46 Samsung UE46B7000 prosze o opinie

krzysklin

New member
Mam okazje kupic w/w telewizor. Czy moglbym prosic o jakies fachowe porady dlaczego warto a dlaczego nie? Z gory dziekuje
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ma nierówne podświetlenie matrycy i gorsze skalowanie w SD niż konkurencja. Ładnie wygląda i dobrze gra w HD.
 

krzysklin

New member
ma nierówne podświetlenie matrycy i gorsze skalowanie w SD niż konkurencja. Ładnie wygląda i dobrze gra w HD.

Nierowne tzn. tak jak wszystkie krawedziowe Led-y? Bo podobno to widac tylko na czrnym obrazie a normalnie ogladajac nie przeszkadza wogole. Dobrze gra w HD znaczy ladnie gry wygladaja? Ale czy warto kupowac czy moze jest cos innego wartego polecenia w podobnej cenie, moze lepiej kupic 600Hz plazme ? Prosze o porade. Dziekuje
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
podaj jakie masz warunki :
odległość od ekranu ?
jak słońce świeci w pokoju ?
Jak duży jest pokój ?
jaki masz obecnie telewizor?
jakie programy najczęściej oglądasz?
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ?
preferowana wielkość telewizora?
preferowana marka ?
czego nie lubisz w telewizorach?
jakie urządzenia będą podłączone ?
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ?
jakimi złączami ?
jaki masz sygnał ?
ile programów HD ?
ma stać czy wisieć ?
jaka klasa cenowa ?
 

Kampaj

New member
Bez reklam
Większość LEdów ma równe podświetlenie matrycy(Teraz 95% to krawędziowe modele). Masz choćby od konkurencji Toshibę 46SL733.
 

krzysklin

New member
podaj jakie masz warunki :
odległość od ekranu ?
jak słońce świeci w pokoju ?
Jak duży jest pokój ?
jaki masz obecnie telewizor?
jakie programy najczęściej oglądasz?
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ?
preferowana wielkość telewizora?
preferowana marka ?
czego nie lubisz w telewizorach?
jakie urządzenia będą podłączone ?
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ?
jakimi złączami ?
jaki masz sygnał ?
ile programów HD ?
ma stać czy wisieć ?
jaka klasa cenowa ?

odleglosc od ekranu to jakies 2,5m, pokoj nie jest duzy jakies 8m2, slonce raczej nie swieci, ogladam roznie glownie wszystkie canal + w HD, ogladam za dnie jak i w nocy. Telewizor ma sluzyc do ogladania filmow i nie tylko filmow jak i do PS3, preferowanej marki nie mam aczkolwiek wolalbym zeby byl to Samsung, Sony badz Panasonic reszta nie cieszy sie chyba super renoma, urzadzenia podlaczane to kino domowe i PS3, telewizor ma stac, w polowie ma byc do grania a w polowie do ogladania, cena do 5500 i wielkosc to 46" bo kazdy wiekszy wydaje mi sie za duzy.
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
Hmm a dlaczego uderzasz w stare modele? Nie warto zainteresowac sie seria C ? Zawsze to nastepca a dzis przygladalem sie co prawda 40c6500 i ja nie zauwazylem nie rownego podswietlenia a obraz super.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
i tak poszedłeś odważnie co do wielkości przy tej odległości od ekranu.
Ale skoro tylko do filmów Blu raya lub dvd i gier to będzie extra :
Samsung 46 C 670
Panasonic 46G 20
Sony 46 HX 700
Toshiba 46 WL 753
JVC 47 Dv1
 

paju83

New member
46"

46" nie wiem czy nie za duzy przy Twoich gabarytach,chociaz wszystko kwestia gustu.Sam szukam czegos podobnego ,kupilem ostatnio sony kdl-46hx700 ale juz sie go pozbylem i chyba zakupie samsunga ue46c6500 lub tego 6000. Waham sie bo koledzy w forum propnuja nieco inne rozwiaznia, Toshiba, czy tez Sharp. Sam juz nie wiem...
 

rendar

New member
kupowałem ponad rok temu 46B7000, też czytałem forum i miałem mnóstwo obaw, jak do tej pory nie zauważyłem u siebie nierównomierności w podświetleniu matrycy, choć widziałem w innych modelach i wiem dokładnie jak to wygląda, widocznie zależy od modelu, w jednym jest to widoczne bardziej w innym mniej lub wcale, jeśli trafisz na dobrą cenę tego modelu to bierz, podobno na te modele jakaś obniżka miała być, sygnałem SD bym się tak nie przejmował, bo nie widziałem jeszcze żadnego modelu, na którym by taki sygnał odbierał znośnie, włącznie z plazmami, ale idzie się przyzwyczaić,
co do wielkości, to jak dla mnie wszelkie wzory są bez znaczenia, bo liczy się własne odczucie, mam ok 2,8-3m do tv i te 46'' wkrótce lądują w sypialni, 55'' bez zastanowienia bym teraz wziął

pzdr
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nic takiego nigdzie nie napisałem.
Kupisz to się przekonasz co znaczy skalowanie obrazu SD.
Są firmy które lepiej to robią .Właśnie dokładnie chodzi o to żeby się nie przyzwyczajać ale wybierać ku radości wzajemnej.
Najlepszy system to prezentacja w domu. Sam sprawdzasz na własne oczy i sam wybierasz wg własnych preferencji.
 

krzysklin

New member
ostatnia prosba o pomoc bo jutro kupuje, a mianowicie ktory wg was z ponizej wymienionych :

-samsung le46c750 ?
-ue 46b7000 ?
a moze ue46c6530?

Telewizor ma byc do ogladania i grania na ps3. 3D w tym pierwszym to tylko jako dodatkowy gadzet mialby byc.

 
Do góry