46-50 LED do 4k zł, cyfra + ps3

yasiekt

New member
46-50 LED/LCD do 4k zł, cyfra + ps3

Witam wszystkich po dłuższej przerwie, dawno nie stałem przed dylematami wyboru sprzętu AV ale nadszedł czas aby pomóc Bratu i Rodzicom :> . Wypadłem już z obiegu i kompletnie nie znam rynku dlatego nie chciałbym Wam sugerować konkretnych modeli. Zacznę od brata bo bardziej wybredny jest. Na początek ankieta :

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 4x4
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2,5-3m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-3
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? również bokiem
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju? są rolety zewnętrzne także nie ma tematu
7.Jaki masz obecnie telewizor? Sharp LC-37XL8E
8.Co chcemy aby telewizor posiadał? WiFi , USB,
9.Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Cyfra +, PS3, laptop via Onkyo 607
10.Jakie urządzenia? poza tym co wyżej to zewnętrzny HDD z filmami
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 4-5
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? preferowany mat/półmat ale nie jest to najważniejsze
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? zdecydowanie sport (piłka nożna) i filmy akcji/ sci-fi
14.Czy zamierzasz serfować po internecie? możliwe że tak ale nie jest to najważniejsze
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? 1-2 h dziennie
16.Preferencje co do marki? Sharp, Toshiba ale nie jestem fanbojem
17.Preferencje co do wielkości? 46-50"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach? słabe kąty, słaba czerń i "ogony" za poruszającymi się obiektami
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorem
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 4k zł + 500 gdyby różnica w jakości obrazu była znacząca
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne? fajnie by było bo parę gier na PS3 w 3d działa i czasem jest jakiś mecz na cyfrze w 3d

Brat głównie ogląda sport na cyfrze, filmy w HD i trochę gra na PS3. Bardzo zależy na płynności, braku "ogonów" przy poruszających się szybko obiektach (piłka, bile w snookerze). Super byłoby gdyby były niezłe kąty i ładna czerń(najmniej ważne). Tak jak pisałem sygnał będzie dobrej jakości, skalowanie z SD nie jest aż takie ważne bo jedyny kanał w SD, który mój brat ogląda to Comedy Central. Aktualnie ma jakiegoś słabego 32" LG więc przeskok i tak będzie dla niego duży, bardzo podoba mu się obraz na moim Sharpie - mnie już nie tak bardzo i chciałbym aby telewizor który będzie kupował był pozbawiony irytujących wad (słabe kąty i beznadziejnie słaba skala ciemnych barw w nocnych/ciemnych scenach w filmach).
Bratu bardzo podobał się 42 calowy Sony z serii EX720 na którym leciała jakaś bajka z bluraya i dla niego jest to odnośnik. Telewizor będzie kupowany w miarę możliwości w sklepie stacjonarnym ale zakup przez net też wchodzi w grę.

Z góry dziękuję za pomoc w wyborze.
 
Ostatnia edycja:

yasiekt

New member
Dzięki za sugestie, ten Panas i Sharp są tutaj dosyć mocno polecane i zwróciłem na nie wcześniej uwagę za to ta Tośka jest dla mnie pewnym zaskoczeniem - wygląda kozacko ale z tego co wyczytałem świeci minimalnie gorzej zwłaszcza przy oglądaniu sportu i raczej sobie ją odpuścimy. Zastanawia mnie niemal 500 PLN różnicy między Sharp'em a Panasoniciem? Jak to wygląda w zestawieniu "head to head" warto dopłacać z punktu widzenia jakości obrazu (czerń, płynność, kąty)? Różnica będzie znacząca?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Dzięki za sugestie, ten Panas i Sharp są tutaj dosyć mocno polecane i zwróciłem na nie wcześniej uwagę za to ta Tośka jest dla mnie pewnym zaskoczeniem - wygląda kozacko ale z tego co wyczytałem świeci minimalnie gorzej zwłaszcza przy oglądaniu sportu i raczej sobie ją odpuścimy. Zastanawia mnie niemal 500 PLN różnicy między Sharp'em a Panasoniciem? Jak to wygląda w zestawieniu "head to head" warto dopłacać z punktu widzenia jakości obrazu (czerń, płynność, kąty)? Różnica będzie znacząca?

Gorzej świeci? Klienci którzy porównywali ten model bezpośrednio obok HX850 wybierali Toshibę, bo świeci najczyściej. Lepiej zarówno niż ET5 i LE830. Ale to kosztem mutlimediów, jak brak wi-fi i dopiero teraz aktualizowanych polskich widgetów.

Jeśli jednak porównywać Sharpa do Panasonica - wybrał bym tego pierwszego.
 
Do góry