46-47 za 3000 maks

budzik61

New member
A co ten panasonic będzie miał lepszego?
Myślę, że już tyle pozytywnego naczytałem się o ambilight, że jeżeli kupię coś za +- 3000 to będzie to philips.

Zastanawiam się tylko czy warto dopłacać 600zł za ambi czy lepiej wziąć za 2400 samsunga.

3000 to i tak za dużo :) więc na pewno kwota nieprzekraczalna.
 

psiaja

Member
Sam miałem podobny dylemat (który Phil) i stwierdziłem, że dwustronny ambi jest mało atrakcyjny a do trójstronnego trzeba jeszcze więcej dopłacić, więc wybór ograniczyłem do Panasa ET60 i Samsunga F6770, ze względu na media i poziom czerni
 

budzik61

New member
Trójstronne pewnie byłoby lepsze ale mam nadzieję, że dwustronne też będzie dawać fajny efekt, dużo lepszy niż TV w podobnej wielkości bez ambi.
Czytam o tym TV i widzę że generalnie zbierał naprawdę dobre recenzje.

Takie szczegóły jak poziom czerni nie są dla mnie aż tak ważne. Nie sądzę abym to zauważał... :)

A ktoś pokusi się o odpowiedź w sprawie samsungów?
 

budzik61

New member
No nic, chyba już nic więcej się tutaj nie dowiem :)
We wtorek udam się do jednego ze sklepów celem przetestowania dwóch TV.
Philips 47PFL6008K (3d pasywne, + ambi - czy w sklepie mi to zaprezentują?) - cena 3000zł.
Samsung UE46F6400 (3d aktywne) - cena 2300.

I zdecyduję co dla mnie lepsze.
 

psiaja

Member
nie widziałem jeszcze philipsa w jakim kolwiek sklepie, by miał wyłączone ambi.. chyba, że sam TV był wyłączony :p
Nie wiem, czy w sklepie dostrzeżesz urok tego rozwiązania, tak samo nie wiem, czy będziesz w stanie przetestować dokładnie działanie aplikacji na Philipsie, szybkość menu itp..
Testowanie zacznij od wyłączenia działającego TV i jego włączenia ;)
Nie zapomnij o pendraku z różnymi typami i jakościami plików..
 

ryba77

New member
Sam miałem podobny dylemat (który Phil) i stwierdziłem, że dwustronny ambi jest mało atrakcyjny a do trójstronnego trzeba jeszcze więcej dopłacić, więc wybór ograniczyłem do Panasa ET60 i Samsunga F6770, ze względu na media i poziom czerni

Psiaja i co wkoncu wybrałeś, bo mam ten sam dylemat i zastanawiam się nad tymi dwoma modelami. Nie ukrywam ze do samsungow podchodzę z rezerwa, bo przed sylwestrem 2012 ja kupiłem panasonica 55DT50E, a kuzyn samsunga 55D7000(chyba) w każdym bądź razie miał odrazu wbudowana kamerkę. Poogladalem tv u siebie 2 dni i zajechaliśmy do niego. Tam obraz był dużo gorszy niż u mnie. Może to wina kalibracji, no ale złe wrażenie pozostało.

Tdx pisal ze według niego samsungF6770 ma lepsza czerń niż panas Et60 i żeby wybrać samsunga ale czy ktoś mógłby tu albo w moim temacie podać plusy i minusy jednego i drugiego?
 

psiaja

Member
Ja w końcu wybrałem samsunga, ze względu na jego półmatową matrycę (pokój od południa i TV stoi bezp pod oknem), multimedialność, wygląd oraz wielkość (ok 3,5m do widza). Gdyby plazmy były w wielkości 46", to bym wziął Panasonica ST 60 (42" za mały, 50 za duży" /wymagania żony, by TV za bardzo okien nie zasłaniał/) i w ostateczności padło na Samsunga (z matrycą Samsunga)..
Nie żałuję.. Kolory żywe, czarny bardzo zadowalający (zaciemniony pokój i jest lepiej niż u brata w LG na IPS'ie) prawie najbardziej popularne pliki łyka bez problemu, zawartość USB szybko przegląda, szybki czas uruchomienia do obrazu..
Matryca nie jest dziurawa od cloudingu (chodź jedna chmurka delikatnie prześwituje w okolicy lewej dolnej ćwiartki ekranu-ale idzie ją zniwelować ustawieniami)..
Lekko ciemniejsze rogi mnie nie denerwują
SD wygląda przyzwoicie, chodź co HD, to HD (nawet 720p - TVN Player, Ipla, czy też TVP)
Głośniki mogłyby być lepsze (coś za coś - grubość samego TV)
Nie gram, więc nie powiem jak zachowuje się pod konsolą, lub PC, ale test płynności na jutubie wypada niezbyt zachęcająco, a ulepszacze płynności jak dla mnie za bardzo "uteatralniają" obraz..
 

