46" - 47" - LED LCD - co kupic do 5 tys PLN?

przemo77

New member
Witam

Odebralem nowe mieszkanko i stanalem przed wyborem telewizora. Moze najpierw dane z wymaganiami:

Warunki :

odległość od ekranu - jakies 2 - 4 metry (zalezy gdzie usiade)

jak słońce świeci w pokoju - pokoj od poludniowego wschodu, czyli slonce glownie rano i dosyc jasny pokoj

Jak duży jest pokój - ok 20 metrow

jaki masz obecnie telewizor - plazma 37" Panasonic (TH-37PV80P) + LCD 20" Sharp (LCD-20S4E)

jakie programy najczęściej oglądasz -TVN, POLSAT, TVP, w nowym mieszkanku bede mial na pewno pakiet Canal + HD (glownie dla filmow i meczy). Na pewno bede chcial tez pograc w cos puszczajac sygnal z kompa.

więcej oglądasz w dzień czy wieczorem - glownie miedzy 17:00 a 22:00, w weekendy o roznych porach

wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez - roznie, ale glownie w "polmroku", przy lekkim swietle

wolisz obraz ostry czy łagodny - raczej ostry

matryca błyszcząca czy matowa - bez preferencji

preferowana wielkość telewizora - chcialbym 46-47", ale im wiekszy tym lepszy. Marzy mi sie 55" ale budzet raczej nie ten

preferowana marka - z przyzwyczajenia lubie Panasonica i Sharpa. Generalnie nie jestem uprzedzony do zadnej marki, poza LG

jakie urządzenia będą podłączone - kino domowe, komputer, laptop

ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń - 70/30

siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych - roznie moze byc, bo gniazdka tv mam w rogu pokoju. Lekki kat moze czasem byc.

czy ważne jest wifi - tak

czy będziesz korzystać z widgetów - a co to jest ?

czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora - byloby fajnie, ale przymusu nie ma

czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - zdecydowanie tak !

czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami - nie

ma mieć 3D - nie

ma mieć slot na karty SD - tak

ma mieć tuner DVB-S - tak

jakimi złączami - euro złącze, hdmi (przynajmniej 3 szt), możliwość wysłania sygnału na wzmacniacz. Generalnie czym wiecej zlacz tym lepiej, bo jest to zakup na najblizsze powiedzmy 20 lat.

jaki masz sygnał - narazie zwykla kablowka, ale tam gdzie bedzie tv, bedzie tez pakiet Canal + HD

ile programów HD - nie wiem, ale strzelam ze ok 10

ma stać czy wisieć - bedzie wisial (chyba)

budzet - 5 tys PLN (i ani 1 PLN wiecej). Kupowal bede prawdopodobnie w Euro RTV, albo Saturnie, chyba ze mozecie polecic cos w Poznaniu.

A wiec tak to wyglada. Bardzo wazne jest tez zeby TV byl maksymalnie oszczedny na pobor pradu. Z tego wzgledu w gre wchdzi chyba tylko technologia LED LCD. Prosze o porady w co zainwestowac.

Pzdr
Przemo
 
Ostatnia edycja:

pc4150

New member
Sharp 830 idealny wybór

Jeśli koniecznie chcesz kupować w sklepie fizycznym to salony Sferis mają dobrą ofertę TV za 4.850
 
Ostatnia edycja:
Do góry