46'' do 4,5 tys. - sharp vs reszta

john1412

New member
witam nastawilem sie bardzo na sharpa le700e z uwagi na full led ale po przewertowaniu forum mam już mętlik w głowie. czy za tę cenę sharp to najlepszy wybór. bede oglądał głównie cyfrowy polsat moze troche divx
 

Ares78

New member
Nikt Ci nie powie co jest najlepszym wyborem, każdy ma inne postrzeganie obrazu i tak dla jednej osoby naturalne kolory to plus dla innej minus bo wolą np. trochę przejaskrawione. W okolicy 4000zł możesz zwrócić na popularny model ex500, nie ma podświetlenia diodami, ale czerń i kolory są na bardzo dobrym poziomie.
 

yanky

New member
Moment tuż przed podjęciem decyzji o zakupie TV jest najprzyjemniejszym "momentem" zakupów. Jak już coś kupisz to czytając dowolne forum będziesz mieć 1500 wątpliwości co do sensu wybrania tego czy innego modelu. Wiem co piszę, bo ja doświadczyłem tego uczucia już 3 razy. Wszystko pięknie, aż nagle ktoś napisze, że Twój model to taki sobie, bo coś tam i coś tam .... Kup to co Ci się podoba i na co masz kasę. I jeszcze jedna sprawa. Oko (a może głowa) szybko przyzwyczaja się do wielkości ekranu. Najpierw kupiłem 37", potem 42" a teraz mam 46" i już "widzę", że wcale nie jest to za dużo.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Model Sharpa obecnie 46LE 705 to jedyny model w klasie z pełnym podświetleniem LED.
YouTube - Sharp LED Uncovered
Jest to równomierne podświetlenie matrycy.
Dzięki czemu nie plam na ekranie.
http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/46027-sharp-lc-40le700e-test-otwarty.html

X-Gen Panel
W porównaniu z konwencjonalnym panelem Advanced Super View Panel, nowy panel X-Gen odznacza się wyższym wskaźnikiem apertury, umożliwiającym łatwiejsze przejście światła przez panel. To w wysokim stopniu pomaga uzyskać wysoki współczynnik kontrastu przy niższym zużyciu energii.
024_P1060237.JPG



Wynik bardzo dobry w ustawieniu GRY - 20 ms
021_P1060173.JPG


Ekologiczne sterowanie obrazem
Funkcja analizuje sygnał, żeby zoptymalizować sterowanie jasnością podświetlenia i
jakość obrazu, odtwarzając wysokiej jakości obrazy przy niskim zużyciu energii.
022_P1060056.JPG


Tryb oszczędzania energii
Modele serii LE charakteryzuje najnowsza ekologiczna konstrukcja z dedykowanym
przyciskiem ECO na pilocie, który umożliwia użytkownikowi wybór pomiędzy dwoma
poziomami oszczędzania energii: standardowym i zaawansowanym. Ustawiony poziom
oszczędzania energii może przyczynić się do zmniejszenia całkowitego zużycia energii.
023_P1060057.JPG


048_P1040588.JPG


No i wreszcie hit - skośna płynność jest fantastyczna. Wiele wyżej notowanych ekranów nie zanotowało takiego wyniku.
022_P1060313.JPG



Również kąty boczne nie gubią kolorów.
006_P1060342.JPG


Myślę że sporo argumentów jest ZA.
 

fero323

New member
i również sporo przeciw :>

Każdy tv ma zalety i wady ale mówiąc tylko o zaletach daje się nie do końca prawdziwy obraz
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wady :
kąty pionowe słabe
szara czerń z kątów bocznych
konieczna kalibracja obrazu
brak wyposażenia Ethernet (LAN)


Zalety:
dobre skalowanie w SD
extra współpraca przy sygnale blu raya
świetna paleta nasycenia kolorów - nowy system piksela
rewelacyjne przejścia tonalne
znakomita współpraca z komputerem
równomierne podświetlenie matrycy
rewelacyjna czerń przy oglądaniu w dzień lub przy włączonych światłach.
rewelacyjna ostrość
oszczędność energii - nr 1 na rynku

http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/46027-sharp-lc-40le700e-test-otwarty.html
Jak znasz inne - chętnie się dowiem.

No i zaprezentuj podobne zalety konkurencji w klasie cenowej :blagam:
 

kapsell

New member
Bez reklam
Moja rada - kieruj sie raczej selekcja pozytywna. Szukaj tych cech ktore sa dla ciebie najwazniejsze. KAZDY tv ma jakies wady i w ten sposob zawsze bedziesz mial obiekcje.
 
Do góry