46'', najlepsza jakość obrazu do PS3/PS4 i NC+ do 3000zł

konstant

New member
Witam,

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? - ok. 20m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? - ok. 2,5-3,5m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? - 2 osoby
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? - na wprost, jak również bokiem
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? - stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? - okno znajduję się na wprost telewizora :(
7.Jaki masz obecnie telewizor ? - Samsung 32 N71
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? - nie interesują mnie funkcje smart, jedyne na czym mi zależy to jakość obrazu na PS3 i w przyszłości PS4 oraz NC+ (głównie piłka nożna)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? - NC+
10.Jakie urządzenia ? - PS3/PS4, dekoder NC+ PACE 500gb
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? - ok. 3 godzin, w weekendy dłużej
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? - taką, która będzie dobrze odbijać światło
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? - dokument, sport
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? - nie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile godzin dziennie? - 1-2h
16.Preferencje co do marki? - brak
17.Preferencje co do wielkości? - 46,47 cali
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? - nic
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? - późne popołudnie i wieczór
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? - 3000 zł max.
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? - nie musi mieć w ogóle


Zamiast czytać wszystkie punkty napiszę w skrócie:

Zależy mi na sprzęcie który ma najlepszą jakość obrazu oraz niski lag input, w ogóle nie interesują mnie funkcje smart oraz 3d.
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
Jak dostaniesz, to masz model Philipsa 47PFL4007, z niemal input lagiem.
Jak trudno będzie dostać, to masz teraz bardzo fajne telewizory na wyprzedaży, tj. :
Sharp 46LE540
Toshiba 46TL938
 

kjarzyna

New member
Bez reklam
Przy takiej % ilości grania - obecny mistrz się nazywa Philips 47PFL 6008 i ma input lag na poziomie 24,6 ms
http://www.hdtv.com.pl/forum/philip...na-calym-swiecie-czy-tak-bedzie-w-polsce.html

Witam kiki

Na wstępie nadmienie ze pisze tutaj bez żadnych złośliwości z mojej strony. Prosze tylko o wyjasnienie.
Napisałeś ze ten Phil ma input laga ok 25ms. To cudowny wynik ktory sprawia ze tv wtaca do kregu moich zainteresowań jako że gram glownie w fpsy po sieci. Napisz prosze jaka metodą testowales to opóźnienie ?
Bo ja znalazlem takie oto info

Other things to consider One final problem with the 47PFL6008’s mostly excellent pictures is that the screen takes a bit longer to render them than we’d like – around 65ms, even if you use the Game or Computer picture presets and turn off as much processing as you can. This makes the Philips 47PFL6008 flawed as a gaming monitor.

I kolejne
Without putting the 55PFL6008 in to either Game or PC Mode in the Picture Menus, it returned quite horrific lag times in the 130-135 millisecond range. Minimising the background processing resulted in latency dropping to the mid 50 milliseconds, which is far more acceptable if quite a bit higher than some competing displays

Czy mozesz się wypowiedzieć w tej sprawie.
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
Witam kiki

Na wstępie nadmienie ze pisze tutaj bez żadnych złośliwości z mojej strony. Prosze tylko o wyjasnienie.
Napisałeś ze ten Phil ma input laga ok 25ms. To cudowny wynik ktory sprawia ze tv wtaca do kregu moich zainteresowań jako że gram glownie w fpsy po sieci. Napisz prosze jaka metodą testowales to opóźnienie ?
Bo ja znalazlem takie oto info

Other things to consider One final problem with the 47PFL6008’s mostly excellent pictures is that the screen takes a bit longer to render them than we’d like – around 65ms, even if you use the Game or Computer picture presets and turn off as much processing as you can. This makes the Philips 47PFL6008 flawed as a gaming monitor.

I kolejne
Without putting the 55PFL6008 in to either Game or PC Mode in the Picture Menus, it returned quite horrific lag times in the 130-135 millisecond range. Minimising the background processing resulted in latency dropping to the mid 50 milliseconds, which is far more acceptable if quite a bit higher than some competing displays

Czy mozesz się wypowiedzieć w tej sprawie.

Mierzenie input lagu za każdym razem wypada inaczej, ze względu na to, iż dochodzi jeszcze realna różnica w opóźnieniu matryc między badanymi produktami, opóźnienie przysyłu danych.
Kikiemu i na różnych forach wychodzą zazwyczaj stabilne liczby - 40,50,100,200.
Natomiast kiedy znajomy testował to z laptopem - wychodziły mu raczej wyniki raczej mniej okrągłe.
Ogólnie - o ile tv ma input lag poniżej 50ms, nadaje się nawet do sieciowych gier (u siebie na 50ms bez problemów DOTA2 bez żadnych opóźnień w dynamicznych akcjach :) )

PS : Trochę stary, ale nadal trochę pasujący artykuł :
http://80pih.wordpress.com/2009/09/30/jak-zmierzyc-input-lag-i-jak-dlugo-on-trwa/
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
Średnio. Dostajesz 4cale więcej, a tracisz matrycę 100hz. Pozatym nie widziałem tego Panasia jeszcze poniżej 3500, poza sklepami internetowymi :p
 

konstant

New member
Waham się między Toshibą 46TL938G a Philipsem 47PFL5008.

Czy Phil jest warty dołożenia prawie 1000zł ? Kusi mnie ambilight, ale tysiak piechotą nie chodzi.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale różnica jest nie tylko w Ambilight.
Masz jeszcze bardzo niski input lag, masz naprawdę dobre podświetlenie matrycy, dobrą czerń w klasie cenowej i płynność oraz skalowanie. Ale masz też multimedia których nie ma Toshiba.
W sumie masz kilkaset widegetów, masz aplikacje do sterowania z urządzeń przenośnych, multi-room, DVBS2, 3d vOOx ,Simply share, wifi miracast.
Ale ambilight dodatkowo wynagrodzi Ci wszystko.
 

darekUFO

New member
Ja zastanawiałem się między philips pfl6008 i pfl5008, ostatecznie wybrałem 6008 ze względu na matrycę 100Hz(uważam, że to bardziej przyszłościowe rozwiązanie od 50Hz). Model pfl5008 to niższa wersja 6008 i za dużo ci o nim nie powiem, ale 6008 mogę ci z pewnością polecić(mam nadzieję, że żadne "niespodzianki" nie skłonią mnie do zmiany zdania).

PS. Na moim pfl6008 gram na xbox 360, ale niestety nie przez internet, ale w normalnej grze nie odczuwam opóźnienia w reakcji. Jak masz jakieś pytania to pisz.
 
Do góry