać to w filmie "Władca pierścieni" - chyba dlatego, że film jest w b.dobrej jakości. Przypadłość ta występowała podczas oglądania, w czasie rzeczywistym z dekodera mediabox HD UPC, jak i później po nagraniu i podczas odtwarzania. A jeszcze jedno w scenach typu skoczek narciarski w locie, widać drugie narty, albo raczej cień nart i skoczka. TV mam skalibrowany przy pomocy Spyder 3TV. Próbowałem różne ustawienia funkcji poprawiających płynność obrazu, ale generalnie na tym się nie znam. Proszę o podpowiedź, bo wiem, że masz ogromną wiedzę, i może uda się coś z tym zrobić. Po za tym, jest w miarę ok. szczególnie w dzień.
 

jarekzon

New member
Dodam jeszcze tylko, że w pracy mam jakiegoś taniego samsunga, chyba LE32D400 za parę złotych, a płynność obrazu jest wg mnie bardzo dobra (na pewno lepsza niż umnie w domu, chociaż obraz hd porównywałem tylko na TVP 1 HD, bo w pracy nie ma innych kanałów w hd), nie ma żadnych zacięć, czy szarpania, poza tym obraz jest zadziwiająco dobry jak na tv, za takie pieniądze. Dopiero z bliska przegrywa z moim. Wieczorem nie świecą się narożniki i brzegi ekranu, jak to ma miejsce w moim. Jestem w szoku, że stary i tani tv, z 50 Hz matrycą, nie skalibrowany, bez ulepszaczy płynności obrazu, może ogólnie sprawiać dobre wrażenie, w porownaniu z dwa razy droższym i nowszym modelem, który co prawda też jest z niskiej półki cenowej, no ale nie powinno być gorzej niż w starszym i tańszym tv. Jak to jest ? Szczególnie jeżeli chodzi o płynnośc obrazu ?! Może kiki mi coś poradzi, bo nie wiem co robić. Będę bardzo wdzięczny za każdą pomoc.
 
Ostatnia edycja:

andreas2012

New member
sprawdz w sklepie na identycznym modelu, moze ma jakas wade, posprawdzaj ustawienia przywroc domyslne jak nic sie nie zmieni a w sklepie nie bedzie tego problemu na innym egzemplarzu to zglos do serwisu
 
Do góry