46-47 za 3000 maks

budzik61

New member
Dzień dobry
Noszę się z zamiarem kupna TV, bardzo was proszę o pomoc bo myślałem że wybór będzie prosty (najlepszy samsung na jaki mnie stać...) a tymczasem... masakra i zakręcenie...
Obecnie mam samsung 32C650.

1. Odległość od ekranu: jakies 2,6 m
2. Na jaką stroną wychodzi pokój: wschód (rolety w oknach wiec rano delikatnie opuszczone)
3. Jak duży jest pokój: 5,5x3,3
4. Preferowana technologia: LCD LED
5. Jakie programy najczęściej oglądasz? filmy, sport, informacyjne
6. Oglądasz w dzień czy wieczorem: cały czas
7. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? przy świetle
8. Wolisz obraz ostry czy łagodny? ostry
9. Preferowana wielkość telewizora? 46-47
10. Jakie urządzenia będą podłączone? kablówka, dekoder HD, komputer via DLNA
11. Siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych? zazwyczaj na wprost a z rzadka również z kątów bocznych do max 20 - 30°
12. Czy ważne jest wifi? tak
13. czy będziesz korzystać z widgetów? A co to jest? :)
14. czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? ze względu na konieczność wpisywania z pilota numerycznego nigdy z tego nie korzystałem. Ale przy klawiaturze qwerty - kto wie. Na ten moment nie.
15. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? tak
16. ma mieć 3D? tak, chciałbym raz na jakiś czas obejrzeć w tej technologii i ocenić czy podoba mi się 3D w domu.
17. ma mieć slot na karty SD? nie potrzebne
18. ma mieć tuner DVB-S? nie potrzebny
19. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? komputer - złącze komputerowe, HDMI - kablówka
20. Jaki masz sygnał: inea
21. ile programów HD? kilkanaście ok.14
22. ma stać czy wisieć? na początku stać, docelowo wisieć
23. Rozdzielczość: Full HD
24. Na czym najbardziej Ci zależy: bezawaryjność, łatwa obsługa, dobre dlna, możliwość przesuwania napisów w filmach (góra dół na ekranie), bezproblemowa obsługa napisów w txt
25. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 2 ~ 8h - często gra w tle...


W sumie już prawie kupiłem Samsung UE46F6500 - w karen po 2600 ale okazało się, że jest tylko jedna para okularów w zestawie (czy tak powinno być?)
Potem trafiłem na recenzję Philips 47PFL6008K i tego jak świetny jest ambilight i sam już nie wiem.
Niby smart TV ważny ale w sumie w obecnym TV ze smarta to czasami korzystałem tylko z vod.onet, yt i coś jeszcze do oglądania seriali. Zakładam, że tego typu udogodnienia jak ipla czy onet.vod to są na każdym TV?

Więc może ambilight powinien przeważyć szalę?

Z góry wielkie dzięki za wszelkie podpowiedzi.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dla wielu osób przeważa. To daje światło jak niektórzy określają - świąteczna atmosferę. Modele jeszcze są dostępne w dobrych cenach.
 

budzik61

New member
:)
To teraz kilka pytań szczegółowych:
- rozumiem że w kontekście jakości obrazu to raczej Philips nie będzie odbiegał od samsunga a będzie wręcz lepszy?
- rozumiem, że w Philipsie będę miał dostępne wynalazki typu vod.onet, ipla itp?
- jak w Philipsie działa DLNA? W komputerze wystarczy wyznaczyć jakiś katalog? A może po każdym wrzuceniu czegoś do tego katalogu trzeba włączyć jakiś program i odświeżyć?
- jak z obsługą napisów i pl-literek w tychże?
- generalnie co stracę z plusów samsunga kupując Philips?
- czy ma znaczenie czy kupuje się 200 czy 400Hz?
- jakie konkretnie modele w dobrych cenach masz na myśli? (przypominam ze 3000 to absolutny maks i to w zestawie z min. 2 szt. okularów)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
- wg mnie ma lepszą czerń, płynność i skalowanie - gorsze multimedia.
- Są wszystkie wymienione aplikacje.
- Działa DLNA
- obsługuje napisy
- jak wyżej
- jeśli pytasz o marketingowe HZ to nic - ale tu wchodzi akurat różnica również natywnej matrycy 50H z i 100 Hz.
- Panasonic 42ET60, Philips 42PFL 6008, Toshiba 42L7453, Sony 42W829
Panasonic 42AS600
 

budzik61

New member
Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Co do odświeżania "natywnej matrycy" - czy ten parametr jest podawany w specyfikacjach czy trzeba go gdzieś szukać undergroundowo?

