46" w okolicach 4000zł. Matowy z dobrym skalowaniem.

slawek-

New member
Najpierw odpowiedzi na standardowe pytania:

odległość od ekranu - 3.2m
jak słońce świeci w pokoju - północna strona, ale okna na wprost tv
Jak duży jest pokój - 19m2
jaki masz obecnie telewizor - CRT 21"
jakie programy najczęściej oglądasz - bajki SD, pozostałe SD, seriale divx
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem - dzien 60% , noc 40%
preferowana wielkość telewizora - 46"
preferowana marka - Samsung i Sony ze względu na design, ale nie upieram się przy nich
czego nie lubisz w telewizorach - słabej jakości SD, refleksów, brzydkiego designu
jakie urządzenia będą podłączone - dekoder UPC HD, komputer
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń - 70% tv, 30% inne
siedzisz na wprost czy również z katów bocznych - jeśli kąty to niewielkie
jakimi złączami - HDMI
jaki masz sygnał - cyfrowy UPC
ile programów HD - 10
ma stać czy wisieć - zdecydowanie wisieć
jaka klasa cenowa - okolice 4000zł


Moje dodatkowe uwagi
- W przypadku obecnego CRT refleksy są dużym problemem, dlatego preferowałbym ekran matowy
- Bardzo ważne jest dobre SD. Minimalna odległość z jakiej będę oglądał to 2.5m, dlatego przy 46" SD nie może razić
- Zupełnie nie mają dla mnie znaczenia opcje internetowe, możliwości złącza usb, itp.
- Przez większość czasu TV będzie musiał grać bez pomocy zewnętrznego audio, więc powinien sobie radzić dobrze.


Prawdopodobnie będę chciał zamówić reklamowaną na forum prezentację trzech modeli w domu, więc chciałbym się do niej przygotować ustalając modele, które mi odpowiadają. Niestety do tej pory wizyty w Media nie dały rezultatu.

Uprzejmie proszę kolegów forumowiczów o pomoc.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
matowe do 4000 zł :
Toshiba 46 RV 55
JVC 46S90

Półmat
Toshiba 46XV 733
Sharp 46DH 65
Sony 46 EX 500
 

slawek-

New member
Na wstępie bardzo dziękuję za poradę. Postarałem się przyjrzeć każdemu z proponowanych modeli i poniżej zamieszczam mój komentarz.

Mamy dwa modele z 2010 i trzy z 2008. Nie zakładałem cofnięcia się aż tak daleko, zatem na na modele z 2008 patrzę w drugiej kolejności.

Sony 46 EX 500
Oglądałem na żywo. Niestety zarówno do niego jak i do Toshiby MediaMarkt nie daje już możliwości podpięcia sygnału SD, dlatego tak istotny może okazać się test w warunkach domowych. Co mnie bardzo zdziwiło w Sony, to niezwykle skomplikowany pilot i menu. Niby "klasyczny" media bar, ale całość bardzo nieintuicyjna.

Toshiba 46XV 733
Najlepszy kandydat z całej stawki. Oględziny w MM wypadły na jego korzyść. Design niestety niedzisiejszy, ale do przełknięcia. Dobrze zorganizowany pilot i spójny system menu.



Toshiba 46 RV 55

Zapewne chodzi tu o model 46RV555, który w Twoim teście został bardzo ostro potraktowany, a jako jedną z głównych wad wymieniłeś "fatalne skalowanie w SD". Odpada.


Sharp 46DH 65
Odpadł od razu, bo 50Hz i obudowa wygląda bardzo kiepsko.

JVC 46S90
Niezły design, ale odpada, bo 50 Hz i proponowana Toshiba 46XV 733 lepiej skaluje SD.


Mam zatem jeden model, który niemal mnie przekonuje (Toshiba 46XV 733) oraz ewentualnie Sony 46 EX 500 po przełknięciu wad użyteczności.

Czy gdybym odpuścił w temacie matowości ekranu, mógłbym liczyć na znacznie lepsze modele od dwóch powyższych?

Jeszcze raz dziękuję za poradę.
 

slawek-

New member
Dziękuję za opinię. W sklepie niestety musi konkurować ze wspaniale wyglądającymi Samsungami. W domu, tak jak mówisz, pewnie już jest okej :)

Nadal poszukuję jednego lub dwóch kandydatów do walki z tą Toshibą.
 

slawek-

New member
A wychodzac poza przedzial 4000? Chcialbym np. dolaczyc Toshibe 46SL733 ze wzgledu na pobor energii i 4cm mniejsza grubosc, ale niestety o matowosci matryc producenci nie pisza.

Co jeszcze kryje sie w przedziale do 5500?
 

slawek-

New member
Podbijam temat. Bardzo proszę o sugestie (pół)matowych telewizorów w przedziale do 5000zł. Nie sposób odnaleźć takie informacje na stronach większości producentów. Jedynie Sony pokazuje to odpowiednio prezentując zdjęcia.

Jeszcze raz z góry dzięki.
 
Do góry