46 PFL 6007, zrywanie neta

matixxxx

New member
Witam
Posiadam tv jak w opisie, kupiony 3 miesiace temu. Ogólnie tv jest ok ,ale nie moge się przyzwyczaić do długiego włączania, i tego przed zakupem nikt nei mówi że nowe tv-smart są jak komputer wsio się musi załadować by płynnie działać.
Ale do rzeczy, mam tv podpięty przez wi-fi i co 15-20 minut mi wyskakuje komunikat " brak połączenia" i automatycznie wchodzi w panel wyszukiwania neta, którym mota-bene nie może się połączyć . Jak wchodze w reczne ustawienie odnajduje neta odrazu i się z nim łączy
, a automatycznie niechce. jest to bardzo denerwujące bo wyłączyć funkcji szukania się nie da a komunukat wyskakuje co chwilka
 

matixxxx

New member
Popatrze.
Dodam że dzieje się to raczej podczas oglądani a tv z pendrive lub przy dvd nie dzieje sie tak.

A czy ktoś wie jak to jest przed aktualizacja na przycisku "GUIDe" pojawiał się program lektroniczny EPG i działało to super sprawnie, po aktualizacji mam jakiś inny program i często ma problemy by wogóle otworzyć go ??
 

Tika

New member
Bez reklam
Popatrze.
Dodam że dzieje się to raczej podczas oglądani a tv z pendrive lub przy dvd nie dzieje sie tak.

A czy ktoś wie jak to jest przed aktualizacja na przycisku "GUIDe" pojawiał się program lektroniczny EPG i działało to super sprawnie, po aktualizacji mam jakiś inny program i często ma problemy by wogóle otworzyć go ??
w opcjach konfiguracji telewizora masz do wyboru czy chcesz Guide operatora czy za pomocą internetu
 

matixxxx

New member
Nio tak wsio ładnie podpiąć na kabel, ale nie po to wydałem tyle kasy bym teraz nie miał wyboru wyłączyć funkcje lub nie mieć władzy nad tv i wszystkie porty na kabel mam zajęte.
 

Tudov

New member
coz powiem Ci ze mam to samo z modelem 7007, net bezprzewodowo idealnei smiga wszedzie procz TV co jakis czas wyskauje okienko aby sie polaczyc bo stracil sygnal a router 1 m od tv, po kablu zero problemow, wgrany najnowszy firmware na router i tv , router wydaje sie byc dobrze skonfigurowany nie mam pojecia czemu tak jest moze cos umknelo, albo posportu ten tv z kazdym dniem jak go mam jest coraz bardziej smiesznym sprzetem za ktorego mozna by kupic w miary sensowny samochod ktory bylby na chodzie.
 

zalew76

New member
Też mam ten problem. Filmy z Ipli czy TVNPlayer hulają a na platformie hybrydowej co chwila komunikat o braku dostępu do sieci i niekończąca się próba połączenia.
 

misiekfu

New member
Niestety to chyba ten sam problem co we wszystkich Philipsach, skopany i niemiłosiernie badziewny soft :( I żaden serwis tu nie pomoże...
 

Tsubasa

New member
Bez reklam
Proponuję zmienić parametry w routerze:
Group Key Update Interval: 3600
Beacon Interval: 500ms przetestować też wartości 200ms, 100ms
DTIM Interval: 1 lub 3
Szyfrowanie sieci: WPA/WPA2 PSK AES
Zobacz zajętość kanałów wifi i zmień nr. kanału.
Wprowadź IP ręcznie dla testu wyłączając DHCP.

Czy jest coś wpięte w port USB w TV? sprawdź zachowanie jak nic nie będzie podpięte.
Przetestuj wifi łącząc się pod inny router, żeby wyeliminować problem z kartą wifi lub z routerem.
 
Do góry