46''+ max 3,5k zł; Tv dla starszych osób

Eragon

Member
Witajcie !

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 4,1 x 4,3m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 4m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2 Zazwyczaj
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Wprost. Ew. nieznacznie z boku.
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisiec... dolna krawędź na wys. 1,3m
6.Jak słońce świeci w pokoju ? Okna po lewej stronie tv, zachód.
7.Jaki masz obecnie telewizor ? LG 37LH3000
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Doskonały obraz, dźwięk przyzwoity.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? TV kablowa, cyfrowa.
10.Jakie urządzenia ? DVD, PS3. Może kiedyś PS4 :)
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 6-8
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Matowa - chyba lepsza ;]
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Informacyjne, podstawowe.
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Nie.
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Max 5%.
16.Preferencje co do marki ? Sony, Panasonic, Philips.
17.Preferencje co do wielkości ? Sugerowałem 42'' ale dziadek obstawia conajmniej 46''
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? Czas uruchamiania, zmieniania kanałów. Smużenie, niewyraźne litery.
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Działa prawie ciągle ;p Z minimalnym postawieniem na wieczór.
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3000 zł. Przy wielkich bólach do 3500...
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? 3D niepotrzebne. Jeśli Tv może byc tańszy to bajer zbędny.

Większy opis sytuacji:

Dlaczego nowy TV?

W małym nie widzą literek(np. taki pasek dolny na TVN24-Stacji która będzie bardzo często grana)
No i Tv już mały... choc sprawny. Długo zmienia kanał - 3s.

Kto wybiera tv + opinia..

Wnuczek ;) Ale rzecz jasna dążę do perfekcji. Z początku miałem poprostu zamiar kupic Samsung... bo to pewna firma, ale jak się naczytałem ile oni tam bajerów wsadzają(machanie rączkami, głos) to odechciało się.
Możecie myślec że jak seniorzy to średni tv można im kupic, ale jednak chcę by był jak najlepszy.
Poza tym gdy nowy TV, to grzechem byłoby nie podłączyc do niego konsoli i zobaczyc jak się sprawuje prawdziwa MOC. Ale z racji że nie będzie głównie do gier... to nie trzeba brac tego pod uwagę ;). Najczęściej na nim będą nasze polskie seriale i tvn24itp.

Co już wynalazłem...
PLAZMA - to jest problem. Jak czytam że sprzedawcy wciskają lcd led, a plazme pomijają... to zaczynam na nią nabierac ochoty;) Ale... jak wspomniałem, TV działa bardzo dużo czasu, mnożąc to wszystko... No rozumiecie. Strach.
Panasonic 42ST60 - oczywisty wybór. Jednak nie ma rozmiaru 46! Tak jakby więc odpada. 55'' za dużo. I napewno cena ogromna. No chyba że jest jakaś inna plazma...

LCD LED - Tutaj zaczyna się zabawa. Samsung - napisałem jaką mam opinię. No chyba że są te nowsze modele, lepsze. Ale po co mi kombajn... gdy stawiam na jakosc. A wszędzie wciskają teraz SMART...

Toshiba - nie akceptuję tej firmy w kwestii TV.
I innych chińskich również nie...
Najbardziej "napaliłem się" na TV z Ambilight, czyli:
Philips 47PFL5008H
Philips 47PFL6008K
Ale to tylko Ambi po bokach. Niezbyt fajna opcja.
Zdecydowanie lepszy jest Philips 42PFL7008K.
Ale rozmiar.... i cena nawet dla 42 jest duża.
Tutaj pytanie do Was specjalistów, czy spodziewacie się obniżki ceny TV na nowy rok?Kiedy? O ile?

Nie lubiane Samsungi:
Samsung UE46F6270
Samsung UE46F6500

Oraz na koniec Sony, mam zapisany tylko jeden TV, może ktoś poda inny? Przez neta można wyrwac za 3000 tysiące.Wygląda bardzo obiecująco. SONY KDL-47W805


Liczę że ktoś doszedł tu do końca, pozdrawiam i proszę o opinię Waszą ;)
 
Ostatnia edycja:

daniel_l81

New member
W kwestii wielkości słuchaj dziadka, przy takiej odległości 46'' to na prawdę minimum.

Wg mnie, to z plazmami daj sobie spokój. Dziadek zaoszczędzi na prądzie, nie będzie mu nic buczeć, czy wypalać, a spokojnie dla zwykłego śmiertelnika obraz z LCD LED wieczorami nie jest wcale straszny.

W cenie 3-3,5 tyś. myślę, że warto zainteresować się TV PanasonicTX-L47ET60E, bo SONY KDL-W805a jest w okolicach 3,9 tys.

Philipsy, LG czy Samsungi w tej cenie, jakoś do mnie nie przemawiają. Philips nawet odstrasza, pomimo Ambilight, które mnie bardziej rozpraszało niż zachwycało :)

Ja kupując swojego SONY brałem także pod uwagę fakt, że producent dawał gwarancję 5-lat, co może świadczyć o tym, że jest bardziej pewny swoich TV.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja bym został z tym co masz pierwsze na myśli.
Philips 47PFL 6008 z ambilightem będzie extra wyborem.
 

SMAUG

New member
JA uważam że KDL-50W685A będzie najlepszym wyborem. Nie ma 3D ale ma zdecydowanie lepszy kontrast i czerń od modeli na IPS.
 
Do góry