budzik61

New member
No i nadal nie wiem...
Inne uwarunkowania każą wziąć tańszy bo 700 zł w kieszeni przyda się obecnie na inne wydatki :(

Więc Samsung UE46F6400 (3d aktywne) - cena 2300 byłby ok.

Pytanie, czy on będzie ok w kontekście podstawowych parametrów o których pisaliście, czyli czy ma matryce 100Hz na ten przykład?
Co ogólnie sądzicie o tym TV?
 

Damaranus

New member
Samsung UE46F6770 600 Hz i MD

a w kurtmedia i morele, 48H6400 spada już do 3060
W zasadzie to chyba niewiele zyskasz w stosunku do serii F szczególnie F66 lub F67 ale 2 cale + nowy smart + wszystko wskazuje na to że całkiem przyzwoitą matrycę.
 

budzik61

New member
No zobacz... Ja piszę, że nie skuszę się na Philipsa za 3000 z ambi bo muszę trochę oszczędzić.
A ty mi proponujesz coś za ponad 3...? :))))

Jakbym chciał wydać 3 to jednak brałbym ambi.

A teraz pytam konkretnie o UE46F6400.
 

budzik61

New member
Hmm, w sumie nie widzę żadnych znaczących różnic.
Ale nie widzę też informacji o tym, czy ekran ma 100Hz o czym wszyscy pisali że to bardzo ważny parametr, dużo ważniejszy niż podane w tej specyfikacji Hz "marketingowe"
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Ekrany wszędzie z 3d są 100hz, ale bardzo ważną kwestią jest to, że się różnicą typem matryc - f6400 jest z tego co pamiętam na matrycy CMI, niestety matryca ta jest bardzo przeciętna, pojawia się banding, clouding czy smużenie w ponad przeciętnym stopniu.
F6500/F66xx/F67xx/F68xx jest czasem na matrycy Samsunga PVA, czasem na matrycy CMI podobnej do F6400. Kwestia szczęścia.
Matryca Samsunga nie ma zbyt dużych problemów ze smużeniem, clouding w tych seriach jest także zdecydowanie mniejszy.
 

budzik61

New member
Bo jeżeli się da sprawdzić to mogę przemyśleć droższy egzemplarz.
A jak się nie da, to po co przepłacać :)))
 

budzik61

New member
Bardzo dziękuję - super FAQ.

Z ciekawostek - w Poznaniu na otwarcie EURO RTV były 6320 po 1.999 - ponoć było 30 szt.
 

budzik61

New member
Podbijam temat bo poprzednio rozbiłem samochód i niestety kasa z TV poszła na naprawę.

Nazbierałem i chcę kupić.

Coś mi się o uszy obiło, że nowe TV obsługują juz h.265 - warto w to iść? Będzie się popularyzowało?

Jakie modele obecnie proponujecie? (myślę, że jednak samsung)
 

firekage

New member
Bez reklam
Podbijam temat bo poprzednio rozbiłem samochód i niestety kasa z TV poszła na naprawę.

Nazbierałem i chcę kupić.

Coś mi się o uszy obiło, że nowe TV obsługują juz h.265 - warto w to iść? Będzie się popularyzowało?

Jakie modele obecnie proponujecie? (myślę, że jednak samsung)

Z tego co pamiętam to chyba tylko LG w najnowszej serii. Przy okazji, tylko one mają DVB-T2, czyli następce DVB-T.
 
Do góry