46-50

tolkapon

New member
Witam.
Potrzebuje pomocy przy decyzji.
Szukam telewizora 46-50 cali, zależy mi głównie na jakoś obrazu, aktualnie głównie korzystam z cyfrowej naziemnej tv, nie potrzebuje rozbudowanego smarta bo do tego mam laptopa i tablet.
Zastanawiam się czy w codziennym użytkowaniu zobaczę różnicę pomiędzy Sony KDL-50W656A a mniejszym modelemSONY KDL-47W805.
W salonie odległość do TV jest około 4m. Czy te 3 ale będą robiły różnice.
Może macie jakiś inne propozycje w cenie około 3.5tys.
Pozdrawiam
 

theblock

New member
Zauważysz różnicę w znacznie wyższym kontraście i poziomie czerni modelu W656. W805 zapewni szersze kąty widzenia i umożliwia włączenie sztucznych upłynniaczy obrazu + lepsze wyposażenie i 3D.
 

tolkapon

New member
czyli jeśli kanapę mam na wprost Tv i jakieś 4 metry odległości i nie planuje oglądać 3d to lepszym wyborem będzie większy tańszy 50w656A niż 47W805 ?
A z czego wynika ta różnica w kontraście i czerni?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Brałbym zdecydowanie większy telewizor.
I tak Ci się "skurczy" po pewnym czasie.

Tyle że sięgałbym po model z matrycą 100Hz.
Czyli Panasonic 50ET60
 

theblock

New member
czyli jeśli kanapę mam na wprost Tv i jakieś 4 metry odległości i nie planuje oglądać 3d to lepszym wyborem będzie większy tańszy 50w656A niż 47W805 ?
A z czego wynika ta różnica w kontraście i czerni?
Moim zdaniem 50" to minimum dla 4m. Różnica wynika z zastosowanych matryc - VA w W656 i IPS w W805. Panasonic 50ET60 będzie miał ten sam problem co W805, czyli brak głębi w ciemnych scenach, czego nijak nie da się zkompensować oglądając treści w warunkach mocno umiarkowanego oświetlenia.

Panasonic TX-L50ET60B review from the experts at whathifi.com
 

tolkapon

New member
OK. Czyli do zwykłego oglądania głownie cyfrowej naziemnej wziąć tanszego Sony 50W656A a do zaoszczędzonej kasy dołożyć trochę i dokupić jakiś soundbar ;)
 

theblock

New member
W sklepie możesz zobaczyć różnicę w kątach widzenia i płynności obrazu, ale różnice w kontraście i poziomie czerni zobaczysz dopiero wieczorem w domu po przygaszeniu świateł.
 

SDman

Banned
A w tych cenach tylko Panasonic ma matryce 100hz?
Musze zobaczyć w sklepie czy zobaczę różnicę w obrazie.

Witam,
dla Ciebie jest Samsung 46F6500 lub jego pochodne. Ma natywne 100hz.
As w rękawie Samsunga to smart TV, TVN player , Ipla, Iplex plus, Cineman.vod, vevo -muza bez reklam Polskie radio internetowe i masa innych.

Konkurencja dla wszystkich tutaj wymienianych to PDP np ST60 ale to inna bajka.

Pozdr
 

tolkapon

New member
Czyli z według theblocka sony 50w656a będzie miał nieznacznie lepszą czerń i kontrast od pozostałych.
Kąty nie są dla mnie takie ważne po kanapę mam idealnie na wprost.
Zastanawiam się czy przy braku 3D i nie oglądaniu sportu ma dla mnie znaczenie czy jest to 200Hz czy 400Hz
 

SDman

Banned
Czyli z według theblocka sony 50w656a będzie miał nieznacznie lepszą czerń i kontrast od pozostałych.
Kąty nie są dla mnie takie ważne po kanapę mam idealnie na wprost.
Zastanawiam się czy przy braku 3D i nie oglądaniu sportu ma dla mnie znaczenie czy jest to 200Hz czy 400Hz

Tak trochę na zdrowy rozsądek, czy uważasz, że model W656 jest lepszy
od W805 bo wartości kontrastu są większe?

W firmie Sony nie pracują idioci -zapewniam.

Pozdr.
 

trek21

Member
Witam,
dla Ciebie jest Samsung 46F6500 lub jego pochodne. Ma natywne 100hz.
As w rękawie Samsunga to smart TV, TVN player , Ipla, Iplex plus, Cineman.vod, vevo -muza bez reklam Polskie radio internetowe i masa innych.

Konkurencja dla wszystkich tutaj wymienianych to PDP np ST60 ale to inna bajka.

Pozdr
czy uważasz, że lepiej kupić plazmę niż LED?
 

tolkapon

New member
Chodzi mi o to że może jest lepszy dla mnie, bo jeśli nie potrzebuje 3D ani internetu , sterowania głosem cz innych bajerów a zleży mi na ładnym obrazie to może lepiej kupić 50W656 niż 46W805.
A co do "mądrości" SONY to nie mam powątpiewa, ale ich głwnym celem jest zyski i często pewne bajery i dodatki mają na celu tylko podbicie ceny i prześcignie z konkurencją by nie stracić rynku a dla zwykłego w codziennego oglądaniu nie maja znaczenia poz świadomości właściciela że ma nowszy lepszy TV
 

SDman

Banned
Chodzi mi o to że może jest lepszy dla mnie, bo jeśli nie potrzebuje 3D ani internetu , sterowania głosem cz innych bajerów a zleży mi na ładnym obrazie to może lepiej kupić 50W656 niż 46W805.