Co do modeli zaproponowanych to chciałbym jednak wielkość 46-47 cali.
 

budzik61

New member
Rozumiem.
Wnioskuję że podane modele mają 100Hz?

Podsumowując:
Philips 47PFC6008K - ok. 3000zł - świetny obraz i AMBILIGHT jako wielki plus

Samsung UE46F6500 - ok. 2650zł - również świetny obraz i wygląd zewnętrzny plus najlepsze TV SMART.

A co z pozostałymi? Jakieś konkretne korzyści z zakupu Panasonica, Toshiby czy Sony?
 

budzik61

New member
Toshiba 47L7453 kosztuje 3600 - za drogo.
Sony 50W829 ponad 4 - odpada...
Sharp nie mogę znaleźć ceny ale widzę że to nowy model więc zapewne również dużo droższy niż mój sufit.
Philips PFS7109 w wersji 42 cale kosztuje 3600 więc 47 na pewno za drogi...

Przypominam, że 3 tysiące to absolutny maks. To i tak więcej niż planowałem na początku :)

Skoro piszecie że to marketingowe odświeżanie nie ma żadnego znaczenia to może inaczej podejdę do tematu:


SAMSUNG UE46F6400 - 2300!
Samsung UE46F6500 - 2600!
Philips 47PFL5028K/12 - 2700 (ambilight)
Philips 47PFL6008K - 3000zł (abilight)

Podaliście kilka modeli innych firm, ale nie widzę żadnego powodu aby nie wybrać samsungów ze względu na najlepsze smartTV lub dopłacić odrobinę i wybrać philipsa ze względu na ambilight.

Podałem 4 modele i nie pytam który z nich jest najlepszy bo podejrzewam że bez zawahania padła by odpowiedź, że najdroższy philips.
Pytam się bardziej o stosunek cena do jakości. Innymi słowy czy warto wydać 700zł więcej kupując najdroższy zamiast najtańszego.
 

psiaja

Member
700 zeta dopłacasz do TV, który z pewnością nie pozwoli się Tobie nigdy nudzić i zejść na niższe obroty życiowe.. zawsze będzie ten dreszczyk emocji, czy dziś obejrzę ulubiony program, czy obejdzie się bez kłopotów .. bo Philipsy są mega humorzaste (poczytaj wątek o 6008, 7008 )..
dwustronne Ambi do mnie nie przemawia (a trójstronne, to kolejne grube złocisze dopłaty do 7008 czy ich nowych odpowiedników). Jedyne co zyskujesz w Philipsie, to jego głośniki , które będą lepsze niż w Samsungu (i MOŻE skalowalność obrazu SD która jest też ponoć lepsza w philu).. Samsung z kolei wygra REALNĄ czernią (a nie oszukiwaną przez ambi), mulitmedialnością, ceną..
Teraz wybieraj co dla Ciebie jest ważne, do zaakceptowania a co omijać z daleka..
P.S. Jeżeli będziesz oglądał 3D, Nie zapomnij o ich sposobie wyświetlania (aktywne/pasyne)
 

FLANCUZ

New member
Ja wybrałem Philipsa PFL476008K, wczoraj kupiony w EuroRTVagd.
Póki co jestem zadowolony,narazie podłączony tylko laptop ale już odpaliłem avatara 30gb + weeb.tv z kompa i wszystko smiga bardzo fajnie. Muszę jeszcze ogarnąć konfiguracje i mam nadzieje bede cieszyc sie tym TV przez kilka najblizszych lat :)
BTW. W Euro ten TV jest w cenie 2990 do 13.04.2014 - cena promocyjna, potem wraca do 3400
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W większości telewizorów cena będzie dużo niższa niż ją podałeś.
Coś Ci się pomyliło bo właśnie Philips ma lepszą czerń strukturalną.
Jeśli Kwota nie przekraczalna i dostaniesz Philipsa 47PFL 6008 to będzie super zakup.
 

