43PUS8546 vs 43PUS8517

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Vism - Jeśli chcesz to masz nawet 120Hz w 43PUS8807
Pytanie czy masz kasę na nie dużą dopłatę.
I do łagodnego obrazu służy dikładnie kalibracja, którą masz w komplecie przy zakupie.
A przecież jak Ci się nie spodoba to możesz zawsze wymienić na inny.
 

VISM

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie jestem przekonany, że kalibracją da się przeskoczyć różnice w konstrukcji.

Próbuję ogarnąć rodzaje podświetlenia w omawianych tu TV - czy dobrze zestawiłem?:
43PUS8506 - Edge-lit (niektóre strony pokazują Direct-lit)
43PUS8546 - Edge-lit
43PUS8517- Direct-lit
43PUS8807- Direct-lit
43PUS8887 - Direct-lit (niektóre strony pokazują Edge-lit)

Niby dość podstawowy parametr, a jakby ostatnio trudno dostępny i różne źródła podają czasem różne dane.
Wartości jasności matrycy już się chyba nie podaje?
 

PawełZ

Member
Mam od wczoraj 43PUS8517 i naprawdę przyjemnie się na nim wszystko ogląda. Matryca jest równomiernie podświetlona, zakres regulacji jasności jest dość duży. Zarówno w serii 6, jak i 7 jest podświetlenie bezpośrednie, a nie krawędziowe.
 

VISM

Klub HDTV.com.pl
VIP
Gdzie kupowałeś?
Pooglądaj coś proszę dłużej w ciemnościach i napisz proszę jak wrażenia :) Czy trzeba coś ściemniać czy telewizor sam ładnie schodzi ze świeceniem na czujnik światła.
 

PawełZ

Member
Ostatecznie kupiłem w ME, miałem jeszcze jakiś kod rabatowy do wykorzystania i dzięki temu była dobra cena, więc szkoda było nie wykorzystać.
Wrażenia bardzo pozytywne, w końcu TV z równomiernie podświetloną matrycą :)
Nie miałem potrzeby ręcznej regulacji jasności, czujnik radzi sobie z tym całkiem dobrze. W razie czego jest sporo ustawień ręcznych, osobne dla TV i w aplikacjach. Miłym zaskoczeniem było automatyczne wykrycie Dolby Vision na serialu w Disney+, TV trochę podbił jasność i troszkę chyba podbił kolory, dość fajnie to wyglądało.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pytałem o to Philipsa, podał że działa w serii 8807. Czy dokładnie 43" - nie dopytałem....
 
Witam
Czy nowszy model 43PUS8517 jest znacząco lepszy od 43PUS8517?
Telewizor będzie stał na podstawie, a w tym nowszym nóżki wydają mi się mniej praktyczne.
(Oferta na PW mile widziana)
Pozdrawiam
myślałem, że to mój temat. Tak jakoś odruchowo bez zastanowienia napisałem. Usunąłem już, żeby bałaganu nie robić.
 
Do góry