46" czy 50"-pomocy

kima2

New member
Witam
Czytam i czytam i decyzja podjeta--plazma panasonic.Kłopot polega na wielkości-w sumie mam duża rozpietość odległosci ogladania od 2,5m do6m i kusi 50" ale czy nie za duzy?.Moje wątpliwosci to kwestia gier z ps3,film wiadomo można z 4,5,6 ale podczas grania odruchem jest byc blisko ekranu by wszystko dokładnie widziec--i teraz obawy czy z odległosci 2,5m widać jakies niedoskonałosci obrazu podczas gry?jeżeli tak to chyba 46 bardziej wskazany---pomocy!!prosze!!piszcie wasze doświadczenia.
 

SURTU

New member
46 cali pokazuje mnie błędów jak słaby sygnał, jeżeli myslisz o graniu i masz dekoder cyfra + hd lub coś takiego to ja polecam lcd dużo fajniej widać ostrości, na ps3 bajka plazma nigdy tego nie odda pozdrawiam
 
Mam Samsunga PDP 50A656. Też miałem dylemat 46" czy 50". Na marginesie wybierałem pomiedzy Panasonicem 46PY80 a w/w Samsungiem. Wybrałem 50" i nie żałuję. Wręcz odwrotnie. Oglądam z 3,4 m, gry 2,5 m i jest OK. Pytasz wprawdzie o rozmiar i decyzja podjęta zatem zdajesz sobie sprawę że Panasonic ma "ostrą" biel i przy dłuższym graniu z małej odległości oczy mogą się zmęczyć. Jeżeli masz możliwość to weź 50". Panele z biegiem oglądania "kurcza się".
 

kima2

New member
Dzięki za zabranie głosu.Dziś znowu byłem w sklepie liczyłem kafelki na podłodze by okreslić wymiary pokoju(jak ktoś obserwował miał niezły ubaw:D ) i z 5-6m 50" wcale nie takie wielkie.Z tego co tu zaobserwowałem zazwyczaj stwierdzacie po zakupie 46" mogłem brać 50",wiec przewaga rośnie na strone 50"(żona usilnie na 46--ale nie poddaje się:) )Co do lcd z całym szacunkiem--ten temat przerabiałem--jestem zwolennikiem jak najbardziej naturalnego obrazu i podziękuje za plakatowe farby na ekranie lcd.Do smoka--powiedz prosze jak oceniasz obraz podczas gry na ps3 i czy miałeś porównanie do 46"?czy były jakieś widoczne różnice?dzieki z góry.
 
Tak, trzymaj się tych 50”. Co do żony, jeżeli cię to nie urazi, proponuję jej powiedzieć że cena była jak za 46” a te dodatkowe 4” były w promocji.

Takich porównań nam trzeba - jestem zwolennikiem jak najbardziej naturalnego obrazu i podziękuje za plakatowe farby na ekranie LCD. Też tak uważam.

Niestety nie mam doświadczeń z panelem 46” i nie jestem w stanie porównać 46” do 50”. Powiem tak, pomieszczenie w którym oglądam ma 4,5 m x 5,5 m. Oglądam na krótszej osi. Wybór zaczynałem od 42” i prawie byłem zdecydowany. Jednak doszedłem do wniosku że te dodatkowe 4” nie zrobią różnicy, tym bardziej że padały opinie że 46” to max na odległość z której będę oglądał (3,4 m). To że mam 50” to zbieg okoliczności. Na Panasonic 46PY80 czekałem 3 tygodnie i wreszcie dowiedziałem się że są z nimi spore trudności. Alternatywą był Samsung, a ponieważ nie robił 46” plazm padło na 50”. Powtórzę jeszcze raz, nie żałuję. Moja konsola to nie PS3. Zatem tu ci nie podpowiem. Jeżeli chodzi o gry to są osoby na forum które poszukują TV specjalnie pod granie na PS3, proponuję ci poszukać odpowiedzi na twoje pytania w dziale forum poświęconemu PS3. Nawet gdybym obecnie posiadał PS3 to moim TV jest Samsung PDP 50A656 a ty planujesz zakup Panasonica. Panasonic i Samsung to dwie różne plazmowe „filozofie” technologiczne. Panasonic ma odrębną politykę, Samsung stawia na coś innego. Mam w tym miejscu na myśli w szczególności projekcję obrazu. Mając to na względzie moja prawdopodobna opinia mogłaby by być nacechowana relatywizmem.
 

broda1725

New member
Bez reklam
smok-wawelski napisał:
...ty planujesz zakup Panasonica. Panasonic i Samsung to dwie różne plazmowe „filozofie” technologiczne. Panasonic ma odrębną politykę, Samsung stawia na coś innego. Mam w tym miejscu na myśli w szczególności projekcję obrazu...

smoku czy mógł byś to rozwinąć ? w czym są te różnice ?
 

kima2

New member
No i zamówiony panasonic 50PZ800--smoku masz w tym swój udział :) jutro dostawa,jestem ciekaw jak to będzie wyglądało na scianie w pokoju--a co najważniejsze jaki obraz będzie prezentować--pozdrawiam
 
