43 cale z 2020r.

maciek602

New member
Miałem już kupić SONY KD-43XG7005 w media, ale jak tak wszyscy polecają philipsa to wezmę Philips 43PUS7354. Szkoda że nie w media ale najwyżej wykorzystam kupon później na coś innego. Mam nadzieję że warto.
 

M_T_R

New member
Witam.

Podepnę się pod temat, gdyż mam identyczną sytuację, jak użytkownik - założyciel tematu, tj. karta podarunkowa, wytypowany Philips 43PUS7334. Niestety próżno szukać tego modelu. W MM tylko leżaki ekspozycyjne, w sieci cisza (także ze strony Philips Polska).
Szukanie zamienników idzie jak krew z nosa, nie mogę znaleźć żadnego innego modelu, który byłby zbliżony do 7334 (tj. albo nie ma Androida TV, albo dużo droższe).
Czy ktoś dysponuje informacjami, czy ten model będzie jeszcze w sprzedaży, czy też to już definitywny jego koniec?
 

Mens

Member
Byla w tym temacie mowa ze Samsung ma stara wersje HbbTV. A czy wiekszym problemem w Samsungach nie jest brak Dolby Vision ?
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
@M_T_R
Napisz do Kikiego, być może będzie miał jeszcze model 43PUS7354 nówkę fabrycznie zamkniętą. Pojawiają się już też modele na 2020 rok z końcówką 5.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nowe modele Philipsa na 2020 rok, jeszcze nie wszystkie są dostępne w sprzedaży:
43PUS8505/12, 43PUS8545/12, 43PUS8535/12, 43PUS8555 oraz najwyższy model jeszcze nie produkowany 43PUS9235/12
 

M_T_R

New member
Ze swojej strony dokonałem wyboru telewizora: 43PUS7805/12.
Ponieważ 7334/12 już w zasadzie zakończył swojego żywota, a 8535 przekracza mój budżet, zdecydowałem się na wariant bez AndroidTV.

Niezależnie od powyższego - trochę wczoraj popytałem zarówno w sklepie stacjonarnym, jak i na fanpage'u Phillips TV Polska.
Zgodnie z tym co się dowiedziałem, model PUS8535 jest na wyłączność sieci Euro (choć w ME też widziałem). W MM tego modelu nie uświadczymy.
Z kolei w Philips TV Polska sytuacja wygląda na dzień dzisiejszy tak, że nikt nie wie, kiedy poszczególne modele telewizorów będą trafiać w ogóle do sprzedaży, lub do kolejnych sieci. Powód zapewne znany - koronawirus.
Na marginesie Philips ma oryginalny sposób udzielania odpowiedzi. Pytanie trafia do jakiegoś cudzoziemca, który - co by nie mówić - stara się, jednak odpowiedź następnie tłumaczona jest przez... translatora i trafia do pytającego. W moim przypadku skończyło się to wpadką, bo okazało się, że model 7334/12 jest tylko towarem z ekspozycji, a nie - jak zapewniał odpowiadający - dostępny w magazynie.
 

zysiek77

New member
Byla w tym temacie mowa ze Samsung ma stara wersje HbbTV. A czy wiekszym problemem w Samsungach nie jest brak Dolby Vision ?


Też się nad tym zastanawiałem. Moim zdaniem Samsung i tak będzie musiał w telewizorach z tego roku zaktualizować hbbTv żeby dopasować się do rozporządzeń w Polsce. Jeśli to jest dla Ciebie ważne żeby w tej chwili HbbTv był w odpowiednio wysokiej wersji bo to jest Ci potrzebne to bierz coś innego. Mi wisi wersja hbbTv bo tylko odpalam Polsat news w HD i TVP Kultura 2 za jego pomocą, a to działa dobrze w każdym Samsungu.


Dolby Vision też myślałem że jest ważne ale odpaliłem sobie materiały z Netflix na samsungu 43Q67T który ma max około 470 nitów w HDR oraz na Panasonicu 40hx830 w Dolby Vision, który ma więcej niż 500 i dużej różnicy w szczegółach nie zauważyłem. Panasonic oczywiście jest jaśniejszy i lepiej procesuje obraz. Ma za to mniej aplikacji, nie obsługuje IPTV i testowy egzemplarz miał poziomy banding przy ciemnych szarościach.


Został u mnie Samsung i jestem zadowolony z HDR nawet bez Dolby Vision bo ma dużo ustawień do gammy, palety barw oraz szczegółów w ciemnych obszarach ekranu. W nocy wali tak po oczach że i tak go ściemniam. Bardziej wkurzał mnie banding Panasa niż lekko gorszy obraz Samsunga. W obydwu cloudingu nie było.



Moim zdaniem najlepsze byłoby coś czego nie ma na rynku :) panasonic na matrycy VA w 43 calach, z poprawionym bandingiem i lepszym system smart, bo obraz i dźwięk mały panasonic ma na tę chwilę na prawdę najlepszy.

pozdro.
 