Musisz koniecznie znaleźć czas pojechać do SC i poprosić o podłączenie W656 i W805,
dopiero wtedy będziesz wiedział o czym piszę.
Proponuje od razu zakup Blu Samsunga BD-F6500 będziesz zachwycony bo to
jakość i przyjemność korzystania ze Smart TV.

czy uważasz, że lepiej kupić plazmę niż LED?

Jest wiele czynników, z którymi musisz się zapoznać -zapraszam do wątku o ST60.
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...acja-plazm-panasonica-puka-glosno-do-286.html
Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

trek21

Member
Jest wiele czynników, z którymi musisz się zapoznać -zapraszam do wątku o ST60.
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...acja-plazm-panasonica-puka-glosno-do-286.html
Pozdr.
zaczalem go czytac jednak 300 stron nie dam rady. w sumie zaczałem się zastanawiać nad dwoma LED: SAMSUNG UE46F6770 lub Sony 47W805, ale także plazmą PANASONIC TX-P50ST60E.

W sumie boję się trochę, bo w salonie mam dużo okien i przez to może być czasami problem z oglądaniem. oraz czy dalej to zużycie prądu jest dalej znacznie wyższe? TV chce używać pod kablówkę, funkcję SMART, PS3 oraz oglądam dużo filmów DVD, BR, etc.

Co z tego byś wybrał?
 

SDman

Banned
zaczalem go czytac jednak 300 stron nie dam rady. w sumie zaczałem się zastanawiać nad dwoma LED: SAMSUNG UE46F6770 lub Sony 47W805, ale także plazmą PANASONIC TX-P50ST60E.

Co z tego byś wybrał?
Osobiście sporo selekcji się odbyło w zeszłym roku aby znaleźć następce wysokiej serii Philipsa 42PFL9664.
Poprzeczkę staruszek zawiesił mega wysoko, technologia nie LCD-LED, a LCD-CCFL nie wypalała oczu, nie miała cloudingu itd.
Zawsze wydawało mi się, że 9664 ma bliżej do PDP niż LCD-LED.
W domu (3 dni) na bezpośrednim porównaniu odparł Samsunga F6500 na matrycy AUO w 50" -taki chciałem.
Kolejną szansę dałem 50ST60 -tutaj po 3 dniach testów wiedziałem, że to jest następca świetnego TV.

Dlaczego nie sprawdzałem drogich LCD - bo też nie są pozbawione wad i kosztują średnio 2x więcej.
Wiadomo Samsung 6770 będzie miał lepszy smart TV od ST60, ale jest rozwiązanie
w postaci BD-F6500 -tak mam.
Będzie też w słonecznym pokoju konkurował z gwiazdą -kto świeci mocniej.
ST60 jest i tak bardzo jasna jak na PDP.
Pobór energii oczywiście masakruje PDP.
UWAGA 50F6500 brał ok. 44W - 50ST60 ok. 120-150 -średnio.

Ale jak za oknem pochmurno, lub jak już świeci nasz satelita -zaczyna się uczta dla oczu.

Migotanie -jest oceniam na ok 0,5% w skali całego oglądania czyli sceny z białym tłem najczęściej reklamy (nie mylić ze sportami zimowymi).

Powidoki są -tak to zmora PDP -trzeba uważać.
Są dzieci w domu -PDP odpada.

Myślę, że pomogłem lub namieszałem -jedno i drugie z pożytkiem dla Ciebie.

Pozdr.
 

trek21

Member
Powidoki są -tak to zmora PDP -trzeba uważać.
Są dzieci w domu -PDP odpada.

Myślę, że pomogłem lub namieszałem -jedno i drugie z pożytkiem dla Ciebie.

Pozdr.

Możesz mi napisać o co chodzi z dziećmi? aktualnie nie mam, ale kto wie, co będzie za 2-3 lata.

A powidoki to znikaja z czasem czy jak to wyglada?

poza tym masz moze doswiadczenie jak to graniem na konsoli? bo obecnie gram na monitorze Samsung L27B300, który służy jako telewizor także.

sorry, ale jestem strasznie zielony w temacie, a chciałbym kupić coś dobrego.

a to zużycie na rachunku za prąd jest odczuwalne?
 

dawram

New member
Możesz mi napisać o co chodzi z dziećmi? aktualnie nie mam, ale kto wie, co będzie za 2-3 lata.

A powidoki to znikaja z czasem czy jak to wyglada?

poza tym masz moze doswiadczenie jak to graniem na konsoli? bo obecnie gram na monitorze Samsung L27B300, który służy jako telewizor także.

sorry, ale jestem strasznie zielony w temacie, a chciałbym kupić coś dobrego.

a to zużycie na rachunku za prąd jest odczuwalne?

Odnoszę wrażenie,że potrzebujesz by ktoś cię przekonał do tego lub innego modelu.Podałeś ogólne preferencje i otrzymałeś propozycję, a teraz to dywagacja nic więcej.Bierz Samsunga to będzie lek na twoje wątpliwości cena vs jakość OK!
 

trek21

Member
Odnoszę wrażenie,że potrzebujesz by ktoś cię przekonał do tego lub innego modelu.Podałeś ogólne preferencje i otrzymałeś propozycję, a teraz to dywagacja nic więcej.Bierz Samsunga to będzie lek na twoje wątpliwości cena vs jakość OK!

moze masz racje. jednak wiesz jest to dla mnie spory wydatek i nie chcialbym pozniej zalowac zakupu.

nie mam zadnego dosw z plazmami, takze moi znajomi nie maja. a chcialbym kupic cos dobrego, co bedzie mi optymalne.
 
Do góry