Najważniejsze, żebyś był zadowolony. Po wybranym modelu mniemam że tak będzie.
Od tygodnia mam PS3. Kupiłem jako "przejściowy" odtwarzacz BR. W pudełku była gra Killzone 2. Po odpaleniu intro przekonałem się co potrafi PS3 w duecie z Samsungiem PDP 50A656. Jakość, odwzorowanie obrazu - można pisać w samych superlatywach. W tym miejscu muszę powiedzieć że opinie osób typu "plazma nie nadaje się do grania na PS3" należy traktować jako opinie nietrafne. Pozostaje mi wyrazić przekonanie że miałeś okazję już to sprawdzić i twoje spostrzeżenia są zbieżne z moimi.

@broda1725
to ze nie odpisywałem na twoje pytania miało dwie przyczyny. Po pierwsze kierowałem się tym że kolega kima2 założył wątek w sprawie rozmiaru panela, rozwijanie dyskusji w sprawie różnic pomiędzy plazmą Samsunga i plazmą Panasonica byłoby pisaniem nie na temat. Po drugie kolega kima 2 wyraźnie zaznaczył ze decyzję podjął i będzie to plazma Panasonica (co jak widać zostało zrealizowane), zatem rozwijanie problematyki użytych przeze mnie sformułowań mogłoby negatywnie wpłynąć na podjętą przez niego decyzję. Jak widać wstrzemięźliwość w zakresie wypowiedzi okazała się skuteczna i zamiar przeszedł w czyn.

Panasonic i Samsung to dwie różne plazmowe „filozofie” technologiczne. Panasonic ma odrębną politykę, Samsung stawia na coś innego. Mam w tym miejscu na myśli w szczególności projekcję obrazu. Tak. To moje słowa. To stwierdzenie ogólne jednak oddające fakt różnic pomiędzy plazmami tych dwóch producentów. Gdyby różnic nie było to albo wszyscy kupowaliby Samsunga albo odwrotnie. I nie chodzi mi o ocenę w kategorii lepszy lub gorszy. Mam tu na myśli szereg indywidualnych cech określonego modelu które mogą determinować podjęcie decyzji o jego zakupie u potencjalnego nabywcy. Nie mam nic przeciwko Panasonicowi. Jednak w moich oczach to Samsung PDP 50A656 jest tym co najbardziej mi odpowiada. Podsumowując, to jaki model określonego producenta zostanie zwycięzcą w oczach kogoś innego, leży w sferze indywidualnych upodobań i warunków nabywcy. Jeżeli jesteś w dalszym ciągu zainteresowany szczegółami polecam tematy w dziale plazm Samsunga, gdzie parę razy wypowiadałem sie m.in. na temat bieli.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Smoku rozumie cię znakomicie, kima 2 już zakupił plazmę ja nadal się zastanawiam co do marki choć bardziej podchodzę do panasa (mniejszy pobór prądu niż samsung) zastanawiam się też czy full czy hd ready choć full będzie pobierał więcej prądu. Odległość oglądania to tak jak wspominałem ok 2-2,5m, telewizja N i filmy dvd i divx.
Powiedz jakie są te różnice w obrazie miedzy samsungiem a panasem wady i zalety i jakie polecasz plazmy samsunga w rozmiarze 42''.
Bede bardzo wdzięczny ;)
 
Jeżeli Panasonic tylko dlatego że mniejszy pobór prądu to proponuję się zastanowić. Na tym forum można znaleźć opinie że jeden producent podaje wartości uśrednione a inny producent podaje wartości maksymalne, stąd różnice. Kwestia używania urządzenia. Jak będzie służyło jako kolejna lampa w pokoju zużycie prądu z pewnością nie będzie małe. Wielu jest takich co narzekają jakie to zużycie będzie wielkie a w ostatecznym rozrachunku kupują te TV. Ja sie nie zastanawiam ile kWh zużyje mi nowa pralka czy lodówka, pralka ma prać a lodówka chłodzić. Ciekawe czy ci co tak martwią się o zużycie prądu kupują samochody z silnikami 700 ccm - bo mniej benzyny palą.

Sprawa full hd i hd ready. Na forum czytałem opinie że z tej odległości jaką masz nie dostrzeżesz różnicy. Ja to widzę w taki sposób. Kupiłem full hd ponieważ chcę korzystać z tej technologii korzystając z różnych źródeł sygnału HD co konsekwentnie czynię i jestem zadowolony.

