46" - 47" do 2600 PLN?

Filus

New member
Witam

Czy za 2600 PLN można kupić coś w miarę sensownego? Wiem że budżet niewielki...Zastanawiam się nad UE46F5500...

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? - ok. 20m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? - ok. 3m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? - 80% czasu będą 2 osoby
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? - w zdecydowanej większośći czasu na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? - raczej stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? - okno balkonowe od strony północnej, popołudniowe słońce trochę oświetla ścianę na której będzie telewizor, w oknach są rolety.
7.Jaki masz obecnie telewizor ? - monitor LCD 21" i USB DVB-T Stick w komputerze
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? - wi-fi, dlna, Smart-TV, ostry obraz, naturalne kolory, ładny design, odtwarzania filmów hd z dysku przenośnego / pendrive (napisy polskie itp)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? - DVB-T, a niedługo NC+
10.Jakie urządzenia ? - dekoder NC+, może kiedyś konsola i odtwarzacz blu-ray
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? - ok. 5 godzin, w weekendy dłużej
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? - wolałbym matową tak jak w monitorach LCD, nie wiem czy w TV jest podobnie?
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? - wiadomosci, filmy (HD i SD) seriale, discovery, national geo itp. czasem sport
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? - czasem ale chciałbym mieć obsługę flash i java
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? - czasami, jak już to około 2-3h dziennie
16.Preferencje co do marki? - brak
17.Preferencje co do wielkości? - 46,47 cali
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? - nieostry obraz, nienaturalne kolory , tak jakby rozjaśnione i przekolorowane, "mulące" menu, zwiechy
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? - późne popołudnie i wieczór
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? - 2600 zł max.
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? - bez 3D

Z góry dziękuję za podpowiedzi
Pozdrawiam
Filus
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z 42" będzie zdecydowanie lepiej.
Panasonic 42ET60
Philips 42PFL 5008
Toshiba 42TL 963
Panasonic 42St60
 

Filus

New member
Przyjrzałbym się jeszcze na Twoim miejscu Toshibe 46TL938/939, ale smart ma dużo gorszy niż samsung.

938 nie ma wifi w standardzie a na tym mi zależy, a 939 przekracza budżet (zaczynałem od 1700 PLN ale jak zacząłem czytać to forum do dobiłem do 2600 PLN i nie chcę przekroczyć tej kwoty)
 

Filus

New member
Z 42" będzie zdecydowanie lepiej.
Panasonic 42ET60
Philips 42PFL 5008
Toshiba 42TL 963
Panasonic 42St60

No pięknie, właśnie wczoraj miałem 42ET60 i 42PFL5008 "na tapecie" i już myślałem że któryś z nich kupię. Żonie podobał się Philips bo miał ambilight, mi jakoś bardziej Panasonic odpowiadał chyba ze względu na pozytywne doświadczenia z tą marką, a dziś "pan w sklepie" namieszał żonie tym U46E5500 że większy i ma "bajery" no i teraz problem :)

Dzięki za podpowiedzi, "krąg się zacieśnia" i coś w końcu wybiorę :)
 

paeru

New member
Bez reklam
938 nie ma wifi w standardzie a na tym mi zależy, a 939 przekracza budżet (zaczynałem od 1700 PLN ale jak zacząłem czytać to forum do dobiłem do 2600 PLN i nie chcę przekroczyć tej kwoty)


938 ma WiFi wbudowane, w dodatku teraz w euro i mm można dostać 46 cali za 2399 zl, co jest rewelacyjną ceną. Od 939 nie różni się niczym.

Samsung ES5500 to najsłabsza propozycja ze wcześniej podanych - głównie ze względu na 50Hz matrycę..
 

Filus

New member
938 ma WiFi wbudowane, w dodatku teraz w euro i mm można dostać 46 cali za 2399 zl, co jest rewelacyjną ceną. Od 939 nie różni się niczym.

