43 cale do 2000zł

klipo1990

New member
Witam,
Szukam telewizora do małej sypialni, a że jestem w tym temacie zielony to proszę o jakąś poradę.
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 6,5m
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? Odległość głowy do ściany 1,8-1,9m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Tylko z rana
7. Jaki masz obecnie telewizor ? W sypialni nie mam żadnego, a w salonie mam lg 49lf630v
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Najlepiej androida
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4K
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Dekoder i konsola
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 2-3
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Bez różnicy
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Sport, filmy
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, koło godzinki dziennie, czyli 33%
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Głównie wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? Z racji wielkości tej sypialnie, wydaję mi się że 43 cale będzie odpowiednie
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Spowalniające z każdym miesiącem Smart TV oraz słabe głośniki
19. Preferencje co do marki ? Bez różnicy
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Planowałem do 2000

Czy coś sensownego w tej cenie można dostać?
Z góry dziękuję za pomoc
 

klipo1990

New member
Przez te parę dni trochę się zmieniło. Stwierdziłem, że 43 całe to będzie za mały telewizor ( przestawie łóżko i wtedy mam 2,4m do sciany ), dlatego swój stary LG przerzucam do sypialni, a tam chcę kupić 55 cali. Już nawet byłem nastawiony na zakup tcl 55c7026, ale w grze zostaje jeszcze philips 55pus7303/12. W MM obecnie kosztuje 2190, dlatego zacząłem się też nad nim zastanawiać. Co do matrycy, to wolę VA. W salonie siedzimy na wprost telewizora, więc kąty widzenia nie są dla mnie istotne
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips na extra skalowanie, bardzo dobre multimedia i aplikacje. Ambilight też niesie moc radości.
 

klipo1990

New member
Dzięki za rady. Zakupiłem Philipsa 7303 ;) Na razie walczę z ustawieniami i próbuję go jakoś skalibrować bo np. obraz na konsoli jest koszmarnie sztuczny i mało ostry...
 
Do góry