FLANCUZ

New member
kiki, a czy możesz podać kombinacje klawiszy aby wejść do menu serwisowego? W tym Philips 47PFL6008k chcę sprawdzić ile godzin świecił na wystawie- mówili ze 2 dni bo nowy sklep otworzyli.
 

bywalec

New member
Ja wybrałem Philipsa PFL476008K, wczoraj kupiony w EuroRTVagd.
Póki co jestem zadowolony,narazie podłączony tylko laptop ale już odpaliłem avatara 30gb + weeb.tv z kompa i wszystko smiga bardzo fajnie. Muszę jeszcze ogarnąć konfiguracje i mam nadzieje bede cieszyc sie tym TV przez kilka najblizszych lat :)
BTW. W Euro ten TV jest w cenie 2990 do 13.04.2014 - cena promocyjna, potem wraca do 3400

Obawiam się że jeśli euro rtv się nie wyprzeda z tych tv to cena będzie co najwyżej niższa. Gdy rozmawiałem z biurem obsługi tej sieci podano mi informacje, że sprzedawane egzemplarze to sprzęt powystawowy. Można więc przyjąć że magazyny mają wyczyszczone z tego modelu. Ten tv był moim faworytem i przyznam że bardzo kusi ta cena, ale boję się że taki egzemplarz powystawowy może być po przejściach i trochę ryzykowny byłby ten zakup, a gdzieś też czytałem, że i z gwarancją philipsa nie jest tak różowo. Niemniej życzę Ci zadowolenia z zakupionego sprzętu i by nigdy mu nic nie dolegało.
 

budzik61

New member
700 zeta dopłacasz do TV, który z pewnością nie pozwoli się Tobie nigdy nudzić i zejść na niższe obroty życiowe.. zawsze będzie ten dreszczyk emocji, czy dziś obejrzę ulubiony program, czy obejdzie się bez kłopotów .. bo Philipsy są mega humorzaste (poczytaj wątek o 6008, 7008 )..
dwustronne Ambi do mnie nie przemawia (a trójstronne, to kolejne grube złocisze dopłaty do 7008 czy ich nowych odpowiedników). Jedyne co zyskujesz w Philipsie, to jego głośniki , które będą lepsze niż w Samsungu (i MOŻE skalowalność obrazu SD która jest też ponoć lepsza w philu).. Samsung z kolei wygra REALNĄ czernią (a nie oszukiwaną przez ambi), mulitmedialnością, ceną..
Teraz wybieraj co dla Ciebie jest ważne, do zaakceptowania a co omijać z daleka..
P.S. Jeżeli będziesz oglądał 3D, Nie zapomnij o ich sposobie wyświetlania (aktywne/pasyne)

Humorzaste? Trochę czytałem wątków ale nie trafiłem informacji o humorach... Prędzej o jakiejś awarii, ale jakie z tego wyciągnąć wnioski?

Ambi dwustronne / trójstronne - dla mnie czarna magia. O co chodzi? Dlaczego dwustronne jest niewystarczające?

3D aktywne pasywne - a cóż ja mogę wybrać? Zapewne byłbym w stanie coś powiedzieć czy mi się podoba czy nie po obejrzeniu 2-3 filmów w jednej i drugiej technologii. A takich możliwości niestety nie mam. A opinie na grupie podzielone.

Fajnie ironicznie ująłeś kwestię dopłacenia do droższego modelu :)
 

budzik61

New member
Ok, poczytam o tym modelu, choć martwi mnie, że taki drogi TV a jednak muszę zastanawiać się nad mankamentami a nie nad zaletami :). Mam nadzieję, że to pierdoły których nawet bym nie zauważył.

Zakładając jednak kupno tańszego Samsunga to wziąć:
SAMSUNG UE46F6400 czy warto dopłacic 300zł do SAMSUNG UE46F6500?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
47pfl6008 jest jak najbardziej ok, jeśli chcesz koniecznie się zmieścić w budżecie. Możesz też spróbować Panasonica ET60 - w 47" widziałem już na wyprzedażach ~3000zł.
 
Do góry