Samsung ES5500 to najsłabsza propozycja ze wcześniej podanych - głównie ze względu na 50Hz matrycę..

przepraszam, faktycznie ma wifi,
46", 3D, jakiś tam smart jest, ładny design, fajna cena...chyba się skuszę
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Jeśli chcesz TV bez 3D to przyjrzyj się dokładnie modelom 42E6E i 50E6E PANASA. Mają doskonałe wyniki w testach, szczególne model 50E6E. SAMSUNG poza multimediami nie zaoferuje Ci nic dobrego.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie pisałem o 46TL 938,ale o modelu nowej serii.
Duże chmury, dawno nie widziane są na jednym z blogów .
 

wilanowiak

New member
Nie pisałem o 46TL 938,ale o modelu nowej serii.
Duże chmury, dawno nie widziane są na jednym z blogów .

Aha:) czyli 46TL938 zostaje w "wyścigu", który chcę już zakończyć:)
Kiki jakbyś mógł mi poradziać: widzę że ten model toshiby 46TL938 jest teraz w rtv euro za 2399zł. Dzięki Waszemu forum byłem już prawie zdecydowany na Thomsona 50FU6663, który fajnie przeszedł test ale kosztuje 2999zł też w rtv euro ( a mi chodzi o raty ). 600zł różnicy to mimo wszystko sporo, a różnica 6 cali jest do przyjęcia ( będę oglądal z 3-3,5 metra ). Głównie nastawiam się na ogladanie piłki nożnej w hd ( to jest najważniejsze dla mojego wyboru ), czy oba się do tego dobrze nadają ? Bardzo proszę o radę bo juz chcę na dniach kupować, prześledzilem trochę różne strony a głównie to forum i z tych tańszych min 46 cali wybralem te dwa ( ale jeśli jest jakiś inny lepszy wg.Ciebie 46 cali do 2500zl lub 50 cali do 3000zł to prosze o podpowiedź )
Z góry dzięki i może jutro zakup :)
 

PL81

New member
Aha:) czyli 46TL938 zostaje w "wyścigu", który chcę już zakończyć:)
Kiki jakbyś mógł mi poradziać: widzę że ten model toshiby 46TL938 jest teraz w rtv euro za 2399zł. Dzięki Waszemu forum byłem już prawie zdecydowany na Thomsona 50FU6663, który fajnie przeszedł test ale kosztuje 2999zł też w rtv euro ( a mi chodzi o raty ). 600zł różnicy to mimo wszystko sporo, a różnica 6 cali jest do przyjęcia ( będę oglądal z 3-3,5 metra ). Głównie nastawiam się na ogladanie piłki nożnej w hd ( to jest najważniejsze dla mojego wyboru ), czy oba się do tego dobrze nadają ? Bardzo proszę o radę bo juz chcę na dniach kupować, prześledzilem trochę różne strony a głównie to forum i z tych tańszych min 46 cali wybralem te dwa ( ale jeśli jest jakiś inny lepszy wg.Ciebie 46 cali do 2500zl lub 50 cali do 3000zł to prosze o podpowiedź )
Z góry dzięki i może jutro zakup :)

Witaj, to jesteś dokladnie w tym samym miejscu co ja :) Te same 2 telewizory mnie interesują + jeszcze myślę o philipsie 46PFL55007K choć troszkę droższy 2690zł. Też chodzi mi głównie o filmy HD i sport HD w tym głównie pilka ( premiership w c+ haha ).
 

wilanowiak

New member
Philips 5507 ma matrycę natywną 100Hz.

Rzeczywiście ten philips 46PFL55007K wygląda fajnie, test wypadł fajnie, z opinii negatywnych wyczytałem tylko problemy przy zawieszaniu filmów odpalanych przy wifi, co do obrazu to wyniki fajne. I znowu będe zmienial zdanie albo nie. Cena philipsa wyższa bo 2700zł. ( rtv euro )
Czyli Kiki wg. Ciebie to bardziej oplacalny telewizor ( przełożenie jakość/cena ) niż Toshiba 46TL938 za 2400zł, Sharp LC-46LE730E za 2300zł , Thomsona 50FU6663 za 3000zł ???
 

PL81

New member
No właśnie, czy philips z tych modeli jest najrozsadniejszą opcją jeśli chodzi o stosunek ceny do jakości? Czy warto dopłacić te 300 czy 400zl ?
 
Do góry