Ostatnia edycja:

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Też się nad tym zastanawiałem. Moim zdaniem Samsung i tak będzie musiał w telewizorach z tego roku zaktualizować hbbTv żeby dopasować się do rozporządzeń w Polsce. Jeśli to jest dla Ciebie ważne żeby w tej chwili HbbTv był w odpowiednio wysokiej wersji bo to jest Ci potrzebne to bierz coś innego. Mi wisi wersja hbbTv bo tylko odpalam Polsat news w HD i TVP Kultura 2 za jego pomocą, a to działa dobrze w każdym Samsungu.
Nie prawda, dlatego że Samsung ma wersję HbbTV 1.0 nie działa na nim Polsat News poprzez HbbTV, do obsługi którego potrzeba minimum wersji 1.5
https://hbbtv.pl/2019/09/20/polsat-news-w-hbbtv/


TCL też ma nwjnowszą wersję HbbTV 2.0.2
Philips wersja HbbTV 2.0.2
LG w zeszłym roku dawał wersję HbbTV 2.0.1, w tego roku jaką daje nie wiem
Hisense wersja HbbTV 2.0.2
Samsung w tegorocznych telewizorach nadal na Polskę daje wersję HbbTV 1.0 z 2010 roku !!! Tak tylko Samsung Polaków traktuje ��
 
Ostatnia edycja:

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ze swojej strony dokonałem wyboru telewizora: 43PUS7805/12.
Ponieważ 7334/12 już w zasadzie zakończył swojego żywota, a 8535 przekracza mój budżet, zdecydowałem się na wariant bez AndroidTV.

Niezależnie od powyższego - trochę wczoraj popytałem zarówno w sklepie stacjonarnym, jak i na fanpage'u Phillips TV Polska.
Zgodnie z tym co się dowiedziałem, model PUS8535 jest na wyłączność sieci Euro (choć w ME też widziałem). W MM tego modelu nie uświadczymy.
Z kolei w Philips TV Polska sytuacja wygląda na dzień dzisiejszy tak, że nikt nie wie, kiedy poszczególne modele telewizorów będą trafiać w ogóle do sprzedaży, lub do kolejnych sieci. Powód zapewne znany - koronawirus.
Na marginesie Philips ma oryginalny sposób udzielania odpowiedzi. Pytanie trafia do jakiegoś cudzoziemca, który - co by nie mówić - stara się, jednak odpowiedź następnie tłumaczona jest przez... translatora i trafia do pytającego. W moim przypadku skończyło się to wpadką, bo okazało się, że model 7334/12 jest tylko towarem z ekspozycji, a nie - jak zapewniał odpowiadający - dostępny w magazynie.
Polecam zadzwonić na infolinię Philipsa w Polsce tel. 22 397 15 04, (nie kontaktować się przez Messenger, bo tam tłumaczone jest na inny język) , bardzo miła pani udziela unformacji, a jak coś chce skonsultować z technikiem to odpisze na e-maila którego jej podasz. Polecam


Podobno jeszcze mają zacząć produkować model 43PUS7354, bierz z Androidem
 
Ostatnia edycja:

M_T_R

New member
Polecam zadzwonić na infolinię Philipsa w Polsce tel. 22 397 15 04, (nie kontaktować się przez Messenger, bo tam tłumaczone jest na inny język) , bardzo miła pani udziela unformacji, a jak coś chce skonsultować z technikiem to odpisze na e-maila którego jej podasz. Polecam


Podobno jeszcze mają zacząć produkować model 43PUS7354, bierz z Androidem

Próbowałem, ale ciągle sygnał oczekiwania i tak w nieskończoność...
Poważnie rozważałem Androida, jednak dzięki uprzejmości sprzedawcy jednego ze sklepów miałem okazję - niemal dosłownie - "pobawić się" modelem bez zielonego robocika, który wybrałem i stwierdziłem, że wystarczy mi model bez tego OS-a:)
Nie mniej dzięki za poradę :)
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja za pierwszym razem się zaraz dodzwoniłem.
Z tego co pisze infolinia czynna od poniedziałku do piątku od 8 do 18.

OK jak Tobie wystarczy telewizor bez Androida, ale licz się z tym że po jakimś czasie cokolwiek może przestać działać bo niebędzie aktualizacji systemu tak jak w Androidzie.
 

maciek602

New member
Kupiłem 43PUS7354. Niestety Kiki go nie miał i ominęła mnie profesjonalna kalibracja. Może ktoś podrzucić ustawienia do tego modelu? Czy ustawienia do 7334 będą pasowały bo to podobno ten sam model tylko różni się pilotem?
 

maciej93

New member
Kupiłem 43PUS7354. Niestety Kiki go nie miał i ominęła mnie profesjonalna kalibracja. Może ktoś podrzucić ustawienia do tego modelu? Czy ustawienia do 7334 będą pasowały bo to podobno ten sam model tylko różni się pilotem?
Dokładnie i to już po kilku latach może być spory problem jak to jest za zwyczaj.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
 
Do góry