Zrezygnowałem z Panasonica nie dlatego że miał wady. Powiem tak, to Samsung mnie przekonał. Kwestia wady lub zalety to sprawa dalece umowna. To co dla jednego jest wadą dla kogoś innego niekoniecznie tą wadą być musi.
W szczególności w tak niewymiernych kwestiach jak obraz czy dźwięk. Dla mnie Panasonic ma "ostrą" biel a Samsung ma "łagodną" biel. Ta łagodna biel bardziej mi odpowiada. To moje zdanie, ktoś może mieć odmienne itd., itp. Dyskusja może nie mieć końca, dlatego najlepszym argumentem w podejmowaniu decyzji są obrazy przesyłane przez nasze oczy. Choćby dlatego, że to ty będziesz oglądał TV który kupisz a nie "osoba doradzająca".
 

broda1725

New member
Bez reklam
Masz całkowitą racje, dziękuję bardzo za wyczerpującą odpowiedz, a powiedz mi jeszcze z Sama jakie plazmy polecasz w wielkości 42" ? z tego co wiem to 451 ma 100hz, 551 już nie a natomiast 656 ma. Co owe 100hz daje w plazmie, czy coś podobnego jak w telewizorach CRT, że zmniejsza się dokuczliwość mrugania obrazu ? czy jak w LCD np. obraz staje się płynniejszy aż nadto i daje nie naturalny obraz
 
Samsung wprowadza nazewnictwo stosowanych technologii w produkowanych TV. Równolegle nie prowadzi stosownej polityki informacyjnej. To moje zdanie. Ma to znaczenie m.in. w odniesieniu do technologii Real 100 Hz i 100 Hz Dual Scan. W czym rzecz: http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=29636

Ja w moim TV mam 100 Hz Dual Scan - na papierze. Co to faktycznie daje i czy są różnice? Wracamy do kwestii weryfikacji przez twoje oko. Generalne opinie o technologii 100 Hz są takie, że plazma potrzebuje jej w mniejszym stopniu niż LCD. Jak 100 Hz działa w plaźmie i z jakim skutkiem. W moim TV włączam i wyłączam różne "polepszacze" i nie ma tak że cały czas mam jedne ustawienia. Jak widzę że jakość obrazu wymaga moim zdaniem zmiany wchodzę do menu i zmieniam.

Dla mojego oka plazma ma bardziej naturalny obraz niż LCD. 100 Hz ma w założeniu wprowadzić nową jakość w szczególności przy dynamicznych scenach. Jedni narzekają że 100 Hz tylko przeszkadza, że nie da się tego wyłączyć, że powoduje efekt "tęczy" http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=33724 itd. Zobacz też do tematu http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=27100. Od jakiegoś czasu toczy się dyskusja właśnie na temat działania technologii 100 Hz w trybie "telewizyjnym" 50 Hz i "komputerowym" 60 Hz. Najlepiej samemu sobie to sprawdzić. Ja z mojego TV jestem zadowolony. Właśnie o to chodzi, żeby być zadowolonym. A wady, wszędzie są, rzecz w tym żeby znaleźć produkt który w twoich oczach będzie miał przewagę zalet nad wadami.
 

kima2

New member
Witam-widze że temat dalej żyje co cieszy.Tv dojechał zgodnie z ustaleniami--tu podziękowania dla RTVEUROAGD wszystko sprawnie bez probemów z wniesieniem do domu;).Pełen obaw po odczekaniu 2h odpaliłem--i ja juz teraz moge podsumować ten tv stwierdzeniem że jakby mógł mówic to by powiedział"daj mi odpowiedni sygnał,materiał a ja ci pokażę co potrafie".Mam sygnał z polsatu nasze 1 i 2 wiele do życznia ale już polasat czy tvn jest ok--fakt daleko do jakosci discovery hd tu ten tv rozwija skrzydła i już buzia się sama smieje jest super,a jak odpaliłem ps3 blu-ray wrażenie głębi obrazu jest szokujace nowe wrażenia z oglądania tv.Jestem mile zakoczony obrazem,wiedziałem że będzie dobrze ale przerósł oczekiwania jest rewelacja i mówie to szczerze nie dlatego że go mam.Ja nie wnikałem w techniczne zawiłości--technologie--poprostu wiedziałem że plazma daje wiarygodniejszy obraz niż lcd.Postanowiłem wybrać Panasonica bo mam zaufanie a co do obrazu hm...myśle że jest tak szeroki zakres ustawienia obrazu że każdy znajdzie swoje ustawienie.Przy opcji dynamiczny trzeba zejść z nastawą bo bolą oczy,obraz jest ostry ale przydaje się w słoneczny dzień i to bujda że nie idzie patrzec jest ok.Jestem zadowolony i zaskocze smoka--żona stwierdziła że wcale nie jest wielki i nastepny będzie wiekszy--nie zrozumie tych kobiet nigdy;) ale to chyba też zasługa jakości obrazu jaki prezentuje ten tv.pozdrawiam
 

broda1725

New member
Bez reklam
qwert fajna stronka mi wyszło że przy mojej zamierzonej odległości powinienem mieć już 50 lub 58 " :shock: szkoda tylko że nie jest tam uwzględnione czy HD Ready czy Full HD materiał.
 

qwert

New member
Masz rację, żródło nadawania też powinno być uwzglednione, SD, hdridy czy Fhd, przez to "ten programik" jest mało fachowy.
U mnie przy 50' plazmie wyszła odległość 187cm, czyli zakładają że jak plazma to musi być Full hd
 
Do góry