43PUS8546 vs 43PUS8517

VISM

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam
Czy nowszy model 43PUS8517 jest znacząco lepszy od 43PUS8517?
Telewizor będzie stał na podstawie, a w tym nowszym nóżki wydają mi się mniej praktyczne.
(Oferta na PW mile widziana)
Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wymieniłeś dwa jednakowe modele.
Model 8807 jest na matrycy 120 Hz.
Philips 43PUS8807 z matrycą 120 Hz za 3199 zł
Philips 43PUS8517 z matrycą 60Hz za 2699 zł
 

VISM

Klub HDTV.com.pl
VIP
Fakt :(
Miałem jeszcze na myśli starszy 43PUS8546 i jego porównanie do 43PUS8517
Czy jest sens myśleć o starszym, gdy cena Philipsa 43PUS8517 z matrycą 60Hz za 2699 zł jest dla mnie akceptowalna?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Znam dobrze model 43PUS8506 - jest świetny .
Ma lepsze ciut wyposażenie multimedialne.
Kosztuje mniej.
 

VISM

Klub HDTV.com.pl
VIP
43PUS8506 odpada ze względu na srebrną obudowę. W jakim aspekcie ma lepsze wyposażenie multimedialne? Lepsze też od brata 43PUS8546?
Ciągle świeci mi się lampka w głowie, która podświetla mi myśl - bierz nowszy model, z nowszym androidem - może będzie mniej problemów po aktualizacjach. Może nie doszło wiele nowych błędów, bo telewizor praktycznie taki sam jak starszy, ale może bardziej dopracowany ...
Najbardziej zastanawia mnie czy Philips coś nie zaoszczędził na matrycy? Stary model 43PUS8546 ma MVA a nowy 43PUS8517 ma VA (według displayspecifications ?
Czy miałeś już styczność z tą nową 60Hz-ową 43-ką?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mam je u siebie.
Model 8506 ma MVA i podtrzymuje to co napisałem.
Ramka jest i tak cienka, że nie widać z daleka , że jest i że ekran dzięki temu w dzień nie ma ramki,
A wieczorem przy amblight nie już znaczenia, bo nie widać.
Długa sprawdzałem 43PUS8807 ten 120 Hz. Jest bardzo dobry ale za dopłatą do 3299 zł z pakietem.
Sam decydujesz.
 

VISM

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dla mnie najważniejsze jest łagodny dla oczu obraz w ciemnym pokoju - dlatego lubię telewizory z VA, micro dimming i czujnikiem oświetlenia (co polubiłem jeszcze z PFL6000K)
Czy ten 43PUS8807 120 Hz będzie się sprawdzał po ciemku? Czy ta jego stopa jest stabilna?
Co jest w pakiecie? Czy przed sprzedażą weryfikujesz ogólną jakość matrycy (czy nie ma jakiś grubszych wad typu pół ekranu świeci inaczej, plamy w rogach itp.)?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W pakiecie masz
  • kalibracja ,
  • sprawdzenie
  • wtyczki
  • aktualizacja
  • dostawa.
Sprawdzamy przy kalibracji

Sam ambilight również po to był wymyślony , żeby obraz wieczorami i w nocy był łagodny dla oka.
Dodatkowo właśnie kalibracja sprawia również łagodność obrazu.

Stopa każda musi przejść certyfikat. Tak, jest stabilna.
 

VISM

Klub HDTV.com.pl
VIP
Do 43PUS8807 zniechęca mnie srebrna ramka, srebrna stopa i srebrny pilot :(
Czy wiadomo czy szara wersja tj. 43PUS8887/12 będzie dostępna w Polsce? Na polskiej stronie philipsa: "Niestety ten produkt nie jest już dostępny" (Nie zauważyłem, żeby był)

Wracając do tytułowego porównania - czy nowszy szary 43PUS8517 ma jakieś wyraźne braki co do starszego szarego 43PUS8546?
Jest jakaś odczuwalna różnica pomiędzy MVA a VA?
Czy te dwa modele dostępne są też z pakietem?
 

PawełZ

Member
Czy już wybrałeś TV?
Zastanawiam się nad identycznym wyborem i nad tym, czy jest jakikolwiek sens dopłacać do TV 85x7.
Czy srebrny 8507 ma czarnego pilota?
 

tdk76

Member
nie sprawdziłem poprzednich odpowiedzi, mój błąd :( sorki. myślałem, że to mój temat. Tak jakoś odruchowo bez zastanowienia napisałem. Usunąłem już, żeby bałaganu nie robić.
 

VISM

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeszcze nie kupiłem. Czekam na odpowiedź odnośnie dostępności tutaj 43PUS8517 i 43PUS8546 z pakietem.
Korci mnie bardziej do 43PUS8517, bo nowszy i fabrycznie z nowszym androidem, ale strasznie mało opinii w Internecie.
Rozważam 43PUS8546, bo wielu chwali tą serię, ale jest też trochę komentarzy o aktualizacjach oprogramowania - jedni chwalą, inni zgłaszają problemy.
Miałem nadzieję, że tutaj dowiem się czy te matryce są porównywalne.
 

PawełZ

Member
Też szukam po internecie opinii, ale kompletnie nic nie ma.
Teoretycznie pod względem sprzętowym mają być takie same, ale czasem pojawia się informacja, że wersje 7 mają ciut nowszy procesor MT9970B, zamiast MT9970A. Niestety nikt nie wie, czym one się tak naprawdę różnią.
Nie wiesz może czy ich podświetlenie nie mija po obniżeniu jakości (tzw. flicker free)? To dość ważna cecha, a nigdzie o tym nie ma informacji.
 

PawełZ

Member
Ja w sumie, opisałem w swoim temacie, żeby tutaj nie robić bałaganu.
Dla mnie najważniejszy jest dobry obraz i jak najmocniejsze podzespoły z długim wsparciem.
Liczy się też dla mnie, żeby obraz nie mrugał przy małej jasności (PWM), spotkałem się z tym przy kilku LG i jest to dość denerwujące.
 

VISM

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zgadzam się z Pawłem - szkoda, że tak ciężko dotrzeć do informacji o jakości podświetlenia telewizorów i testów, które zwracają na to uwagę. Szkoda, że nie ma informacji o modelu producencie matrycy itd. Dla mnie istotne jest aby tv był łagodny dla wzroku po ciemku (również w z wyłączonym Ambilight)

Jaka jest cena 43PUS8517, 43PUS8546 z pakietem?
 
Do góry