43” sypialnia za około max 1800 zł

Sziroki

New member
Cześć!
Potrzebuje kupić tv 43 cale do sypialni w budżecie do 1800 zł. Zrobiłem duży research w necie i moim faworytem jest philips 43PUS7805/12, natomiast przeszkadza mi brak aplikacji hbo oraz player.pl (nie wiem jak z TVP vod). Przez brak tych aplikacji narazie nie zdecydowałem się na jego zakup i mam co do tego modelu wątpliwości.. (android tv nie musi być koniecznie, natomiast netflix hbo player TVP vod i ipla musza byc) w salonie mam Samsung UE55RU8002 i jestem bardzo zadowolony. Może szukać samsunga? Co myślcie o tym modelu - Samsung UE43AU8002K. Coś innego byście polecali? Dodam jeszcze że wymogiem jest dostępność w sklepie euro RTV AGD (ze względu na ich promocje)

dzieki i pozdro!
 

sebczak

New member
Ten model Philipsa ma autorski smart TV Saphi, bardzo mało aplikacji. Na Twoim miejscu wziąłbym tego Samsunga, który zapewni Ci dostęp do wszystkich aplikacji, które wymieniłeś.
 

Sziroki

New member
Czy duża jest różnica pomiędzy modelem UE43AU7192U a modelem UE43AU8002K? Ten 7 serii ma lepsza ofertę ratalną i jest większa dostępność.
 

sebczak

New member
Różnią się kolorystycznie, 7192 ma kolor szary titanium, ten drugi jest czarny. 7192 ma tuner Dvbs2, ale tylko 1 port USB i w specyfikacji Samsunga gorsza jakość obrazu. 7192 ma tradycyjny pilot, 8002 ma pilot multimedialny
 

Sziroki

New member
Dzięki za pomoc, philips za drogi. Finalnie zamówiłem Samsung UE43AU9002K, dzisiaj odbieram. Mam nadzieje że będzie gitara
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Napisz czy wszystko ok ?
Inne mają duże możliwości w klasie.
I szkoda że w Samsungu nie masz DV.
 

Sziroki

New member
Jak dla mnie tv super, bardzo dobre kolory, fajnie się ogląda netflixa, TVP vod itp. Dźwięk jak dźwięk, szału nie ma natomiast dla mnie jest ok. Nie jestem melomanem i mi to nie przeszkadza, na plus ze jest cienki i spoko wyglada na ścianie w sypialni, pilot na plus. Generalnie jestem zadowolony z zakupu. Myśle ze w cenie 1800 zł kupiłbym go jeszcze raz.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dźwięk faktycznie jest mało przyjazny w stosunku do innych modeli w klasie.
Brak jest też DV. Ale ważniejsze , że Ci pasuje .
 

otibar

New member
Cześć

... a to samo przeznaczenia, taka sama przekątna, ale budżet do 3500 zł? Doradzicie jaki w moim przypadku telewizor wybrać? MiniLed'ów w takim rozmiarze ekranu chyba nie ma? Lub być może źle szukałem... (?)
 

otibar

New member
Bardzo Ci dziękuję.
Czytałem o różnicach między tymi matrycami, i myślę, że chyba VA, bo sypialnia raczej ciemna, i telewizor byłby włączany wieczorem. Może będzie jakieś delikatne źródło światła, by nie męczyć oczu. Kąty mniej ważne, bo odchyłka od patrzenia na wprost, będzie niewielka.
A jak do tych wyżej wymienionych ma się nowy Philips 43PUS8506? Przyznam, że kusi mnie trochę ten Ambilight. A są wam znane jakieś alternatywne rozwiązania, działające nie gorzej niż to podświetlenie Philipsa, które można zamontować np. do ww. TV?
Ten Panasonic TX-43HX900E ma fajną cenę, ale nie wiem, czy nie lepiej dopłacić do czegoś lepszego...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Światełka dokupione mają opóźnienie i efekt jest słaby.
Philips masz na MVA i ma najszybszy procesor, świetne skalowanie, szerokie multimedia, bardzo dobry dźwięk.
jeśli masz tylko tyle kasy to jest godny zakupu !
 

otibar

New member
Światełka można sobie dokupić, najpopularniejsze są te od Govee, na Allegro pewnie są do kupienia.

Co do Philipsa, nie wiem, jak tegoroczne modele, ale miałem zeszłoroczny 43PUS8505 i obiecałem sobie, że nigdy więcej, dużo nerwówm mnie kosztował ten tv. Matryca to MVA albo IPS.

Odwzorowanie kolorów najlepsze ma Sony, ale upewnij się jeszcze, czy ma matrycę VA czy IPS. Zapytaj w sklepie albo bezpośrednio Sony. Matryca jest chyba 100Hz.

Panasonic to IPS 60Hz na krawędziowym podświetleniu, więc kontrast będzie niski, bardzo dobry procesor obrazu z bardzo dobrym trybem fabrycznym Prawdziwe Kino, prawdopodobnie najlepszy tryb filmowy out of the box na rynku.

Govee, jak widziałem na YT, działa "tak nawet", ale kamera chyba nie zawsze poprawnie czyta kolory... Tak sobie myślę, że właśnie przy matrycy VA (MVA), gdy kamera obserwuje ekran pod tak ostrym kątem, to ta reprodukcja barw na taśmie LED, może być nieprawidłowa...
Hmm..., czyli miałeś złe doświadczenia z tym ubiegłorocznym modelem Philipsa. Wiadomo już jak się sprawują tegoroczne modele?
Chyba więc pozostaje do wyboru zaproponowany przez Ciebie, któryś z modeli Sony, lub tegoroczny Philips 8506, pod warunkiem, że zostały usunięte mankamenty ubiegłorocznej serii...

Światełka dokupione mają opóźnienie i efekt jest słaby.
Philips masz na MVA i ma najszybszy procesor, świetne skalowanie, szerokie multimedia, bardzo dobry dźwięk.
jeśli masz tylko tyle kasy to jest godny zakupu !

MVA, to matryca ulepszona w stosunku do VA?
Tylko tyle? Ile więcej musiałbym mieć, i co wówczas mógłbym rozważyć? Właśnie te modele Sony, które wymienił JAMTHEBATMAN ? Znalazłem iiny wątek dotyczący nowej serii Philipsa. Model z ekranem 43" jest już przetestowany u Ciebie?
 
Ostatnia edycja:
Do góry