43 cale do 1500 zł

KolejowyGłos

New member
Cześć. Przez ostatnie 5-6 lat na rynku sporo się pozmieniało i zwracam się do bardziej doświadczonych Forumowiczów o pomoc.


1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 12m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? - 2 osoby na wprost i jedna z boku przy stoliku
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stojący na podstawie/nóżkach.
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Z lewej od północnego wschodu
7. Jaki masz obecnie telewizor ? LG37LV5590
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Co najmniej 3-4 letnie wsparcie w instalowaniu aplikacji = Android(?), płynny ruch w programach sportowych, bez smużenia i spowolnień. W tej chwili oglądam na aktywnym Trumotion i jestem na to bardzo wrażliwy. Dawne matryce np. Samsung 50-60 herców od razu dyskwalifikowały zakup, jak z tym jest teraz? Wszystko się wyrównało? Kto ma dobre upłynniacze? Trochę mnie martwi te 50 Hz.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: dekoder Full HD - 1080p, streaming 1080p, dysk z filmami i serialami. IPTV!
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Dekoder TV ADB, Laptop, Smartfon, USB pod filmy. Preferuję 3x HDMI zamiast 2x, ale nie jest to kluczowe.
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 8-12 h na dobę, czasem nawet więcej
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Raczej (pół)matowa, takie jak były w serii LV5500 od LG sprawdzały się idealnie przez prawie 9 lat. Samsung z efektem lustra serii 5-tej się nie sprawdzał. Konkretnie, to kiedyś Samsung 37D5500 został oddany ze względu na odbicia na ekranie i brak płynności matrycy.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Sport, dokument, film. Najwięcej piłki, wyścigów, skoków narciarskich.
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Często, zależy mi na swobodzie aplikacji i ich instalacji, bo LG odciął po czasie większość wsparcia dla swojego Smarta i zostałem z niczym.
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Nie.
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Dzień 65% Wieczór 35%.
17. Preferencje co do wielkości? 43 cale
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Smużenie, spowolnione ruchy przy programach sportowych, "za wolna" matryca.
19. Preferencje co do marki ? Brak.
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne? Bez znaczenia.
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 1400-1600 zł
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu? Wątpię.
 

KolejowyGłos

New member
Nasłonecznienie pokoju jest takie, że całkowicie błyszczące ekrany odpadają - dotychczasowy sprawdzał się świetnie. Gdzie mogę sprawdzić, jaki producent przy tych rozmiarach stosuje chociaż połowicznie odbijającą matrycę, żeby nie wtopić z kupnem "lustra"?
 

Petru23

Banned
Masz wymagania pod tv za 3-3,5k. Za 1500zl to sobie kup używana plazme panasonica.
Za 1500zl dostaniesz monitor wyświetlający kilka kolorów na krzyż. Czasy się zmieniły, nie da się kupić taniego tv, który zaswieci jak te sprzed kilku lat.

I tylko sony ma 120hz w 43" 43xh8505. I te 120hz jest chyba jak damy sygnał 4k 120hz, bo normalnie działa w naryenych 60zh, Samsungi q7xT chyba też.
 

KolejowyGłos

New member
LG: 43un7300, 43un7400?
Samsung: 43tu8002, 43tu8502?
Nic innego prócz LG i Samsunga nie widzę, jeżeli ma też mieć przyzwoity upłynniacz obrazu i regulację "suwaków" dla ruchu.
Ogarnąłem, że Xiaomi i TCL nie mają żadnego realnie działającego systemu poprawy płynności, czyli byłby to poważny problem.


Philipsy z Androidem albo niedostępne, albo w kosmicznych, jak na liczbę cali - cenach. Wewnętrzny system ich "Smarta" i wersja z Saphi oferują mniej, niż Tizen i webOS - więc, oprócz płynności, tutaj kolejna przewaga LG/Samsunga, na tle konkurencji w podobnej cenie.

Zgadza się, czy poza czterema modelami, które wymieniłem na początku posta, mam jeszcze jakąś alternatywę?
 
Ostatnia edycja:

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja gdyby nie moje wymagania, by w telewizorze dało się stworzyć listę kanałów naziemno-satelitarną wybrałbym LG, lecz LG nadal tego nie poprawiło pomimo obietnic, i dla tego jestem zmuszony kupić droższego Philipsa na Androidzie, chociaż Ambilight jest mi zbędny.
 

KolejowyGłos

New member
Przy obecnych cenach i dostępności tych TV, to ok. 800 zł dopłaty. Za 43 cale i 50 herców, nie widzę takiego sensu.
Z tego, co rozumiem, był jeszcze dość ciekawy model 43pus7334 - co prawda roczny, ale z upłynniaczem i na Androidzie, tylko że nówek już chyba nie ma.

A wycena tegorocznych 43pus8xxx to nieporozumienie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips nie ma problemów ze sprzedażą modeli 43 PUS8535, więc chyba dobrze spozycjonowana cena. Każdy posługuje się we własnej klasie cenowej.
 

KolejowyGłos

New member
Zgadzam się. Ludzie więcej siedzą w domach, przemeblowują, kupują większe, matryce i podświetlenia się psują. Powracający lockdown, brak rozrywek poza TV, netem też temu sprzyja. Ekrany wypalają więcej godzin niż choćby rok temu, bo nie ma dokąd iść...


Co myślisz o serii tu8002 i 8502 od Samsunga? Ewentualnie ru7450?

Znalazłem też 43pus4354/12 za ok. 1850 zł, sprzedawca zarzeka się, że są nowe i kartony nigdy nie były otwierane. Warto dołożyć te 300 zł z kawałkiem?
 
Ostatnia edycja:

omnia

New member
Największe obniżki cen będą po Nowym Roku - tak było z 7304 i tak najpewniej będzie z 8535. Wiadomka, że na święta ludzie chętnie kupują telewizory i sklepy to wykorzystują.
 

KolejowyGłos

New member
Ale nowe modele oprócz tego że z każdej serii podrożeją to pewnie znowu będą opóźnione. Obojętnie, czy budżetowe, czy droższe, wszystkie ceny idą w gorę.
Więc teraz już trzeba brać to co zostało, bo na rynku robi się gorzej, a towaru nie wystarcza - ze względu na większe zapotrzebowanie i lockdowny.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Będą albo nie będą.
Nowe cenniki od stycznia pokazują na obecne modele wyższe ceny nawet do 15-20%
 
Do góry